Gry i zabawy z radioodbiornikiem i GPS

1887
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu 147 BŁĘKITNI
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
90 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Zorganizowanie na terenie Dzielnicy Wawer, w osiedlach, szkołach oraz przy Filiach Biblioteki Wawerskiej - Miejscach Aktywności Lokalnej w tym Wawerskiej Plaży Romantycznej – cyklicznych zabaw i gier z radioorientacji sportowej przy pomocy GPS i radioodbiorników - „Polowanie na Lisa”.
Oferta skierowana jest do uczestników w każdym wieku w tym do wawerskich rodzin.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Alpejska 16 w Aninie Siedziba Hufca ZHP Wawer i Szczepu Błękitni ,
Płowiecka 77 w Wawrze Centrum Narracji Historycznej,
Agrestowa 82 Miedzeszyn Filia Biblioteki Publicznej - Miejsce Aktywności Lokalnej,
Żegańska 1a – Wawerskie Centrum Kultury „Strefa Skautingu”
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Większa część GPS i Radioodbiorników będzie znajdowała się w Zespole szkół 114 ul. Alpejska 16 w harcówce Szczepu ZHP 147 WDHiGZ BŁĘKITNI. Po kilka sztuk będzie udostępnionych również w filiach Biblioteki Publicznej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy które tworzą Miejsca Aktywności Lokalnej przy ul Agrestowej 82, Płowieckiej 77. Sprzęt będzie udostępniany na podstawie regulaminu dostępnego na stronach: szczepu 147, biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zorganizowanie na terenie Dzielnicy Wawer, w osiedlach, szkołach oraz przy Filiach Biblioteki Wawerskiej - Miejscach Aktywności Lokalnej w tym Wawerskiej Plaży Romantycznej – cyklicznych zabaw i gier z radioorientacji sportowej przy pomocy GPS i radioodbiorników - „Polowanie na Lisa”.
Oferta skierowana jest do uczestników w każdym wieku w tym do wawerskich rodzin.

Opis projektu
Radioorientacja Sportowa jest sportem "mapy i kompasu ", łączącym umiejętności biegu na orientację i poszukiwania kierunku nadającego radia. Jest to wyścig na czas lub swobodne przejście trasy w dowolnym czasie w którym zawodnicy używają mapy do biegu na orientację, kompasu magnetycznego i anten kierunkowych służących do poszukiwania nadajników radiowych.
Gra jest sportowo – edukacyjna, uczy orientacji w terenie, obcowania z przyrodą, pracy w grupie,współpracy.
Młodsze dzieci za pomocą mniej skomplikowanych urządzeń radiowych odnajdują ukryte nadajniki grając w „Polowanie na lisa”.
Szczep ZHP 147 WDHiGZ „BŁĘKITNI” istnieje w Dzielnicy Wawer od 55 lat. Zrzesza ponad 200 zuchów, harcerek, harcerzy, wędrowników oraz Instruktorów. Co tydzień organizuje zbiórki w szkołach 109,128,138,218 oraz ZS 114.
Znani jesteśmy w środowisku lokalnym z organizacji rajdów historycznych i turystycznych.
Wszystkie nasze imprezy są otwarte dla mieszkańców. Uczestniczymy w wielu wydarzeniach kulturalnych organizowanych m.in. przez Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz Wawerskie Centrum Kultury. Pozyskanie niezbędnego sprzętu i urządzeń do organizacji zawodów – festynów rodzinnych, pozwoli na wyjście z szerszą ofertą kulturalno – oświatową a tym samy przyczyni się do kojarzenia Dzielnicy jako przyjaznej rodzinom i umacnianiu patriotyzmu lokalnego . Pozyskanie namiotów ( start, meta, pomoc medyczna)grill gazowy, urządzenie do produkcji waty cukrowej, sprzęt techniczny w postaci nagłośnienia, mikrofonów, mikseru, zwiększy atrakcyjność takich imprez poprzez dodania do festynu części muzyczno – artystycznej.
Jesteśmy przekonani że zakup nagłośnienia, mikrofonów są niezbędne z uwagi na masowy udział osób w takich imprezach oraz konieczność zapewnienia różnych atrakcji poszczególnym grupom wiekowym np: ( część młodzieży jest na grze z gps, dorośli, opiekunowie śpiewają pieśni przy ognisku ).
Szczep Działa w Hufcu ZHP Wawer który swym zasięgiem obejmuje również drużyny harcerskie i gromady zuchowe działające w szkołach w Falenicy i Radości oraz Wawrze.

Z pozyskanego sprzętu również będą korzystać zuchy, harcerki i harcerze oraz mieszkańcy wyżej wymienionych osiedli.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wawer dzięki swojemu usytuowaniu na obrzeżach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego jest dzielnicą „Zieloną”. Warto wykorzystać ten atrybut promując aktywne, atrakcyjne ,spędzanie czasu z rodziną czy wśród przyjaciół.
Organizacja takich imprez odbywałaby się wspólnie z wszystkimi zainteresowanymi działającymi na rzecz dzieci i młodzieży organizacjami, szkołami, Biblioteką Publiczną Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Wawerskim Centrum Kultury w celu zapewnienia możliwości udziału jak największej grupie odbiorców.
Na chwilę obecną nie ma w Warszawie ani jednej imprezy z GPS i Radiem.
Naszym marzeniem jest rozwinąć dyscyplinę olimpijską Radioorientacji Sportowej, by w przyszłości odnosić sukcesy w tej dyscyplinie w zawodach ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- 50 odbiorników gps – 50x1000 =50000 zł
- 30 odbiorników ze słuchawkami i nadajnikami – 30x500=15000 zł
- 4 duże namioty (start, meta, pomoc medyczna, gastronomia) – 4x2000=8000 zł
- Sprzęt elektroniczny (nagłośnienie, mikser, mikrofony, przewody) – 9000 zł
- Grill, urządzenie do wyrobu waty cukrowej – 3000 zł.
- Zakup sprzętu do punktu medycznego i innego wyposażenia np: ładowarki i akumulatory do GPS, apteczki pierwszej pomocy – 5000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
90 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

26.01.2017 15:01
Koordynator w dzielnicy Wawer
30.05.2017 12:47
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany