75 - Modernizacja zieleni osiedlowej - ogródki przy budynkach mieszkalnych.

13.12.2017 19:58 Niewybrany w głosowaniu
awatar Barbara Kowalczyk-Tarka
autor projektu

Modernizacja ogródków zielonych wzdłuż budynków ul. Ks. J. Popiełuszki 2, ul. Wojska Polskiego 58, polegająca na wykonaniu jednolitego ogrodzenia ogródków, rewitalizacji trawnika i nasadzeń zielonych, dosadzeniu linii żywopłotu, wymiany ławek oraz wykonaniu trzech trawników (zieleńców) w miejscu placu chodnikowego.

Oddane głosy

133

Kategoria projektu

  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska

Koszt całkowity projektu

130 000,00 zł

Dzielnica

Żoliborz


Charakter projektu

Lokalny, Obszar 1 - Żoliborz Centralny


Lokalizacja projektu

Al. Wojska Polskiego 58, ul. Ks. J. Popiełuszki 2

Istotne informacje o lokalizacji

Droga wewnętrzna ul. Wojska Polskiego 58, Ks. J. Popiełuszki 2.


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Dostępność dla wszystkich mieszkańców.

Pełny opis projektu

Modernizacja ogródków zielonych wzdłuż budynków ul. Ks. J. Popiełuszki 2, ul. Wojska Polskiego 58 i wewnętrznej drogi, polegająca na wykonaniu jednolitego ogrodzenia ogródków wg wzoru jak wykonane przy budynku ul. Ks. J. Popiełuszki 4, rewitalizacji trawnika i nasadzeń zielonych, dosadzeniu linii żywopłotu, wymiany w ławek, oraz ustawienie donic z zielenią ciemnolubną w miejscu placu chodnikowego. Dzięki realizacji projektu ogródki osiedlowe zyskają nowy, ładniejszy wygląd. Zostanie ujednolicony wygląd ogrodzenia trawników. Przy ul. Ks. J. Popiełuszki 4.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

