2089 - Przystanki Dolna i Kostrzewskiego wolne od nielegalnego parkowania – montaż słupków

22.01.2018 23:37 Niewybrany w głosowaniu
awatar Jacek Grzeszak
autor projektu

Postuluję montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na przystanku Kostrzewskiego 02 oraz przystankach Dolna 01 i 02 (przy ul. Sobieskiego i Belwederskiej). Przystanek powinien służyć do wygodnego wsiadania (także dla osób niepełnosprawnych!) i łatwego zatrzymywania się autobusów.

Oddane głosy

164

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Koszt całkowity projektu

32 000,00 zł

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny, Sielce


Lokalizacja projektu

Przystanki autobusowe: Kostrzewskiego 02, Dolna 01 i Dolna 02.

Istotne informacje o lokalizacji

Chodzi o perony przystanków autobusowych, na których nie istnieją żadne bariery uniemożliwiające nielegalne parkowanieZasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Dostępne dla każdego o każdej porze

Pełny opis projektu

Proponuję ustawienie słupków parkingowych na terenie przystanków autobusowych w sposób umożliwiający pieszym łatwy dostęp do autobusów, a jednocześnie uniemożliwiający nielegalne parkowanie. Inspiracją jest przystanek Kostrzewskiego 01, na którym podobne słupki zostały zamontowane w trakcie przebudowy w 2015 roku.

We wniosku chodzi o trzy przystanki: Dolna 01, Dolna 02 oraz Kostrzewskiego 02. Koło przystanków Dolna 01 i 02 znajduje się dużo legalnych, darmowych miejsc parkingowych.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Jednym z problemów osób korzystających z komunikacji publicznej w rejonie ul. Sobieskiego - Belwederskiej jest regularne zastawianie przystanków autobusowych samochodami parkującymi "na minutkę". Rodzi to niebezpieczne sytuacje, znacząco utrudnia dostęp do komunikacji, uniemożliwia zatrzymywanie się dwóch autobusów w tym samym czasie, a czasem nawet utrudnia podjazd do przystanku. Parkowanie na przystankach niszczy też stan chodnika, która teraz na przystanku Kostrzewskiego 02 jest w opłakanym stanie (zdjęcie nr 2). Wobec braku odpowiednich kroków ze strony Straży Miejskiej (wzywana do interwencji przyjeżdża po kilku godzinach) i notorycznym charakterze łamania prawa uznajemy za konieczne wprowadzenie barier, które wyeliminują piratów drogowych z przestrzeni przystanków.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup i montaż słupków wraz z dokumentacją - 32 000 zł

Całkowity koszt projektu: 32 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Utrzymanie słupków


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 1 000,00 zł

Modyfikacje

  • 06.04.2018 17:36 - Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - sprawdź zmiany


Komentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.