Poprawa bezpieczeństwa - wyniesione skrzyżowanie Pasteura/Winnicka

2016
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Maciej S.
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
145 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Pasteura/Winnicka. Skrzyżowanie lokalnych ulic zostanie wyniesione do poziomu chodnika, tak by zapobiec wypadkom. Ograniczone zostaną konflikty między pieszymi i kierowcami.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
skrzyżowanie Pasteura/Winnicka
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
skrzyżowanie Pasteura/Winnicka cechuje się dużym ruchem pieszym ze względu na bliskość Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Pasteura/Winnicka. Skrzyżowanie lokalnych ulic zostanie wyniesione do poziomu chodnika, tak by zapobiec wypadkom. Ograniczone zostaną konflikty między pieszymi i kierowcami.
Opis projektu
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Pasteura/Winnicka. Tarcza skrzyżowania zostanie wyniesiona do poziomu chodnika, co zapewni zachowanie bezpiecznej prędkości przez samochody. Narożniki skrzyżowania oraz wylot Winnickiej powinny zostać zabezpieczone za pomocą słupków.

Wyniesione skrzyżowania to rozwiązanie radykalnie poprawiające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zwraca uwagę kierowców skuteczniej niż dowolna liczba znaków i wymusza zmniejszenie prędkości przejazdu przez skrzyżowanie. Jest zalecane m.in. w podręczniku "Ochrona pieszych", wydanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2014 r. Przykłady realizacji z kraju i zagranicy - w załączniku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ułatwi korzystanie z przejść osobom mniej sprawnych ruchowo.

Szerokie ulice Winnicka i Pasteura zachęcają do nielegalnego parkowania w obrębie skrzyżowania, co utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia przejście przez jezdnię. Kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie nie widzą się nawzajem, piesi wychodzący spomiędzy samochodów również są słabo widoczni.

Projekt jest uzupełnieniem dla projektów z poprzedniej edycji BP, wprowadzających strefy tempo 30 i wyniesione przejścia Pasteura/Banacha i Winnicka/Grójecka.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wyniesienie tarczy skrzyżowania Pasteura/Winnicka oraz słupki wokół skrzyżowania - 145 tys. zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
145 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

14.02.2018 09:58
Koordynator w dzielnicy Ochota
20.03.2018 10:10
Koordynator w dzielnicy Ochota
25.05.2018 17:08
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Prośba o informację na jakim dokładnie obszarze wokół skrzyżowania są planowane słupki, gdyż zbytnie ograniczenie miejsc do parkowania też nie jest dobrym pomysłem. I brakuje też załączników wskazanych w opisie projektu. Pozdrawiam.
    Michał K.  20.06.2018 11:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany