Bezpłatne zdjęcia dokumentowe i pamiątkowe w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

1161
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bemowo
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Autor pomysłu Marta Strzelec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
63 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada zakup przez miasto fotokabiny - urządzenia samoobsługowego do robienia zdjęć. Umożliwi ona wykonywanie zdjęć do dokumentów oraz zdjęć pamiątkowych (między innymi foto pocztówek promujących miejsca, postacie lub wydarzenia związane z Dzielnicą). Fotokabina byłaby umieszczona w budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo przy alei Powstańców Śląskich 70.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bemowo
Obszar objęty pomysłem:
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Powstańców Śląskich 70
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Urząd Dzielnicy Bemowo

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup przez miasto fotokabiny - urządzenia samoobsługowego do robienia zdjęć. Umożliwi ona wykonywanie zdjęć do dokumentów oraz zdjęć pamiątkowych (między innymi foto pocztówek promujących miejsca, postacie lub wydarzenia związane z Dzielnicą). Fotokabina byłaby umieszczona w budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo przy alei Powstańców Śląskich 70.
Opis projektu
Projekt zakłada zakup przez miasto fotokabiny - urządzenia samoobsługowego do robienia zdjęć do dokumentów oraz zdjęć pamiątkowych i umieszczenie jej w budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo przy alei Powstańców Śląskich 70. Pozwoliłoby to mieszkańcom na zrobienie profesjonalnego zdjęcia za darmo, bez konieczności opuszczania budynku Urzędu.
Fotokabina zakupiona przez miasto umożliwi zarówno otrzymanie wydruku zdjęcia, jak i jego cyfrowej wersji (fotokabina będzie podłączona do internetu i zdjęcia będą możliwe do pobrania bezpośrednio do systemu wydającego dokumenty).
W fotokabinie byłaby możliwość zrobienia również zdjęcia pamiątkowego z widokiem dzielnicy w tle.
Uzasadnienie realizacji projektu
Mieszkańcy dzielnicy Bemowo, którzy wymieniają lub wyrabiają dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy wraz w wnioskiem muszą załączyć biometryczne zdjęcie w formie papierowej. Zrobienie takiego zdjęcia u fotografa jest stosunkowo drogie - ok. 25 zł. Dużym ułatwieniem dla mieszkańców byłoby umożliwienie wykonania profesjonalnego zdjęcia w Urzędzie Dzielnicy Bemowo za darmo. Realizacja projektu umożliwi sprawniejszą obsługę interesantów w Urzędzie.

Fotokabina miałaby możliwość wykonania pamiątkowych pocztówek, z osobą korzystająca z fotokabiny na tle ilustracji przedstawiających ważne dla społeczności dzielnicy Bemowo miejsca, wydarzenia lub postacie. Fotokabina byłaby elementem ochrony dziedzictwa kulturowego poprzez utrzymanie pamięci o ważnych dla społeczności postaciach i wydarzeniach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup fotokabiny: 44 000 PLN
Personalizacja fotokabiny: 6 000 PLN - projekt i przygotowanie odpowiedniego oklejenia zewnętrznych ścian fotokabiny (2500), oraz przygotowanie projektu 15 unikalnych pocztówek z Dzielnicy Bemowo.
Transport i montaż fotokabiny: 3 000 PLN
Serwis i materiały eksploatacyjne: 10 000 PLN (ze względu na procedury przetargowe założone, że fotokabina będzie dostępna od marca 2018 roku stąd zmniejszone koszty niż w latach następnych kiedy będzie działać 12 miesięcy).
Suma: 63 000 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
63 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Serwis i materiały eksploatacyjne: 12000 PLN
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
12 000,00 zł

Modyfikacje

20.03.2017 17:20
Autor projektu
20.03.2017 17:21
Autor projektu
21.03.2017 18:03
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Moim zdaniem projekt niepotrzebny. Zdjęcia do dowodu można zrobić za 25 zł. A dowód osobisty wymieniamy raz na 10 lat. Nie są to więc wygórowane koszty, a i samo wydarzenie nie jest z gatunku niespodziewanych, by zaplanowanie wcześniejszej wizyty u fotografa sprawiało trudność.

  Poza tym projekt został złożony na zasadzie kopii we wszystkich dzielnicach. Brakuje mi w tym podejściu refleksji nad autentycznymi potrzebami mieszkańców Bemowa.
  paulina_f  27.01.2017 13:38
 • Hmm, ktoś tu chyba jest przedstawicielem firmy produkującej takie aparaty :)
  RobertDu  14.03.2017 21:55
  • Mam takie samo wrażenie, zwłaszcza po prezentacji projektu w ratuszu.
   Brak było podstawowej informacji jaki będzie rzeczywisty koszt wykonania jednego zdjęcia (koszt materiałów, energii, amortyzacji sprzętu...) oraz oszacowania odsetka dobrych/złych zdjęć.
   Jeśli bowiem za 25 PLN kupujemy u profesjonalnego fotografa 4 zdjęcia do dokumentu, które w 100% przechodzą weryfikację u urzędnika, to w przypadku, gdy co drugie zdjęcie z automatu idzie do kosza, koszt zdjęcia musiałby być na poziomie 3 PLN by wyszło na zero.
   Ergo... może taniej byłoby zatrudnić fotografa w urzędzie, lub podpisać umowę abonamentową na usługi z kilkoma okolicznymi fotografami, gdzie petent dostając kwitek w okienku szedłby po zdjęcie do jednego z pobliskich punktów.
   Jacek Fink-Finowicki  15.03.2017 01:02
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany