Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Budowa tradycyjnego statku płaskodennego wiślanego typu "BYK" , jako jednostka szkoleniowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

1477
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Lidia Teresa Żochowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
210 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Budowa statku typu "BYK"- płaskodenna konstrukcja podobna do GALARA krakowskiego, bardziej smukła o wyższych burtach nadających się idealnie na jednostkę szkoleniowa dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób niepełnosprawnych. Statek posiada ożaglowanie rejowe i wiosła .Galar będzie zbudowany według tradycyjnej sztuki szkutniczej z drewna, a żagle uszyte z płótna lnianego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul.Romantyczna
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plaża Romantyczna
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa statku typu "BYK"- płaskodenna konstrukcja podobna do GALARA krakowskiego, bardziej smukła o wyższych burtach nadających się idealnie na jednostkę szkoleniowa dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób niepełnosprawnych. Statek posiada ożaglowanie rejowe i wiosła .Galar będzie zbudowany według tradycyjnej sztuki szkutniczej z drewna, a żagle uszyte z płótna lnianego.
Opis projektu
W ramach budżetu partycypacyjnego chciałabym aby powstał statek typu "BYK" . Pomysł powstał po weekendzie wakacyjnym spędzonym na Wawerskiej Romantycznej Plaży, gdzie miałam możliwość pływania promem- drewniana tradycyjna łodzią. Wspomnienia krótkiej wycieczki z brzegu na brzeg do dziś mam w pamięci oraz widok niekończącej się kolejki na statek. Właśnie dlatego chciałabym aby powstała jednostka większa , która by mogła zapewnić mieszkańcom Wawra i nie tylko niezapomniane chwile przyjemności pływania pięknym i dużym tradycyjnym statkiem po Wiśle .W tym roku obchodzimy ROK RZEKI WISŁY , jest ważny rok dla wszystkich ludzi związanych z rzeka , ale i nie tylko. Dzięki ludziom związanym z Wisłą rzeka zbliży się do mieszkańców gmin znajdujących się nad rzeką . Ludzie zaczną odkrywać i szanować piękno oraz atrakcje jakie daje im Wisła. Rok 2018 będzie kontynuacja działań z roku Wisły , owoce zasiane przyniosą wtedy plony i będzie potrzeba większych jednostek pływających po rzece , gdyż i zapotrzebowanie wzrośnie na tego typu atrakcje. Statek typu "BYK " będzie zbudowany z drewna według starej wiedzy szkutniczej, żagle będą z naturalnego płótna , dodatkiem współczesnym będzie silnik. Podczas rejsów po rzece odbywać się szkółki : żeglarstwa tradycyjnego , szkutnicza czyli stolarka na pokładzie, szkółka dla ster-motorzystów ( nauka pływania na silniku) oraz szkółka wioślarska , dla mniejszych dzieci będą zajęcia animacyjne - zajęcia plastyczne . Dodatkowo chciałabym tez na pokład zapraszać ciekawych gości związanych z Wisłą i nie tylko którzy podczas swoich wykładów opowiadali o historii, teraźniejszości i przyszłości rzeki a także o jej walorach przyrodniczych i ekologii. Statek za pozwoleniem burmistrza gminy Wawer będzie brał udział w zlocie łodzi tradycyjnych Flis Festiwal w Gassach , Zielonych Swiątkach na Urzeczu , Wianki nad Wisłą , Godzina W oraz wiele innych. Będzie godnym reprezentantem gminy Wawer na królowej polskiej rzeki od źródła aż po ujście do morza.
Uzasadnienie realizacji projektu
W roku 2017 przypada ROK RZEKI WISŁY. To dobra okazja , by zrobić kolejny krok w kierunku przywrócenia rzeki miastu. Nabrzeże Wisły i sama rzeka jest największą przestrzenią rekreacyjna w Warszawie . Brakuje jednak stałej oferty skierowanej do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób niepełnosprawnych, która pozwoliłaby na aktywne spędzenie czasu i przybliżanie ludziom rzeki. Plaza romantyczna i jej okolice w Wawrze jest odpowiednim miejscem gdzie powinien cumować statek "Byk Wawerski", który zapraszałby wszystkich na swój pokład .

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kadłub - konstrukcja drewniana 60 tys
Zabudowa statku 30 tys : pokład, podłoga drewniana , kabina z drewna , maszty drewniane , reje, wiosła , takielunek czyli żagiel i jego mocowanie oraz inne części wyposażenia statku np. gaśnica, apteczka , kolo ratunkowe, kapoki.
Silnik - 20 tys.
Koszty animacji 100 tys.
Razem 210 tys.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
210 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
- konserwacja , sprzątanie , bosman ( czyli opieka nocna ) , opłaty portowe , bieżące remonty , paliwo, konserwacja i naprawy silnika i inne.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
100 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

31.05.2017 14:01
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Co zawiera się w tej pozycji?
  Koszty animacji 100 tys.

  Bartosz Mróz  24.01.2017 10:59
 • Pomysł jest tak romantyczny jak plaża , przy której ma cumować. Statek musi mieć i uzyskać wszelkie zgody, certyfikaty i t.d. Kto to będzie nadzorował a później dysponował? Zastanawiała się Pani Kto będzie organizował kursy, zajęcia, spotkania?. Niepokoi też wysokość koszów w następnych latach. Wg regulaminu projekt -jeśli wygra w głosowaniu- musi być zrealizowany w całości w r 2018.
  ZespolBP  26.01.2017 21:25
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany