1482 - Namiot na spotkania integracyjno - sportowe na Osiedlu Las

23.01.2017 15:37 Wycofany przez autora
Mariusz Cimiński
autor projektu
Julian Podpora
współautor

Planowane jest zakupienie przenośnego, składanego namiotu o wymiarach ok. 20 X 10 m., który będzie wykorzystywany na osiedlu Las. Pod namiotem będzie można zorganizować rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, zwiększając komfort przeprowadzenia tych uroczystości oraz różnego rodzaju spotkań integracyjnych typu Dzień Rodziny, Święta Osiedla, Sportowej Niedzieli, pikników kościelnych itp.

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura
  • sport

Koszt całkowity projektu

42 000,00 zł

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Lokalny, Las


Lokalizacja projektu

ul. Kadetów

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z namiotu będą korzystały stowarzyszenia, instytucje i organizacje działające na osiedlu Las. Nie obawiając się o warunki atmosferyczne ( deszcz, piekące słońce ) pod zadaszeniem będzie można zorganizować rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, dla wszystkich dzieci, ich rodziców i osób im towarzyszących, zwiększając komfort przeprowadzenia tych jakże ważnych uroczystości. Organizowane będą w ramach działalności bieżącej oraz z budżetu partycypacyjnego różnego rodzaju otwarte spotkania sąsiedzkie i integracyjne typu Dzień Rodziny, Święto Osiedla, Sportowa Niedziela, pikniki kościelne itp., w których będą mogli brać udział wszyscy mieszkańcy osiedla, ich rodziny i zaproszeni goście, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Pełny opis projektu

Projekt zakłada zakupienie hali namiotowej składanej o wymiarach 20 m długości, 10 m. szerokości i wysokości ścianki bocznej 3 m. Dach dwuspadowy ( wys. w szczycie ok. 5 m). Konstrukcja lekka wykonana z profili aluminiowych. Łączniki,stężenia i stopy wykonane z aluminium lub stali ocynkowanej ogniowo ( w zależności od technologi i możliwości). Dach i ściany wykonane z tkaniny PCV min. 650 g/m2. Hala przystosowana do użytku całorocznego, zgodnie z PN dotyczącymi obciążeń m.in. wiatrem.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na osiedlu Las organizuje się dużo spotkań sąsiedzkich i integracyjnych w ramach budżetu partycypacyjnego, inicjatywy lokalnej i innych aktywności społecznych. Niestety poza salą gimnastyczną na osiedlu nie ma żadnego innego miejsca, gdzie można się spotkać i organizować różne inicjatywy. W okresie od wiosny do jesieni ze względu na duże nasłonecznienie na sali gimnastycznej jest bardzo duszno i gorąco co uniemożliwia organizowanie takich spotkań. Namiot umożliwi nam rozwiązanie tego problemu poprzez zabezpieczenie przed deszczem, wiatrem i piekącym słońcem. Chcielibyśmy przy pomocy namiotu organizować pod dachem osiedlowe turnieje tenisowe, badmintona itp.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Kompleksowa usługa polegająca na dostarczeniu kompletnego namiotu ( hali namiotowej) o wymiarach 20 m długości, 10 m. szerokości i wysokości ścianki bocznej 3m. Dach dwuspadowy ( wys. w szczycie ok. 5 m). Konstrukcja lekka wykonana z profili aluminiowych. Łączniki,stężenia i stopy wykonane z aluminium lub stali ocynkowanej ogniowo ( w zależności od technologi i możliwości). System tymczasowego mocowania do podłoża. Dach i ściany wykonane z tkaniny PCV min. 650 g/m2. Hala przystosowana do użytku całorocznego zgodnie z PN dotyczącymi obciążeń m.in. wiatrem. Kwota ma obejmować również szkolenie wyznaczonych osób w składaniu, rozkładaniu i eksploatacji dostarczonego namiotu.
Koszt całkowity 42000 zł

Całkowity koszt projektu: 42 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

serwis i obsługa gwarancyjna - ok. 4 tys zł


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 4 000,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.