854 - Samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy SP 94 i Parku ze Stawami Cietrzewia

22.01.2017 19:47 W trakcie realizacji
awatar Michał Uss
autor projektu

Stan realizacji projektu

Obecnie trwają prace związane z wyborem dokładnych lokalizacji stacji.

Oddane głosy

558
Realizowany przez: Zespół Inwestycji dla Dzielnicy Włochy
Aktualizacja: 16.08.2018 13:05

Samoobsługowa stacja drobnych napraw rowerów przy SP 94 i Parku ze Stawami Cietrzewia z narzędziami do naprawy rowerów i pompką z uniwersalnym adapterem.

Kategoria projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport

Koszt całkowity projektu

4 500,00 zł

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny, Stare Włochy


Lokalizacja projektu

ul. Cietrzewia 22a – teren Szkoły Podstawowej

Istotne informacje o lokalizacji

Wskazana lokalizacja w zasięgu kamer monitoringu SP 94.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Proponuje się lokalizację samoobsługowej stacji drobnych napraw rowerów na ogólnodostępnym terenie Szkoły Podstawowej nr 94 przy Parku ze Stawami Cietrzewia. Celem takiej lokalizacji jest to, by uczniowie lub osoby korzystające z terenów parku mogły w razie potrzeby dokonać drobnych napraw rowerów lub dopompować powietrze w kołach.
Korzystanie ze stacji jest darmowe dla użytkowników i dostępne przez całą dobę w ramach ogólnodostępnego terenu szkoły, np. przed budynkiem szkoły. Stacja nie wymaga żadnych kosztów obsługi.

Pełny opis projektu

W ramach projektu proponuje się zainstalowanie samoobsługowej stacji napraw rowerów na terenie SP 94 przy Parku ze Stawami Cietrzewia. W sezonie rowerowym bardzo duża liczba uczniów dojeżdża do szkoły rowerami i hulajnogami. W pobliskim parku duża liczba osób korzysta z różnego rodzaju sprzętu jeżdżącego, który czasami wymaga drobnych napraw na miejscu. W przypadku drobnych usterek użytkownicy (dzieci i osoby korzystające z parku) będą miały możliwość samodzielnego dokonania drobnych napraw, regulacji czy dopompowania powietrza w kołach przy braku własnych narzędzi. Korzystanie ze stacji będzie w pełni darmowe. Użytkownik w przypadku potrzeby podjeżdża do stacji i korzysta z dostępnych narzędzi. Stacja wyposażona może być w popularne narzędzia typu śrubokręt, klucze płaskie, klucz nastawny, łyżkę do opon, zestaw kluczy imbulsowych, pompkę z adapterem do różnych zaworów, mocowanie na rower na czas naprawy, itp. Narzędzia przymocowane są linkach stalowych zabezpieczających je przed kradzieżą. Podobne zestawy są powszechnie instalowane np. przy centrach handlowych, biurowcach, itp. Lokalizacja stacji na ogólnodostępnym terenie szkoły umożliwi korzystanie ze stacji uczniom i osobom odwiedzającym park, a także zapewni dozór stacji przez kamery znajdujące się na terenie SP 94. Dzieci będą mogły samodzielnie dbać o swój sprzęt.
Zdjęcie przykładowej stacji w załączeniu.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Duża liczba uczniów przyjeżdża do szkoły rowerami. Dużo osób korzysta z rowerów w pobliskim parku. Poza rowerami stacja może być również przydatna do uzupełnienia powietrza w wózkach dziecięcych z pompowanymi kołami oraz hulajnogach. W przypadku drobnej awarii, potrzeby regulacji roweru/hulajnogi lub konieczności uzupełnienia powietrza w kołach będzie możliwość dokonania samodzielnej naprawy. Stacje tego rodzaju są często instalowane w publicznych miejscach, biurowcach, centrach handlowych, itp.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup samoobsługowej stacji – do 4 000 zł
Montaż – do 500 zł

Całkowity koszt projektu: 4 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.