Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Leśne laboratorium w Parku przy Bażantarni

771
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Południowy
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
32 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 1218 głosów za tym projektem
Czy wiesz, że w leśnej części Parku przy Bażantarni mieszkają m.in, jaszczurka żyworodna, wilga, dzięcioł? W ramach projektu stworzona zostanie aplikacja na smartfony, dzięki której lepiej poznamy urocze zakamarki parku. W czterech miejscach, wybranych przez przyrodników, postawione zostaną słupki z kodami do aplikacji mobilnej i szkłami powiększającymi.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.03.2020 10:11

Stworzono stronę www, również w wesji mobilnej https://labbazantarnia.waw.pl/ Na terenie Lasu  Przy Bażantarni powstała tablica informacyjna i słupki z qrkodami do skanowania. Kody prowadzą do opracownia naukowego - inwentaryzacji przyrodniczej wykonanej dla tego obszaru.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Lasy Miejskie - Warszawa

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Jeżewskiego - ulica Przy Bażantarni, leśna część Parku przy Bażantarni , za kościołem
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt dotyczy tylko dzikiej, leśnej części Parku przy Bażantarni.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Czy wiesz, że w leśnej części Parku przy Bażantarni mieszkają m.in, jaszczurka żyworodna, wilga, dzięcioł? W ramach projektu stworzona zostanie aplikacja na smartfony, dzięki której lepiej poznamy urocze zakamarki parku. W czterech miejscach, wybranych przez przyrodników, postawione zostaną słupki z kodami do aplikacji mobilnej i szkłami powiększającymi.
Opis projektu
Projekt polega na ustawieniu w leśnej części Parku przy Bażantarni, za kościołem, sześciu drewnianych słupków z kodami do aplikacji mobilnej na smartfony. Słupki zostaną oznakowane graficznie (schemat lokalizacji słupków), postawione w ciekawych miejscach, które są wyróżnikiem leśnego Parku przy Bażantarni. Spacerowicze, skanując kody, będą mogli przeczytać o miejscach w których się znajdują, o drzewach, krzewach, trawie i ich mieszkańcach, o bogatym ekosystemie parku. Opis będzie zachęcał do użycia szkieł powiększających, w które będą zamontowane na szczycie słupków. Tym samym w leśnej części Parku przy Bażantarni, stworzone zostanie interaktywne leśne laboratorium.
Wybraniem sześciu miejsc w parku, jak i treścią aplikacji mobilnej zajmą się przyrodnicy. W oparciu o ich prace stworzona zostanie profesjonalna strona www, do której odsyłać będą kody aplikacji mobilnej. Dodatkowo zostanie ustawiona jedna tablica informująca o projekcie.
Park przy Bażantarni ma swoich stałych bywalców, w tym młodzież, właścicieli czworonogów, amatorów dzikiej przyrody. Celem projektu jest zachęcenie do zapoznania się z bogactwem przyrodniczym leśnego Parku przy Bażantarni. Ten na pozór nie uporządkowany gąszcz tętni życiem i kryje w sobie wiele skarbów. Prawie stuletnie dęby, głogi, dzikie drzewa owocowe, są nie tylko mieszkaniem dla dziesiątek ptaków, ale opowiadają także historię tej części Kabat.
Uzasadnienie realizacji projektu
Leśna, dzika część Parku przy Bażantarni to prawdziwy skarb - mieszkają tu setki ptaków, jaszczurki, żaby. To miejsce które tętni życiem. Projekt ma na celu odkrycie części bogactwa tego miejsca i uwrażliwienie przechodniów na jego piękno.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
25 000 - koszt stworzenia aplikacji mobilnej i strony internetowej
5000 - koszt wybrania i opisania 6 punktów w leśnej części Parku przy Bażantarni przez przyrodników, ten opis będzie stanowił treść aplikacji mobilnej i strony internetowej
2000 - koszt 6 drewnianych słupków ze szkłami powiększającymi w miejscach wybranych przez przyrodników, koszt postawienia słupków
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
32 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
1000 pln rocznie, koszt utrzymania strony internetowej, konserwację urzadzeń
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 000,00 zł

Modyfikacje

21.01.2018 23:07
Autor projektu
22.01.2018 21:42
Autor projektu
12.04.2018 17:29
Koordynator w Lasach Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany