2718 - Przebudowa dojścia z Osiedla Piaski do przystanków tramwajowych i autobusowego przy ul. Broniewskiego róg Duracza

21.03.2017 09:45 W trakcie realizacji
awatar IWONA JUHRE
autor projektu
autor_5889f01613032
współautor

Stan realizacji projektu

Trwają prace związane z przygotowaniem i uzyskaniem uzgodnień dokumentacji niezbędnych do realizacji zadania

Oddane głosy

362
Realizowany przez: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Bielany
Aktualizacja: 21.09.2018 12:45

Podjęcia działań przywracających przejściu walory użytkowe.Podczas opadów i roztopów przejście między osiedlem i wymienionymi, na granicy między jezdnią „przybazarowej” wewnętrznej ulicy Broniewskiego i dalszą częścią zajmującą teren dwóch zatok parkingowych - przystankami tonie w wodzie. Przyczyny: położenie w zagłębieniu, niedrożność kanałów odprowadzających wody opadowe.

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • Udogodnienia

Koszt całkowity projektu

50 000,00 zł

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny, Piaski


Lokalizacja projektu

ul.Broniewskiego 53

Istotne informacje o lokalizacji

Przejście jest zalewane przez wody opadowe. Graniczy z terenem w gestii ZDM, który wynajął go na targowisko. Problem jest następstwem położenia przejścia poniżej otaczającego terenu i niedrożności kanalizacji.Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Teren ogólnodostępny, bez ograniczeń w dzień i w nocy.

Pełny opis projektu

Jak napisano wcześniej, omawiane przejście jest zalewane przez wody opadowe, ponieważ jest zbyt nisko położone, a kanały odprowadzające wodę są niedrożne. Wydaje się, że od początku było przez inwestorów traktowane jako tymczasowe wobec projektu budowy drugiej jezdni ulicy Broniewskiego. Ta tymczasowość trwa już ponad 40 lat i wiele wskazuje, że szybko się nie skończy a stan techniczny tego przejścia jest opłakany. Bardzo źle służy mieszkańcom, a szczególnie małym dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym. Najniższy punkt omawianego przejścia znajduje się na styku jezdni drogi wewnętrznej i pobocza, na którym wymalowano zebrę w środku szeregu miejsc parkingowych. Warto zauważyć, że podniesienie poziomu tego przejścia wymaga podniesienia poziomu jezdni w otoczeniu przejścia lub budowy spowalniacza oraz pogorszy sytuację podobnie zatapianych miejsc parkingowych obok tego przejścia. Trzeba się liczyć z równoległą przebudową kilkunastu miejsc parkingowych co i tak nie jest całkowitym rozwiązaniem sprawy.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Aby ludzie chcieli i mogli korzystać z komunikacji publicznej należy im to umożliwić. Jakość i stan techniczny tego przejścia same z siebie uzasadniają konieczność jego przebudowy.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

- Koszt przebudowy przejścia - 8 000,00 zł
- Przebudowa m. parkingowych 6 szt. x 4 000 zł) - 24 000,00 zł
- Regulacja wpustu - 3 000,00 zł
- Koszt spowalniacza lub podobnego rozwiązania podwyższającego okoliczny teren - 15 000,00 zł


Całkowity koszt projektu: 50 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.