ogródki zielone są zlokalizowane wzdłuż urządzonego ciągu pieszo-jezdnego przy budynku ul. Wojska Polskiego 58, Ks. J. Popiełuszki 2. Przy ul. Ks. J. Popiełuszki 4, został zrealizowany projekt, który został pozytywnie oceniony a wygląd jest ładny i praktyczny. Ciąg ten nie jest wygrodzony i mogą z niego korzystać wszyscy zainteresowani spacerowicze. Jest to ciekawa alternatywa dla spaceru wzdłuż hałaśliwej ulicy ks. J.Popiełuszki. Z realizacji efektów projektu będą mogli cieszyć się wszyscy.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Projekt
6.000 zł
Płotki metalowe wg wzoru jak wykonane przy budynku ul. Ks. J. Popiełuszki 4
153 m x 570,00 zł = 87.210 zł
Murek oporowy z dyli betonowych ala gazon
2.000 zł
Gazony do postawienia na nawierzchni z kostki betonowej
9szt x 629,70 zł -= 5.667,30 zł
ławki parkowe
4 szt. x 599,00 = 2.396,00 zł
Roboty murarskie i brukarskie
7.000 zł
Zieleń
Bluszcz Hedera Helix jest efektownym pnączem o dużym zróżnicowaniu koloru i kształtu liści. Jest rośliną zimozieloną i długowieczną. Tworzy zwarte kobierce w miejscach zacienionych, pod koronami drzew i między budynkami. Dodatkowo zwarta, zimozielona okrywa stanowi warstwę izolującą dla budynku. Jako gatunek długowieczny tworzy bardzo trwałą, zieloną okrywę wielu zabytkowych budynków i ruin.
100 szt. x 6 zł = 600 zł
HORTENSJA ANABELLE. Jest to niezwykle oryginalna i dekoracyjna odmiana hortensji. Osiąga do 1,5 m wysokości, a jej przyrost roczny wynosi ok. 20 cm. Najbardziej charakterystyczną cechą tej rośliny, stanowiącą największą jej ozdobę, są duże ok. 20 cm piękne kuliste kwiaty.
10 szt. x 11 zł = 110 zł
HORTENSJA BUKIETOWA VANILLE FRAISE Kwiaty hortensji Vanille Fraise pojawiają się w lipcu i utrzymują aż do późnej jesieni. 'Vanille Fraise' to odmiana o bardzo dużych kwiatostanach złożonych z kwiatów płonnych, które bardzo szybko różowieją. Niezwykle atrakcyjne zabarwienie biało różowych, a później zaczerwienionych kwiatostanów połączone z ich wielkością sprawia, że kwitnienie jest niezwykle widowiskowe. Kwiaty pojawiają się w bardzo dużych ilościach.
10 SZT X 20 ZŁ = 200 ZŁ
W donicach
KALINA JAPOŃSKA (Viburnum plicatum) Watanabe - ta odmiana kaliny to prawdziwa perełka wśród krzewów. Posiada piękny pagodowy pokrój. U dorosłego okazu gałązki przypominają półeczki na których rozstawione są grona kwiatów, jedno obok drugiego. Krzew ten jest wolno rosnący i dorasta do ok.2 metrów, wszerz uzyskuje rozmiar ok. 1,5 metra. Liście są owalne, ząbkowane i głęboko unerwione, ciemnozielone. Kwitnie mniej lub bardziej obficie od późnej wiosny do wczesnej jesieni, co jest jej niewątpliwym atutem. Kwiatostany składają się z białych płodnych kwiatów i wianuszka otaczających je kwiatów płonnych. Rozwijają się na całej długości poziomych gałęzi. Ten wyjątkowy krzew należy sadzić na stanowisku słonecznym lub częściowo zacienionym. Pięknie się prezentuje posadzony samodzielnie na zadbanym trawniku. Mrozoodporny, preferuje gleby wilgotne.
9szt x 23 zł = 207 zł
RODODENDRON różanecznik to kwiat ogrodowy z rodziny wrzosowatych. Te piękne krzewy ozdobne z wyglądu nieco przypominają azalie, przez co często są ze sobą mylone. Różnią się jednak wyglądem kwiatów i tym, że rododendron różanecznik jest zimozielonym kwiatem ogrodowym. Roślina ta odznacza się iście królewskim wyglądem, a ogród w którym rośnie przypomina baśniową krainę. Ponadto rododendron różanecznik wyróżnia się przepięknym, subtelnym zapachem. Jego majestatyczny wygląd i przyjemne powonienie stanowi prawdziwą rozkosz dla zmysłów.
11 x 23,00 zł = 253,00zł
AZALIE WIELKOKWIATOWE:
Azalie wielkokwiatowe zrzucają liście przed zimą i dlatego łatwiej znoszą mrozy i wiosenne przymrozki. Ich mrozoodporność jest bardzo wysoka - nawet do -30`C. Po 10 latach uprawy mogą osiągać znaczne rozmiary, w zależności od odmiany dorastają od 130cm do 220cm. Kwitnienie pojedynczego krzewu trwa zwykle 2-3 tygodnie. Azalie nie należą do roślin trudnych w uprawie. Mogą rosnąć w pełnym słońcu jak i w półcieniu. Wszystkie wymagają ziemi kwaśnej Ph ok. 5, przepuszczalnej, próchniczej, w sezonie wilgotnej.
7szt x 23 zł = 161,00 zł
Ziemia ogrodowa
4 m3 x 65 zł = 1.195,70 zł
Roboty ogrodnicze
7.000
Koszt konserwcji zieleni w okresie gwarancji i rękojmi (nawożenie, nawadnianie, pielęgnacja)
10.000,00
Koszt całkowity - 130.000,00

Całkowity koszt projektu: 130 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

szacunkowe koszty konserwacji zieleni i elementów budowlanych


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 3 000,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.