Gocławskie Centrum Tańca

2550
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Południe
Gocław
Autor pomysłu Anna Kwaczek
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
199 200 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Miejsce w którym, KAŻDY może nauczyć się tańczyć i przy muzyce spędzić czas w relaksujący sposób. Miejsce gdzie można się uczyć, bawić, spotkać ze znajomymi i odpocząć jednocześnie. Będą tam organizowane zajęcia taneczne, gimnastyczne i ruchowe, odbywające się w godzinach popołudniowych oraz wieczornych. Prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów sportu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Gocław
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Zespół Szkół Integracyjnych nr 75 przy ul. Bartosika 5 w Warszawie
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja w sercu Gocławia. Z parkingiem przed budynkiem. Położona blisko wielu nowych inwestycji mieszkaniowych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Miejsce w którym, KAŻDY może nauczyć się tańczyć i przy muzyce spędzić czas w relaksujący sposób. Miejsce gdzie można się uczyć, bawić, spotkać ze znajomymi i odpocząć jednocześnie. Będą tam organizowane zajęcia taneczne, gimnastyczne i ruchowe, odbywające się w godzinach popołudniowych oraz wieczornych. Prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów sportu.

Opis projektu
Tytuł: Gocławskie Centrum Tańca

Cel projektu:
Celem tego projektu jest stworzenie miejsca o charakterze publicznym, które w kwestii nauki tańca oraz różnych form aktywności sportowej nie ogranicza potencjalnych odbiorców wiekiem, predyspozycjami ani dostępnością. Dosłownie miejsce dla każdego.
Gocławskie Centrum Tańca ma umożliwić mieszkańcom Warszawy przede wszystkim naukę tańca, a dodatkowo powinno spełniać funkcję rozrywkową.

Dlaczego Taniec?:
Taniec to jedna z tych dyscyplin sportowych, która jest atrakcyjna dla wszystkich. Lepiej bądź gorzej, ale każdy lubi tańczyć, a jeśli tego nie robi to najczęściej wynika to z braku wystarczających umiejętności.
Taniec jako zabawa wprowadza człowieka w pozytywny nastrój, uwalnia od stresu. Wspomaga ogólną sprawność fizyczną, integruje w sferze emocjonalnej. W przypadku najmłodszych wyrabia dodatnie cechy charakteru, uczy zespołowego współdziałania i dyscypliny.

Miejsce:
Lokalizacja zgłoszona do projektu jest położona tuż przy wielu nowo-powstałych inwestycjach mieszkaniowych, gdzie zamieszkują potencjalni odbiorcy.
Sala w SP nr 75 jest bardzo przestronna i duża, z łatwym dostępem do szatni oraz toalet, pomieści wystarczającą ilość osób. Położona w samym środku Gocławia ma bardzo dobry dojazd autobusem, dla zmotoryzowanych osób parking przed wejściem.

Godziny działania:
Gocławskie Centrum Tańca powinno być dostępne w godzinach popołudniowych oraz wieczornych. W godzinach 17.00 i 18.00 będą organizowane zajęcia dla najmłodszych oraz seniorów, w godzinach późniejszych dla osób dorosłych.
Na terenie dzielnicy Praga Południe nie ma takiego miejsca.

Dla kogo?:
Projekt skierowany jest do wszystkich – dla dzieci,młodzieży, dorosłych oraz seniorów - bez ograniczeń, bo tańczyć każdy może.

Rodzaj zajęć:
Zajęcia taneczne i gimnastyczne przypisane odpowiednio różnym kategoriom wiekowym.
Każdego dnia będą zorganizowane 4 godziny niezależnych zajęć sportowo – ruchowych takich jak:
1.Zajęcia nauki tańca towarzyskiego dla par,
2.Nauka do Pierwszego Tańca dla narzeczonych,
3.Zajęcia Latino Solo dla osób dorosłych bez partnerów,
4.Zajęcia gimnastyczne dla kobiet,
5.Zajęcia ruchowo-gimnastyczne dla seniorów oraz zajęcia taneczne dla osób po 55 roku życia
6. Zajęcia nauki tańca towarzyskiego dla dzieci w różnym wieku
Uzasadnienie realizacji projektu
Każdy bez względu na etap życia potrzebuje aktywności fizycznej.
Taniec jest jedną z droższych dyscyplin sportowych na świecie.
Z tego powodu nie wszyscy mają do niej dostęp. Dodatkowo istnieje ogólnospołeczne przekonanie, że większość ludzi, zwłaszcza mężczyzn nie potrafi tańczyć. Czują z tego powodu skrępowanie i niechęć do imprez tanecznych.
Zajęcia taneczne to wyjątkowa forma nie tylko nauki tańca, rozwoju uczestników i nabywania umiejętności, to przede wszystkim spędzanie czasu w przyjemnej atmosferze ze swoimi bliskimi.
MUZYKA podczas zajęć powoduje, że człowiek się bawi, dobrze czuje, odpoczywa i uczy jednocześnie!
Gocławskie Centrum Tańca umożliwi udział w tego rodzaju zajęciach wszystkim bez ograniczeń.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Główne koszty realizacji projektu to:
1.Wynajem przestrzeni (sala, szatnie)do przeprowadzenia zajęć – (159 dni x 4h dziennie = 636 godzin x 150 pln/godz.) – 95 400 zł
2. Wynagrodzenie dla instruktorów prowadzących zajęcia (159 dni roboczych x 4h dziennie =636 godzin x 150 pln/godz.) – 95 400 zł
3. Koszty związane z promocją projektu (plakaty, media społecznościowe, strona internetowa) – 8400 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
199 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

30.01.2017 13:44
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe
30.01.2017 13:47
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe
30.01.2017 13:49
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe
30.01.2017 13:51
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe
30.01.2017 13:52
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe
19.04.2017 11:11
Wydziału Kultury, Promocji i Sportu_PragaPłd

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Mówienie o parkingu w tym miejscu to chyba pomyłka? są parkingi dla mieszkańców, którzy mieszkają w blokach obok szkoły i ich gości i pękają one w szwach. Na terenie szkoły jeśli dobrze się orientuję.. starczy miejsc dla prowadzących)
  Projekt zakłada bardzo duży budżet.. może lepiej skupić się na jednej grupie np dzieciach? seniorach? albo wprowadzić częściowe finansowanie przez samych uczestników? lub prowadzić zajęcia nie codziennie ale raz-dwa razy w tygodniu? I to dla lokalnych mieszkańców a nie zakładać dojazd samochodami z całego miasta?
  Myślę że budżet partycypacyjny powinien zakładać raczej integrację lokalnej społeczności? Skoro pomysł jest adresowany "do wszystkich" to może lepiej organizować takie cykliczne zajęcia w plenerze? (przynajmniej w sezonie) - tam gdzie wszyscy chętni faktycznie się zmieszczą i nie potrzebujemy wcześniejszych zapisów?
  BasiaMic  02.03.2017 22:52
 • Byłam dzisiaj na spotkanie w domu kultury na którym między innymi pani projektodawczyni tego projektu zaszczyciła nas szczegółami. A że były to szczególy moim zdaniem istotne, a których nie była łaskawa napisać w projekcie, pozwolicie państwo że w tym miejscu przekażę co usłyszałam

  Istotą tego projektu nie jest bynajmniej zwykła szkoła tańca. Nie, istotą jest szkoła tańca prowadzona przez znanych celebrytów z telewizji! Taki zaszczyt nasz Gocław spotka. Padły nazwiska: Egurrola, Maserak, Głogowska. Podobno pani ich wszystkich zna. choć na (słuszne) pytanie z sali czy w takim razie zagwarantuje na piśmie że rzeczywiście te zajęcia poprowadzą, w takim wymiarze i że za tyle, nie chciała tego zrobić.

  Niemniej sprawa jest jasna czemu zajęcia taneczne mają nas kosztować 300 tysięcy, tyle co remont sporej ulicy. Takie "gwiazdy" za mniej się do nas nie pofatygują. A czemu tak skromnie w ogóle, czemu nie 500?

  W każdym razie miejcie Państwo na uwadze w trakcie głosowania (bo raczej nie będzie podstaw merytorycznych by ten projekt odrzucić i trafi pod głosowanie) za czym tak naprawdę głosujemy. Wydaje mi się że Gocław ma znacznie pilniejsze potrzeby niż fundowanie złotych felg w mercedesach panom i paniom z telewizji.
  MarzenaWojdyna  18.03.2017 22:56
 • Co za różnica kto to będzie prowadził.. W budżecie partycypacyjnym nie chodzi chyba o znajdowanie źródła dochodu pomysłodawcom lub ich znajomym?
  Rozbawił mnie zwłaszcza fragment o lokalizacji szkoły " przy wielu nowo-powstałych inwestycjach mieszkaniowych, gdzie zamieszkują potencjalni odbiorcy".. Ile kosztuje m2 na osiedlu Saska? Chyba tych ludzi stać na płatne zajęcia taneczne? Czy miasto musi im je fundować?
  BasiaMic  18.03.2017 23:48
  • No więc dla Pani projektodawczyni było to niezmiernie ważne, wręcz kluczowe, wyrażała się o państwu celebrytach z nabożnym wręcz szacunkiem i podziwem i szokowało ją że publiczność tego nie rozumie. takie pokolenie na pudelku wychowane.

   Zdecydowanie BP to nie jest miejsce do znajdowania lukratywnych fuch dla znajomych. I dlatego postanowiłam że warto podzielić się z ogólem mieszkańców Gocławia wiadomością że do tego się ten projekt sprowadza. Inaczej bym na niego nie spojrzała pewnie.

   Myślę ze Egurrola poradzi sobie z pensji w TVNie, bez naszych 300 tysięcy.
   MarzenaWojdyna  19.03.2017 00:07
 • Proszę porównajcie sobie ten pomysł z "1987 - DWA KURSY TAŃCA W JEDNYM CZASIE - DZIECI I RODZICE".. nie mam dzieci w takim wieku ale tamten projekt i finansowo i zakresem i uzasadnieniem dużo bardziej do mnie przemawia. Autorka projektu prowadzi swoje szkoły tańca w kilku miejscach Warszawy, nie rozumiem czemu nie otworzy kolejnej filii na własny koszt? skoro i tak interesują ją zamożni klienci?
  BasiaMic  19.03.2017 00:39
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany