694 - Budowa chodnika i rewitalizacja zieleni po zachodniej stronie ul. Karczocha.

19.01.2018 23:02
awatar Leszek Winiarek
autor projektu

Stan realizacji projektu

Oddane głosy

594

Projekt polega na budowie chodnika po zachodniej stronie ul. Karczocha oraz rewitalizacja zieleni pomiędzy ul. Karczocha a budynkiem przy ul. Śródziemnomorskiej 55a.

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi
  • zieleń miejska

Koszt całkowity projektu

126 500,00 zł

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny, Sadyba Stegny


Lokalizacja projektu

ulica Karczocha, pomiędzy ul. Śródziemnomorską a al. Wilanowską.

Klasyfikacja projektuZasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Teren publiczny, nie istenieją żadne ograniczenia w dostępności.

Pełny opis projektu

Ulica Karczocha jest łącznikiem pomiędzy ulicą Śródziemnoorską oraz Al. Wilanowską i jest ważnym ciągiem komunikacyjnym dla mieszkańców osiedla Stegny Południe i ul Śródziemnomorskiej korzystających z przystanków autobusowych "KARCZOCHA" przy Al. Wilanowskiej.
W chwili obecnej po stronie wschodniej ul Karczocha istnieje wąski i stary chodnik, natomiast po zachodniej stronie chodnik jest jedynie na ok 1/5 długości ul. Karczocha od strony Al. Wilanowskiej. Zdecydowana większość pieszych, poruszających się ulicą Karczocha korzysta ze wydeptanej ścieżki po zachodniej stronie ulicy. Szczególnie zimą i w czasie opadów ścieżka ta zmienia się w błoto i kałuże utrudniające lub wręcz uniemożliwiające przejście tą stroną ulicy.
Jednocześnie projekt przewiduje rewitalizację terenu zielonego pomiędzy ul Karczocha a wschodnią ścianą osiedla zlokalizowanego przy ul. Śródziemnomorskiej 55a. Obecnie teren jest zaniedbany, rosną na nim krzaki, chwasty, co utrudnia utrzymanie tego terenu w czystości. Rewitalizacja przewiduje wycięcie krzewów, krzaków, posadzenie nowej trawy, kwietników i 5 nowych drzew wzdłuż nowego chodnika.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Wykonanie chodnika po zachodniej stronie ul. Karczocha poprawi bezpieczeństwo oraz estetykę ulicy. Jest to jedno z niewielu miejsc na Mokotowie, gdzie nie ma bezpiecznej ulicy z chodnikiem. Po wybudowaniu przedmiotowego chodnika piesi kierujący się m.in. z ul. Śródziemnomorskiej oraz z osiedla Stegny Południe mieliby łatwy i estetyczny dostęp do przystanków komunikacji miejskiej w Alei Wilanowskiej. Dodatkowo, ze względu na intensywność ruchu, ścieżka stale się powiększa tworząc nieestetyczne klepisko, a w trakcie trakcie deszczów duże i głębokie kałuże.
Rewitalizacja terenu zielonego przy ul. Karczocha znacząco wpłynie na poprawę estetyki ulicy i okolicy, oraz ułatwi utrzymanie porządku na tym terenie.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Kosztorys:
Rewitalizacja zieleni - 60.000 zł
Wykonanie chodnika:
Wymiana krawężnika - 50 m x 180 zł = 9.000 zł
Obrzeża - 50 m x 50 zł = 2.500 zł
budowa chodnika - 100 m2 x 200 zł = 20.000 zł
dokumentacja techniczna - 35.000 zł

ŁĄCZNY KOSZT 60.000+66500 = 126.500 zł

Całkowity koszt projektu: 126 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.