Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi przy Żłobku Integracyjnym Nr 50 Nowogrodzka 75

2161
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ochota
Stara Ochota
Autor pomysłu Alicja Kowalska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
65 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • niepełnosprawni
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada ( po pozytywnej decyzji Konserwatora zabytków) wykonanie podjazdu/pochylni dla osób /dzieci niepełnosprawnych korzystających z Sali Doświadczania Świata (realizacja BP 2016) oraz rodziców z wózkami dziecięcymi przy wejściu do Żłobka Integracyjnego n 50.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Stara Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Nowogrodzka 75
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren objęty nadzorem Konserwatora zabytków
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada ( po pozytywnej decyzji Konserwatora zabytków) wykonanie podjazdu/pochylni dla osób /dzieci niepełnosprawnych korzystających z Sali Doświadczania Świata (realizacja BP 2016) oraz rodziców z wózkami dziecięcymi przy wejściu do Żłobka Integracyjnego n 50.
Opis projektu
Projekt zakłada dołączenie do obecnego wejścia z windą za zgodą konserwatora zabytków podjazdu/pochylni dla osób /dzieci niepełnosprawnych korzystających ze żłobka i z Sali Doświadczania Świata (realizacja BP 2016) oraz rodziców z wózkami dziecięcymi przy wejściu do Żłobka Integracyjnego n 50 wraz z zadaszeniem istniejącej cześci platformy windy.
Obecne wejście z windą nie spełnia swojej funkcji poprzez błąd w wykonaniu oraz awaryjność zwłaszcza w sezonie zimowym. Winda ta była wykonana pod inny rodzaj placówki - dzienny oddział dla 8 dzieci. Rodzice z wózkami i osoby niepełnosprawne nie maja alternatywnego wejścia, ponieważ są tam schody i wąskie drzwi. Codziennie z windy korzysta ok 40 i więcej w ruchu ciągłym ( rano i popołudniu) a winda nie jest przystosowana do takiej pracy. Ponadto dzieci z parteru ( w wieku od 6miesiąca- do 2r. ż) wychodzą tym wyjściem na spacer i plac zabaw ( po schodach jest trudno z takimi maluchami). Taka modernizacja będzie przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna dla wszystkich użytkowników
Uzasadnienie realizacji projektu
Żłobek posiada dwa wejścia: jedno tylko po schodach na parter i I piętro oraz drugie, gdzie wejście jest możliwe jest tylko windą, która niestety nie spełnia swoich funkcji ze względu na awarie i oraz koszty eksploatacji, i serwisu. W porze zimowej gdy temperatura jest poniżej zera korzystanie z windy jest wręcz niemożliwe. Ponadto winda ta nie jest przeznaczona do ruchu ciągłego . Rodzice z małymi dziećmi i wózkami nie mają alternatywnego wejścia. Podjazd ten znacznie ułatwi wejście do żłobka osobom niepełnosprawnym, starszym oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi niezależnie od pory roku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
projekt - 5000zł
wykonanie podjazdu/pochylni wraz z zadaszeniem obecnej platformy do windy (rodzaj wg zaleceń Konserwatora zabytków) - 50000zł
poręcze z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, dostosowane wysokością dla dorosłych i dzieci - 10000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
65 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

27.01.2017 10:54
Koordynator w dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany