Park linowy

991
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Targówek
Bródno-Podgrodzie
Autor pomysłu Bernard Jankowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
263 680 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada budowę parku linowego dla mieszkańców dzielnicy Targówek i nie tylko, w Lasku Bródnowskim.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Bródno-Podgrodzie
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lasek Bródnowski
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park linowy powinien być usytuowany w miejscu najbardziej dogodnym wskazanym przez urzędników z UD Targówek na terenie Lasku Bródnowskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada budowę parku linowego dla mieszkańców dzielnicy Targówek i nie tylko, w Lasku Bródnowskim.
Opis projektu
Park linowy powinien powstać na terenie Lasku Bródnowskiego w miejscu wskazanym przez Urząd Dzielnicy. Park czynny będzie tylko w sezonie letnim od początku kwietnia do końca września. W miesiącach niewakacyjnych (kwiecień, maj, czerwiec i wrzesień ) park otwarty będzie w dni: piątek, sobota, niedziela. Natomiast w okresie wakacyjnym otwarty będzie codziennie od poniedziałku do niedzieli. Mieszkańcy Targówka będą mogli korzystać z parku bezpłatnie, natomiast osoby spoza dzielnicy Targówek zobowiązane będą uiścić opłatę (wysokość opłaty do ustalenia) za korzystanie z parku linowego. Zgromadzone w ten sposób środki pokryją przyszłe koszty związane z amortyzacją oraz obsługą parku linowego.
Jeżeli okaże się, że w miesiącach niewakacyjnych otwarcia parku zajdzie potrzeba udostępnienia parku komercyjnie częściej niż 3 dni w tygodniu to należy to zrobić - bezwzględnie. Dodatkowe, zgromadzone w ten sposób pieniądze powinny być zagospodarowane na cele wsparcia dla osób potrzebujących w terenów dzielnicy Targówek.
Uzasadnienie realizacji projektu
park linowy to fajna zabawa, która integruje ludzi. Zabawa w parku linowym wpływa dobrze na kondycje fizyczną i stanowi dużą atrakcję dla dzieci z dzielnicy które spędzają wakacje w mieście.

Po uzyskaniu negatywnej weryfikacji projektu przez Lasy Miejskie Warszawa projektodawca złoży do końca marca 2017 roku pismo do UD Targówek lub innej jednostki zarządzającej terenami na Targówku prośbę o wskazanie dogodnego terenu w obszarze Bródno - Podgrodzie, na którym projekt może zostać zrealizowany. Projektodawca dopuszcza możliwość budowy parku linowego na terenie Lasku Bródnowskiego na palach (zamiast drzew)

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Budowa parku linowego - 200 000 zł
Instruktor (2 osoby) - okres poza wakacyjny - 3 dni x 4 tygodnie x 4 miesiące x 160 zł dniówka pracy = 7 680 zł x 2 = 15 360 zł
Instruktor ( 2 osoby) - okres wakacyjny - 7 dni x 8 tygodni x 160 zł dniówka pracy = 8960 zł x 2 = 17920 zł
Bileter - okres wakacyjny - 3 dni x 4 tygodnie x 4 miesiące x 100 zł dniówka pracy = 4800 zł
Bileter - okres wakacyjny - 7 dni x 8 tygodni x 100 zł dniówka pracy = 5600 zł
Koszty konserwacji - 20 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
263 680,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
konserwacja powinna zostać zabezpieczona ze środków budżetu partycypacyjnego jednak w rzeczywistości zostanie pokryta ze sprzedaży biletów dla osób korzystających z parku linowego spoza granic dzielnicy Targówek
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
20 000,00 zł

Modyfikacje

25.01.2017 11:22
Koordynator w Dzielnicy Targówek
21.03.2017 17:05
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Hmmm, znowu napotykam już kolejny projekt dotyczący zagospodarowania lasku... Zastanawiam się, dlaczego jest taka silna tendencja do zmiany działającego już lasku... Można te pieniądze wykorzystać na inny cel.

    Może lepiej uatrakcyjnić swoją okolicę, tak, że jak się wychodzi na dwór, żeby nie zwymiotować z powodu psich kup. Problem jest i on wymaga pierwszej interwencji. Gdyby ludzie przekonali się właśnie do tego projektu odkupiania i zrobiliby wszystko, na przyszły rok przyjęlibyśmy strategię rekreacyjną, A tak zaczynamy od d... strony.

    Pomysłodawcy, jednoczmy się, razem coś wymyślimy. Nie ma sensu rywalizować. Ufam, że osoby piszące projekty to społecznicy, a nie egoiści. Ja mogłabym zrezygnować z 2 projektów na rzecz kogoś z innymi, lepszymi.

    Czekam na odpowiedź i pozdrawiam. Kinga W.
    Kinga W.  26.01.2017 20:33
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany