Bezpłatne zdjęcia dokumentowe i pamiątkowe w Urzędzie Dzielnicy Włochy

1727
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Włochy
Wysokie Okęcie
Autor pomysłu Marta Strzelec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
63 000 zł
Kategoria
  • użyt publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada zakup przez miasto fotokabiny - urządzenia samoobsługowego do robienia zdjęć do dokumentów i umieszczenie jej w budynku Urzędu Dzielnicy Włochy przy alei Krakowskiej 257. Pozwoliłoby to mieszkańcom na zrobienie profesjonalnego zdjęcia za darmo, bez konieczności opuszczania budynku Urzędu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Włochy
Obszar objęty pomysłem:
Wysokie Okęcie
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
aleja Krakowska 257
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Urząd Dzielnicy Włochy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup przez miasto fotokabiny - urządzenia samoobsługowego do robienia zdjęć do dokumentów i umieszczenie jej w budynku Urzędu Dzielnicy Włochy przy alei Krakowskiej 257. Pozwoliłoby to mieszkańcom na zrobienie profesjonalnego zdjęcia za darmo, bez konieczności opuszczania budynku Urzędu.
Opis projektu
Projekt zakłada zakup przez miasto fotokabiny - urządzenia samoobsługowego do robienia zdjęć do dokumentów oraz zdjęć pamiątkowych i umieszczenie jej w budynku Urzędu Dzielnicy Włochy przy alei Krakowskiej 257. Pozwoliłoby to mieszkańcom na zrobienie profesjonalnego zdjęcia za darmo, bez konieczności opuszczania budynku Urzędu.
Fotokabina zakupiona przez miasto umożliwi zarówno otrzymanie wydruku zdjęcia, jak i jego cyfrowej wersji (fotokabina będzie podłączona do internetu i zdjęcia będą możliwe do pobrania bezpośrednio do systemu wydającego dokumenty).
W fotokabinie byłaby możliwość zrobienia również zdjęcia pamiątkowego z widokiem dzielnicy w tle.
Uzasadnienie realizacji projektu
Mieszkańcy dzielnicy Włochy, którzy wymieniają lub wyrabiają dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy wraz w wnioskiem muszą załączyć biometryczne zdjęcie w formie papierowej. Zrobienie takiego zdjęcia u fotografa jest stosunkowo drogie - ok. 25 zł. Dużym ułatwieniem dla mieszkańców byłoby umożliwienie wykonania profesjonalnego zdjęcia w Urzędzie Dzielnicy Włochy za darmo. Realizacja projektu umożliwi sprawniejszą obsługę interesantów w Urzędzie.

Fotokabina miałaby możliwość wykonania pamiątkowych pocztówek, z osobą korzystająca z fotokabiny na tle ilustracji przedstawiających ważne dla społeczności dzielnicy Włochy miejsca, wydarzenia lub postacie. Fotokabina byłaby elementem ochrony dziedzictwa kulturowego poprzez utrzymanie pamięci o ważnych dla społeczności postaciach i wydarzeniach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup fotokabiny: 44 000 PLN
Personalizacja fotokabiny: 6 000 PLN - projekt i przygotowanie odpowiedniego oklejenia zewnętrznych ścian fotokabiny (2500), oraz przygotowanie projektu 15 unikalnych pocztówek z Dzielnicy Włochy.
Transport i montaż fotokabiny: 3 000 PLN
Serwis i materiały eksploatacyjne: 10 000 PLN (ze względu na procedury przetargowe założone, że fotokabina będzie dostępna od marca 2018 roku stąd zmniejszone koszty niż w latach następnych kiedy będzie działać 12 miesięcy).
Suma: 63 000 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
63 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Serwis i materiały eksploatacyjne: 12000 PLN
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
12 000,00 zł

Modyfikacje

01.02.2017 12:52
Koordynator w Dzielnicy Włochy
20.03.2017 18:57
Autor projektu
20.03.2017 18:59
Autor projektu
21.03.2017 18:12
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W praktyce będzie tak, że wejdzie grupa dzieciaków, napstrykają sobie fajnych fotek i to by było na tyle jeśli chodzi o ułatwienia dla mieszkańców. Fotobudka to super zabawa, ale dość droga jak na finansowanie z wspólnych pieniędzy.
    Anna Olej-Kobus  23.01.2017 21:43
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany