Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Kamera monitoringu na skrzyżowaniu ulic Chodecka/Łojewska

208
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Krzysztof Sirko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
46 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 932 głosów za tym projektem
Założeniem projektu jest zainstalowanie kamery monitoringu na skrzyżowaniu ulic Chodecka/Łojewska w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych i pojazdów a także ograniczeniem wykroczeń i przestępstw dokonywanych w tym rejonie. Zainstalowanie kamery monitoringu podłączonej do miejskiego systemu znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i zadziała prewencyjnie. Stały nadzór operatora i Policji.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
26.03.2020 10:06

31 maja 2019 r. zostały zakończone i odebrane prace dotyczace uruchomienia nowego radiowego punktu kamerowego Full HD, zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Chodeckiej oraz Łojewskiej. Obraz z uruchomionego punktu kamerowego widoczny jest w  Centrum Obsługi Miejskiego Monitoringu,  w Komendzie Policji Targówek, Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy oraz w Komendzie Stołecznej Policji.

Poniżej  obraz z monitoringu na skrzyżowaniu ulic Chdecka-Łojewska, 19.06.2019, 12:26.

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zakład Obsługi Systemu Monitoringu

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
skrzyżowanie ulic Chodecka/Łojewska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
nr obrębu: 40808, nr działki: 48/8 lub sąsiednie działki, Bródno Podgrodzie
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Założeniem projektu jest zainstalowanie kamery monitoringu na skrzyżowaniu ulic Chodecka/Łojewska w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych i pojazdów a także ograniczeniem wykroczeń i przestępstw dokonywanych w tym rejonie. Zainstalowanie kamery monitoringu podłączonej do miejskiego systemu znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i zadziała prewencyjnie. Stały nadzór operatora i Policji.
Opis projektu
Projekt polega na zainstalowaniu kamery monitoringu na skrzyżowaniu ulic Chodecka/Łojewska (słup, latarnia) i integracji jej z systemem miejskim, administrowanym przez Zakład Obsługi Systemu Monitoringu. Porozumienie z ZOSM i integracja z ich systemem zapewni stałą 24/7 obsługę operatora i możliwość błyskawicznej reakcji na potencjalne zagrożenia w tym rejonie przez właściwe służby. Kamera zostanie zainstalowana na jednej z latarni bądź dedykowanym słupie zainstalowanym w pobliżu skrzyżowania na wysokości około 6 [m] w sposób umożliwiający optymalną obserwację najbliższej okolicy przez wykwalifikowanego operatora miejskiego monitoringu. Ze względu na lokalizację Centrum Oglądowego w Komisariacie Policji na ul. Chodeckiej operator monitoringu po zauważeniu potencjalnego zdarzenia natychmiast powiadomi dyżurnego Policji,Pogotowia, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej a ten wyśle patrol w ten rejon. Potrzeba instalacji kamery w tym miejscu podyktowana jest tym, że są to ulice o dużym natężeniu ruchu pieszego i samochodowego, komunikacji miejskiej itp. W pobliżu znajduje się szkoła podstawowa i dzieci do niej uczęszczające przechodzą codziennie przez to skrzyżowanie. Dodatkowo w sąsiedztwie znajdują się lokale gastronomiczne, rozrywkowe, kluby, sklepy spożywcze także z alkoholem czynne do późnych godzin wieczornych a nawet całodobowe. Z tych powodów dochodzi tam do licznych zdarzeń niepożądanych, wykroczeń i przestępstw na które skarżą się okoliczni mieszkańcy. Dochodzi do bójek, chuligańskich wybryków, dewastacji i zanieczyszczania klatek schodowych. Bywalcy okolicznych lokali gastronomicznych i klubu przed pójściem na imprezę zaopatrują się w alkohol w pobliskich sklepach i spożywają go w bezpośrednim sąsiedztwie. Powracający z pracy mieszkańcy są często zaczepiani przez podpitych wyrostków, a dzieci są świadkami demoralizujących scen.
Uzasadnienie realizacji projektu
Kamera monitoringu na skrzyżowaniu ulic Chodecka/Łojewska - Projekt Budżet partycypacyjny.. poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. System Monitoringu jest stale rozwijany w całej Warszawie i wszędzie tam gdzie powstają punkty kamerowe przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa poprzez eliminację zjawisk patologicznych. Także w naszej dzielnicy tam gdzie zainstalowano punkty kamerowe mieszkańcy mają większe poczucie bezpieczeństwa. Kamery miejskiego systemu monitoringu są zlokalizowane na sąsiednich skrzyżowaniach tj. Kondratowicza/Chodeckiej i Chodeckiej/Krasnobrodzkiej. Instalacja kamery na wspomnianym skrzyżowaniu i zintegrowanie jej (łatwiejsze - niewielka odległość od istniejących kamer) z miejskim systemem sprawi, że powstanie możliwość obserwacji zdarzeń, uciekających sprawców z kilku kamer, co ułatwia kierowanie służb porządkowych.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
koszty oznakowania projektu - 1000 zł
kamera- 7000 zł
słup- 2000 zł
urządzenia dod. (zasil. itp)- 3000
transmisja, integracja - 33000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
46 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

16.01.2018 17:32
Autor projektu
26.04.2018 19:03
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
30.10.2018 09:42
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany