Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Remont nawierzchni ul. Wschowskiej

1112
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Wola
Rejon Południowy
Autor pomysłu Magda_Odolany
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 593 głosów za tym projektem
Projekt obejmuje remont nawierzchni ul. Wschowskiej, o długości 96m, która jest w dramatycznym stanie. Nawierzchnię stanowią nierówne kamienie, jest dziurawa i grozi uszkodzeniem podwozia samochodu. Jest trudna do pokonywania dla rodziców z wózkami dziecięcymi a nierówne kamienie grożą skręceniem kostki.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.04.2020 12:41

W styczniu 2019 r. Developer realizujący inwestycję w rejoinie ul. Wschowskiej wystąpił z wnioskiem o wykonanie przebudowy nawierzchni ul. Wschowskiej. W dniu 29.03.2019r. podpisano umowę na przebudowę odcinka Wschowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Warneńczyka. Inwestor zobowiązał się wykonać zadanie na własny koszt. Wobec powyższego, Dzielnica wystąpi z wnioskiem o rezygnację z realizacji zadania oraz przesunięcie środków, na dofinansowanie innych zadań.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Rejon Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wschowska na odcinku od Ordona do Warneńczyka
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje remont nawierzchni ul. Wschowskiej, o długości 96m, która jest w dramatycznym stanie. Nawierzchnię stanowią nierówne kamienie, jest dziurawa i grozi uszkodzeniem podwozia samochodu. Jest trudna do pokonywania dla rodziców z wózkami dziecięcymi a nierówne kamienie grożą skręceniem kostki.
Opis projektu
Projekt obejmuje remont nawierzchni ulicy Wschowskiej. Jest to mała uliczka odchodząca od Ordona, stanowiąca jedyny dojazd do garaży osiedla Intenso oraz pracujących w biurowcu Equilibrium. Nawierzchnię stanowią nierówne kamienie, jest dziurawa i grozi uszkodzeniem podwozia samochodu. Jest trudna do pokonywania dla rodziców z wózkami dziecięcymi, dla osób niepełnosprawnych, a nierówne kamienie grożą skręceniem kostki. Droga ta podlega dzielnicy i nie stanowi zabytku jak kiedyś twierdzono - pismo potwierdzające jej status załączam do wniosku. Od lat nie możemy się doprosić remontu tej drogi. Miał być wykonany przez inwestorów budujących osiedle Intenso oraz Waryńskiego budującego Equilibrium. Na drogę nanoszone jest mnóstwo brudu, którego nie można wyczyścić i ulica nie jest nigdy sprzątana, a później ten brud przenoszony jest na ulicę Ordona i roznoszony po okolicy co wpływa na pogorszenie jakości życia w tej okolicy. Remont ma polegać na wyrównaniu nawierzchni poprzez położenie asfaltu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nawierzchnię stanowią nierówne kamienie, jest dziurawa i grozi uszkodzeniem podwozia samochodu. Jest trudna do pokonywania dla rodziców z wózkami dziecięcymi, dla osób niepełnosprawnych, a nierówne kamienie grożą skręceniem kostki. Od lat nie możemy się doprosić remontu tej drogi. Miał być wykonany przez inwestorów budujących osiedle Intenso oraz Waryńskiego budującego Equilibrium. Na drogę nanoszone jest mnóstwo brudu, którego nie można wyczyścić i ulica nie jest nigdy sprzątana, a później ten brud przenoszony jest na ulicę Ordona i roznoszony po okolicy. Ulica ta stanowi jedyny dojazd do garaży osiedla oraz biurowca EQ.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Długość drogi to 96m. Zgodnie z cennikiem na stronie BP wymiana nawierzchni na 100m2 powierzchni drogi to koszt 50.000 zł. Ul. Wschowska ma szerokość ok 6m i długość ok 100m, co daje powierzchnię ok 600 m2 i koszt całości ok. 300 tys. zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

09.04.2018 15:44
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo popieram ideę remontu tej ulicy, gdyż jest w fatalnym stanie od lat - mam jednak nadzieję, że uda się wykonać ten remont zachowując bruk zamiast asfaltu. Są teraz możliwości wyremontowania bruku w taki sposób, by dało się utrzymać czystość ulicy. Na przejściu dla pieszych można by ułożyć kamienie ścięte na równo, tak by łatwo było przechodzić z wózkiem, na szpilkach itd. - takie rozwiązanie można zobaczyć np. jest na Starówce na ulicy Piwnej. Szkoda było stracić ostatnie resztki historii Odolan przez zastąpienie bruku asfaltem, także trzymam kciuki za wyremontowany, równy, porządny bruk!
  Lucyna Gawuć  16.03.2018 12:01
 • Szkoda tracić historie Odolan, remont bruku bylby lepszm rozwiazaniem niz zalanie asfaltem.
  Kasienka  14.06.2018 21:21
 • Zgadzam się z Paniami. Najlepszym rozwiązaniem jest naprawa bruku. Zaspokoi to potrzebę posiadania równej drogi oraz pozwoli zachować fragment historii dla kolejnych pokoleń.
  Ilka1111  18.08.2018 20:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany