1964 - Poprawa bezpieczeństwa - wyniesione przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów wzdłuż al. Rzeczypospolitej

22.01.2018 22:50 Niewybrany w głosowaniu
awatar Maciej S.
autor projektu

Projekt poprawi bezpieczeństwa na wybranych przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów wzdłuż al. Rzeczypospolitej. Wloty lokalnych ulic podporządkowanych bez sygnalizacji świetlnej zostaną wyniesione do poziomu chodnika i drogi dla rowerów, tak by zapewnić bezpieczne zachowanie na przejściach i zapobiec wypadkom.

Oddane głosy

536

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi

Koszt całkowity projektu

240 000,00 zł

Dzielnica

WilanówLokalizacja projektu

przejścia i przejazdy przez wjazdy na posesje/ulice wewnętrzne wzdłuż al. Rzeczypospolitej na odcinku al. Wilanowska-Klimczaka

Istotne informacje o lokalizacji

Szczegółowe lokalizacje zostały zaznaczone w załączniku.

Klasyfikacja projektuZasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów poprawią bezpieczeństwo wszystkich użytkowników - non-stop.

Pełny opis projektu

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa na wybranych przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. Wloty lokalnych ulic podporządkowanych i wjazdów na posesję bez sygnalizacji świetlnej zostaną wyniesione do poziomu chodnika i drogi dla rowerów.

Wyniesione przejścia i przejazdy, z zachowaniem ciągłości nawierzchni chodnika i drogi dla rowerów to rozwiązanie radykalnie poprawiające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zwraca uwagę kierowców skuteczniej niż dowolna liczba znaków i wymusza zmniejszenie prędkości przejazdu przez przejście. Jest zalecane m.in. w podręczniku "Ochrona pieszych", wydanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2014 r. Przykłady realizacji z kraju i zagranicy - w załączniku.

Wybrane zostały przejścia wzdłuż ciągu al. Rzeczypospolitej, bo są uczęszczane zarówno przez pieszych jak i rowerzystów - w tym dzieci. Prowadzi tędy główna trasa rowerowa z Miasteczka Wilanów do centrum.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ułatwi korzystanie z przejść "wózkowiczom" i poprawi jakość głównej trasy rowerowej z Miasteczka Wilanów do centrum.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wyniesienie przejść i przejazdów: 60 tys. zł*. x 4 lokalizacje = 240 tys. zł

Całkowity koszt projektu: 240 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.