190 - Sport i zabawa - to nasze prawa!

12.01.2018 15:56

Stan realizacji projektu

Oddane głosy

971

Projekt dotyczy modernizacji placu zabaw i rewitalizacji przyległych terenów zielonych przy SP185.
Modernizacja placu zabaw, z którego korzysta regularnie ponad 700 dzieci i wielu mieszkańców osiedla to idealny prezent dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszego osiedla, integracja dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkających na terenie Gocławia a w szczególności tych z najbliższego sąsiedztwa.

Kategoria projektu

 • edukacja
 • sport
 • zdrowie

Koszt całkowity projektu

217 600,00 zł

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny, Gocław


Lokalizacja projektu

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 185 im. UNICEF w Warszawie
ul. Gen.T.Bora-Komorowskiego 31

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Obiekt ogólnodostępny dla ogółu mieszkańców: uczniów, absolwentów szkoły, rodzin z dziećmi, emerytów i seniorów.
W godzinach przedpołudniowych - do dyspozycji szkoły: realizacja zajęć wychowania fizycznego i sportowych zajęć pozalekcyjnych, zajęć edukacyjnych na tematycznych poletkach dydaktycznych (dostępne również dla nauczycieli i uczniów z innych szkół - telefoniczna rezerwacja terminów) .
W godzinach popołudniowych (od godz. 17:00) oraz w soboty i niedziele - ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców.
Zmodernizowany plac zabaw pozwoli dodatkowo na organizację wielu imprez o charakterze rekreacyjnym lub integracyjnym, np. Dnia Sportu, Kiermaszu promującego czytelnictwo lub Festynu Rodzinnego, umożliwi uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta mieszkańcom nie tylko z osiedla ale z terenu całej Warszawy.

Pełny opis projektu

Modernizacja placu zabaw i rewitalizacja przyległych terenów zielonych to szansa na efektywniejsze wykorzystanie obiektu do promowania zdrowego stylu życia wśród uczniów szkół, ale też mieszkańców osiedla Gocław.
Zamiast przy komputerze dzieci, młodzież i dorośli spotkają się w wolnym czasie na świeżym powietrzu,
Rewitalizacja sąsiadujących z placem zabaw terenów zielonych pozwoli w godzinach lekcyjnych na atrakcyjne prowadzenie zajęć w plenerze, a tym samym zachęci dzieci i młodzież do spędzania aktywnego i zdrowego stylu życia. Dzieciom i rodzinom z dziećmi pozwoli przyjemnie spędzić wolny czas i zintegrować społeczność lokalną.
Plac zabaw i przyległe do niego tereny zielone to popularne miejsce spędzania czasu wolnego przez uczniów i absolwentów szkoły oraz mieszkańców w różnym wieku.
Modernizacja placu zabaw umożliwi bezpieczne, aktywne formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.
Doskonała lokalizacja obiektu otworzy nowe możliwości pełnego wykorzystania obszaru podczas imprez plenerowych np. Dnia Sportu, Kiermaszu promującego czytelnictwo lub Festynu Rodzinnego dla mieszkańców.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Plac zabaw jest obiektem ogólnodostępnym, służącym mieszkańcom od chwili powstania. Użytkowany jest praktycznie przez cały rok, szczególnie intensywnie wiosną i latem. Obecny zły stan obiektu jest efektem zużycia z powodu ciągłej eksploatacji - 30 letnie urządzenia nie spełniają standardów.
Rozbudowanie monitoringu pozwoli bezpiecznie korzystać z obiektu, przyczyni się do trwałości zakupionych urządzeń, zapobiegnie ich dewastacji.
Aktywna rekreacja wśród zieleni ukształtuje pozytywne postawy społeczne. Realizacja projektu w ramach budżetu obywatelskiego wpłynie zwiększy świadomość społeczną okolicznych mieszkańców. Plac zabaw stanie się miejscem aktywnego spędzania czasu wolnego dla znacznie większej liczby dzieci i rodzin z dziećmi. Nauczy bezpiecznej zabawy, przestrzegania zasad i norm.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych:
1. Wykonanie nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej przy urządzeniach zabawowych (na placu zabaw "nieogrodzonym" ) 100 m2 x 500 zł/m2 = 50 000 zł.
2. Zakup i montaż nowego urządzenia zabawowego, 2 szt. ławek parkowych, kosza na śmieci - 11 600 zł
3. Naprawa urządzeń zabawowych - 20 000 zł.
4. Wykonanie trawnika z rolki 800 m2 x 35 zł/m2 = 28 000 zł.
5. Wykonanie chodnika z materiału imitującego drewno i kamień długość 50m i szer. 2 m, 100 m2 x 300 zł/m2 = 30 000zł
6. Utworzenie poletek tematycznych (nasadzenia rożnego rodzaju roślin) - 14 000 zł
7. Wykonanie linii nawadniającej - 10 000 zł
8. Monitoring 32 000 zł
9. Projekt wykonawczy 10 000 zł
10. Pielęgnacja istniejącej zieleni (przycięcie gałęzi) + nowe nasadzenia - 5 000 zł
11. Roboty przygotowawcze, porządkowe, BHP - 7 000 zł

Całkowity koszt projektu: 217 600,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (6)

 • k-adam73  20.04.2018 14:55
  Świetny projekt! Bardzo potrzebny! Wystarczy zobaczyć, jak bardzo oblegane są wszystkie place zabaw w okolicy... Trzymam kciuki za realizację tego pomysły, ponieważ dzięki niemu dzieci będą mogły pobawić się (bezpiecznie!) na świeżym powietrzu. Powodzenia!
 • ElżbietaK  07.05.2018 12:58
  Doskonała inicjatywa. Atrakcyjny plac zabaw to sposób na oderwanie dzieci i młodzieży od komputerów. To miejsce spotkań mieszkańców osiedla i możliwość aktywnego wypoczynku.
 • Michal76  08.05.2018 10:48
  Bardzo dobry pomysł.Na placu codziennie jest pełno dzieci, a prawda jest taka, że lata świetności ma już powoli za sobą. Rewitalizacja i dodanie nowych funkcjonalności bardzo się przyda.
 • ANNA1980  11.05.2018 11:04
  Moim zdaniem bardzo racjonalny i praktyczny projekt. Plac zabaw wymaga odświeżenia a także dodatkowych sprzętów. Dużo uczniów spędza tam czas - zerówka,dzieci z pierwszych klas, dlatego warto poszerzyć ofertę atrakcji dla dzieci na placu.
 • martak05  16.05.2018 13:49
  Jak najbardziej popieram, super inicjatywa dla wszystkich dzieci które będą chciały skorzystać z placu. Już bardzo dużo osób korzysta z tego miejsca, a z pewnością gdy będzie bardziej zagospodarowane będzie służyło kolejnym pokoleniom mieszkańców Gocławia.
 • angelagetler  16.06.2018 16:52
  Wspaniały projekt, choć może byłoby go warto podzielić na kilka projektów, tak jak to np. robi biblioteka na Meissnera 5. Bo jeden duży, jak zostanie odrzucony, to przepadnie, a z kilku mniejszych zawsze coś przejdzie :)

Zaloguj się, aby komentować.