2016 - Poprawa bezpieczeństwa - wyniesione skrzyżowanie Pasteura/Winnicka

22.01.2018 23:08 Niewybrany w głosowaniu
awatar Maciej S.
autor projektu

Projekt poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Pasteura/Winnicka. Skrzyżowanie lokalnych ulic zostanie wyniesione do poziomu chodnika, tak by zapobiec wypadkom. Ograniczone zostaną konflikty między pieszymi i kierowcami.

Oddane głosy

526

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi

Koszt całkowity projektu

145 000,00 zł

Dzielnica

Ochota


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

skrzyżowanie Pasteura/Winnicka

Istotne informacje o lokalizacji

skrzyżowanie Pasteura/Winnicka cechuje się dużym ruchem pieszym ze względu na bliskość Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Zmiany poprawią bezpieczeństwo wszystkich użytkowników - non-stop.

Pełny opis projektu

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Pasteura/Winnicka. Tarcza skrzyżowania zostanie wyniesiona do poziomu chodnika, co zapewni zachowanie bezpiecznej prędkości przez samochody. Narożniki skrzyżowania oraz wylot Winnickiej powinny zostać zabezpieczone za pomocą słupków.

Wyniesione skrzyżowania to rozwiązanie radykalnie poprawiające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zwraca uwagę kierowców skuteczniej niż dowolna liczba znaków i wymusza zmniejszenie prędkości przejazdu przez skrzyżowanie. Jest zalecane m.in. w podręczniku "Ochrona pieszych", wydanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2014 r. Przykłady realizacji z kraju i zagranicy - w załączniku.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ułatwi korzystanie z przejść osobom mniej sprawnych ruchowo.

Szerokie ulice Winnicka i Pasteura zachęcają do nielegalnego parkowania w obrębie skrzyżowania, co utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia przejście przez jezdnię. Kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie nie widzą się nawzajem, piesi wychodzący spomiędzy samochodów również są słabo widoczni.

Projekt jest uzupełnieniem dla projektów z poprzedniej edycji BP, wprowadzających strefy tempo 30 i wyniesione przejścia Pasteura/Banacha i Winnicka/Grójecka.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wyniesienie tarczy skrzyżowania Pasteura/Winnicka oraz słupki wokół skrzyżowania - 145 tys. zł

Całkowity koszt projektu: 145 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (2)

  • Michał K.  20.06.2018 11:53
    Prośba o informację na jakim dokładnie obszarze wokół skrzyżowania są planowane słupki, gdyż zbytnie ograniczenie miejsc do parkowania też nie jest dobrym pomysłem. I brakuje też załączników wskazanych w opisie projektu. Pozdrawiam.

Zaloguj się, aby komentować.