291 - Warsztaty dla dorosłych

18.01.2017 13:30 W trakcie realizacji
awatar barbara sudol
autor projektu

Stan realizacji projektu

Na jesieni w Bibliotece w Pałacyku będą organizowane warsztaty oraz prelekcje, których celem jest rozwijanie zainteresowań i integracja lokalnej społeczności. Wybór tematów zostanie dokonany na podstawie opinii mieszkańców. Zachęcamy do wypełnienia mini ankiety dostępnej na stronie Urzędu Dzielnicy - http://www.ud-wlochy.waw.pl/ (po prawej stronie na dole). Można też przesłać swoje propozycje tematów zajęć na adres bpwlochy@bpwlochy.waw.pl z tytułem "warsztaty" lub przez formularz w zakładce "Twoja propozycja" na stronie biblioteki - https://www.bpwlochy.waw.pl/.

Oddane głosy

459
Realizowany przez: Wydział Kultury oraz Inicjatyw Obywatelskich dla Dzielnicy Włochy
Aktualizacja: 16.08.2018 12:13

Oferta zajęć twórczych i praktycznych dla dorosłych, zainteresowanych odkryciem i/lub rozwinięciem zdolności artystycznych, manualnych oraz szerzenia wiedzy praktycznej.
To także sposób spędzania wolnego czasu, okazja do spotkania z innymi ludźmi, integracja lokalna i wymiana doświadczeń.

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura

Koszt całkowity projektu

2 000,00 zł

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny, Nowe Włochy


Lokalizacja projektu

Chrościckiego 2

Istotne informacje o lokalizacji

Biblioteka w Parku Kombatantów znajduje się nieopodal stacji PKP Warszawa Włochy oraz sieci komunikacji autobusowej.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Bezpłatne zajęcia dla osób dorosłych, ogólnodostępne dla mieszkańców Warszawy, a w szczególności Dzielnicy Włochy. Realizowane w godzinach popołudniowych.
Informacje o spotkaniach zamieszczone w prasie lokalnej, na bezpłatnych stronach www, w budynkach instytucji na terenie Dzielnicy Włochy, oraz słupach ogłoszeniowych.

Pełny opis projektu

Warsztaty dla osób dorosłych mające na celu wspierać uczestnictwo i integrację w życiu społecznym/publicznym poprzez wymianę doświadczeń, rozwój własnych pasji, zainteresowań i talentów.
Główny temat warsztatów to działania artystyczne i rękodzielnicze (tj. decupage, quilling, haft, itp.) a także spotkania praktyczne (tj. porady psychologa, szkolenia z pierwszej pomocy oraz porady prawne). Każdy z uczestników powinien mieć możliwość zaproponowania tematu spotkania lub poprowadzenia go samodzielnie.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Rosnące zainteresowanie bezpłatną ofertą różnorodnych form nauczania dla dorosłych. Integracja i aktywizacja społeczna osób starszych w miejscu ich zamieszkania, tym samym walka z wykluczeniem. Możliwość rozwijania zainteresowań, doskonalenia umiejętności, pobudzanie wyobraźni i kreatywności, wymiana doświadczeń, poprawa samopoczucia.
Dofinansowanie warsztatów prowadzonych w Bibliotece dla osób dorosłych pozwoli m. in. na uatrakcyjnienie oferty skierowanej do użytkowników, na pełniejszą i ciekawszą. Osobom starszym o niskich zasobach finansowych ułatwi czynny udział w tego typu zajęciach bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup materiałów plastycznych (tj. papier, papier dekoracyjny, filc, klej introligatorski) oraz artykułów dekoracyjnych (tj. piórka, cekiny wstążki) i inne.
Koszty honorariów dla prelegentów.

Całkowity koszt projektu: 2 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Karty weryfikacji

ModyfikacjeKomentarze (1)

  • Edyta MS  11.03.2017 20:58
    Projekt ciekawy. Czy 2 000 zł to wystarczająca kwota?

Zaloguj się, aby komentować.