1619 - Remont chodnika wzdłuż ul. Osmańczyka na odcinku ul. Pieniążka - ul. Widawska

23.01.2017 17:15 Zweryfikowany negatywnie
awatar Zuzanna Kunert
autor projektu

Ścieżka na odcinku ul. Pieniążka - ul. Widawska to przejście "na skróty" bardzo często uczęszczane przez mieszkańców tych rejonów. Niestety od lat nie była ona remontowana, a z każdym opadem deszczu systematycznie gromadzi się tam woda i błoto. Remont chodnika zapewniłby wszystkim mieszkańcom dużo bardziej komfortowe i bezpieczne spacery.

Kategoria projektu

 • komunikacja/drogi

Koszt całkowity projektu

72 500,00 zł

Powód weryfikacji negatywnej

Przez teren chodnika przechodzą działki zarezerwowane dla GDDKiA jako rezerwa pod trasę S7 – co eliminuje je na chwilę obecną. Projekt będzie składany ponownie w przyszłości po wybudowaniu trasy.


Dzielnica

Bemowo


Charakter projektu

Lokalny, Lotnisko, Bemowo – Lotnisko, Fort Bema


Lokalizacja projektu

ul. Osmańczyka, na odcinku od ul Pieniążka do ul. Widawskiej

Istotne informacje o lokalizacji

Ścieżka zlokalizowana jest pomiędzy dwoma ogrodzeniami, z jednej strony - parkingu na ul. Osmańczyka, z drugiej - ogródków działkowych.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Remont/modernizacja ścieżki na ul. Osmańczyka, na odcinku ul. Pieniążka - ul. Widawska, spełnia kryteria ogólnodostępności. Ścieżka jest dostępna dla wszystkich pieszych, nieodpłatnie, przez całą dobę.

Pełny opis projektu

Chodnik przy ul. Osmańczyka, na odcinku ul. Widawska - ul Pieniążka jest obecnie w opłakanym stanie. Wielokrotnie, wejście nań od strony ul. Pieniążka jest wręcz niemożliwe - powstałe tam "bajoro", tzn. wielka kałuża, całkowicie uniemożliwia komfortowe przemieszczanie się pomiędzy tym odcinkiem Nowego Bemowa.
Dzięki remontowi i modernizacji ścieżki (częściowo są tam już wyłożone płyty betonowe) zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy zyskają komfort przemieszczania się.
Projekt zakłada wyłożenie płyt betonowych, a także przygotowanie odpływów wody, tak, aby nie "stała" na nierównościach, tworząc bariery prawie całkowicie uniemożliwiające poruszanie się po tej ścieżce. Chodnik jest również istotny z uwagi na pobliskie położenie bardzo istotnego obiektu dzielnicowego - Hali Sportowej Bemowo OSiR i lodowiska. Zważywszy na rzadkie kursy autobusu 201, ścieżka jest najszybszą drogą do tych obiektów z pętli "Nowe Bemowo", czy też z ul. Wrocławskiej.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt wyraża potrzebę mieszkańców okolicy. Dzięki jego realizacji i modernizacji ścieżki dzieci chodzące do pobliskiej szkoły przy ul. Oławskiej, czy też do obecnego Gimnazjum przy ul. Andriollego, zyskają skróconą, bezpieczną drogę do szkoły. Odremontowany chodnik stanie się także komfortową drogą "na skróty" dla mieszkańców okolicy, prowadzącą w pobliże punktu przesiadkowego - pętli Nowe Bemowo.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Długość chodnika wynosi ok. 290 metrów. Według danych ze strony http://twojbudzet.um.warszawa.pl/ile_kosztuje_miasto, w których 100 mb chodnika zostało wycenionych na ok. 25 000 zł, szacowana wartość projektu wynosi ok. 72 500 zł.

Całkowity koszt projektu: 72 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszty sprzątania i odśnieżania
Kontrola systemu odprowadzania wody


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 5 000,00 złKomentarze (6)

 • kemot404  23.01.2017 22:02
  W kosztorysie wydaje mi się, że jest pomyłka. Wskazano tam, że 100 metrów bieżących to koszt 25 tys. zł, a w rzeczywistości jest to 100 metrów kwadratowych.

  Czyli przyjmując szerokość dwóch metrów, koszt projektu to 145 tys. zł czyli dwa razy więcej.

  Aha, od niedawna na Osmańczyka nie ma już ogrodzonego parkingu: https://www.facebook.com/bemowiacywawpl/photos/a.1473399999633418.1073741828.1472951379678280/1620970634876353/?type=3&permPage=1 ;)
 • Zuzanna Kunert  24.01.2017 01:30 Autor projektu
  Dziękuję za czujność
 • paulina_f  24.01.2017 16:11
  super, że ktoś złożył taki projekt. tyle lat nikt nic z tym miejscem nie robił, aż wstyd. teraz, po rozebraniu barierek parkingu tym bardziej trzeba zadbać o wygodne przejście, zadbałabym też o jakiś rodzaj zabezpieczenia, żeby parkujące samochody nie wjeżdżały na chodnik (tak jak się to dzieje od strony osmańczyka) - barierki? a może takie parkingowe krawężniki-ograniczniki?
 • kilogram3891  07.03.2017 22:23
  Świetny projekt! Ścieżka jest w fatalnym stanie, a to najkrótsza i najbezpieczniejsza droga pomiędzy pętlą tramwajową/szkołą podstawową a osiedlem na Osmańczyka. To co projekt mogłoby poprawić, to przebicie ścieżki bezpośrednio pomiędzy Wolfkego a Osmańczyka między działkami 11/8 a 13/2. Skróciłoby to trasę o ponad 200 metrów i odsunęłoby od Widawskiej, która jest b. ruchliwa w godzinach rozpoczęcia i zakończenia szkoły.
  • Zuzanna Kunert  08.03.2017 00:43 Autor projektu
   Niestety tam jest wszystko ogrodzone... Poza tym niestety pewnie nie starczy funduszy na ten ostatni odcinek ścieżki - muszę poprawić kosztorys dla 2m chodnika.
  • paulina_f  08.03.2017 17:40
   @Kilogram3891 Zgadzam się, likwidacja tego mini grodzonego parkingu to byłoby znaczne skrócenie drogi pomiędzy pętlą a osiedlem, szkołą i basenem. Niestety to już raczej robota do zrealizowania poza budżetem partycypacyjnym - potrzebny jest dobry negocjator któremu uda się przekonać wspólnotę mieszkaniową, która sobie tam wygrodziła parking:( albo drugą, która od jednej strony (Wolfkego) ma nawet furtkę ale od drugiej już płot...

Zaloguj się, aby komentować.