107 - Park Leśny na Nowodworach - rewitalizacja i rozbudowa

07.01.2018 00:11 Niewybrany w głosowaniu
awatar piotrullo
autor projektu
Kamil Rawski
współautor
Igor Jaroszek
współautor

Projekt "Park Leśny na Nowodworach - rewitalizacja i rozbudowa" zakłada stworzenie miejsca przeznaczonego do spędzania ciepłych dni w rodzinnym gronie na otwartym powietrzu od wczesnej wiosny aż po późną jesień. Celem projektu jest remont już istniejącego Parku Leśnego oraz jego rozbudowę tak, aby był on dostępny dla szerokiej rzeszy mieszkańców Białołęki.

Oddane głosy

742

Kategoria projektu

  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
  • rekreacja

Koszt całkowity projektu

70 000,00 zł

Dzielnica

BiałołękaLokalizacja projektu

Niezagospodarowany teren pomiędzy ulicami Strumykową, Dróżka i Gozdawitów na Nowodworach.

Istotne informacje o lokalizacji

Park Leśny znajduje się w niewielkim lesie pomiędzy ulicami Strumykową, Dróżka i Gozdawitów na Nowodworach. W jego bezpośrednim sąsiedztwie jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. P. E. Strzeleckiego, a w pobliżu znajduje się także Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera. W okolicznych blokach mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi. Spotkać tu też można wielu studentów i bardzo liczną reprezentację warszawskiej młodzieży szkolnej. Obecnie jest to miejsce nieprzyjemne ze względu na zaniedbaną infrastrukturę i małą przestrzeń, jednakże lokalizacja w sercu Nowodworów, niedaleko pętli autobusowej i tramwajowej, sprawia, że park z prawdziwego zdarzenia byłby wspaniałym urozmaiceniem dla mieszkańców.


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Park Leśny będzie ogólnodostępny dla wszystkich osób chętnych, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. To miejsce idealne na długi wieczór, popołudniowy piknik z rodziną, czy nawet zwykły spacer z psem po pracy w pogodny dzień. Park na pewno będzie tętnił życiem już od pierwszych ciepłych kwietniowych dni, aż po długie jesienne wieczory października. Podczas całego letniego sezonu będzie to wspaniałe miejsce do spotkań dla młodzieży, w pobliżu boisk, a co najważniejsze - w pięknym, zielonym otoczeniu spokojnego białołęckiego lasku, odgraniczone od ruchliwych ulic.

Pełny opis projektu

Celem projektu "Park Leśny na Nowodworach - rewitalizacja i rozbudowa" jest stworzenie parku przeznaczonego dla rodzin z dziećmi, grup znajomych i przyjaciół oraz młodzieży i studentów. Ma on w zamiarze wykorzystać dużą część niezagospodarowanego lasu na górce pomiędzy ulicami Strumykową, Dróżka i Gozdawitów - w samym sercu Nowodworów i odnowić istniejącą tam już (zaniedbaną i podniszczoną) infrastrukturę.

Projekt zakłada postawienie w lesie sześciu dużych, drewnianych, zadaszonych wiat ze stołami (odnowa istniejących już dwóch oraz postawienie dodatkowych czterech) o wymiarach 3,6 x 4,5m (powierzchnia pod dachem). Pod każdą z wiat znajdować się ma ławostół grubości 7cm, a długość stołu i siedzisk ma wynieść 2,5m. W dwóch miejscach parku znajdować się mają metalowe stojaki na rowery (każdy przeznaczony do pozostawienia 8 rowerów), a każdej wiacie towarzyszyć ma drewniany kosz na śmieci o pojemności 70l (w sumie 12 sztuk na terenie całego parku).

Park powinien być regularnie sprzątany przez służby odpowiedzialne za utrzymywanie czystości w dzielnicy i zajmujące się opróżnianiem koszy z pobliskiego Parku Strumykowa oraz odpowiednio zabezpieczony wieczorami poprzez objęcie tego terenu policyjnymi patrolami.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Białołęckie rodziny z dziećmi i młodzież potrzebują właśnie takiego miejsca jak Park Leśny. Jego kameralne otoczenie, dogodna lokalizacja w centrum Nowodworów i duża dostępność sprawiają, że może stać się on wspaniałą atrakcją dla mieszkańców po odpowiednim zainwestowaniu i rozplanowaniu jego przestrzeni. Byłoby to wspaniałe miejsce na spotkania i zaspokoiłoby potrzeby wielu młodych ludzi, którzy nie zawsze mają gdzie się udać wiosną i latem w ciepły wieczór.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

4 drewniane wiaty z ławostołami: 4 x 8000zł = 32 000zł
18 ławki (bez oparcia): 18 x 600zł = 10 800zł
12 drewnianych koszy na śmieci: 12 x 600zł = 7 200 zł
2 stojaki na rowery: 2 x 2000zł = 4000zł
odnowa już istniejących wiat wraz z malowaniem i restoracją: 8000 zł
prace porządkowe i pielęgnacyjne w drzewostanie 8 000zl

Całkowity koszt projektu: 70 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

sprzątanie, malowanie co 3-4 lata, pielęgnacja zieleni


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 20 000,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.