633 - Muzorymki – darmowe, rodzinne zajęcia muzyczne w bibliotece.

19.01.2018 16:00 Niewybrany w głosowaniu
awatar Olga Trzebińska
autor projektu

Projekt przewiduje grupowe zajęcia muzyczno-literackie dla rodzin z dziećmi w wieku 1-2 lata oraz 3-4 lata (grupy po 15 dzieci). Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych muzyków zgodnie z opracowanym programem. Dzięki temu dzieci będą miały szansę na rozwój słuchu wewnętrznego, aparatu mowy, rytmiki i intonacji. Zajęcia będą idealnym przygotowaniem do gry na instrumencie.

Oddane głosy

92

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura

Koszt całkowity projektu

8 310,00 zł

Dzielnica

WilanówLokalizacja projektu

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, ul. Kolegiacka 3

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z projektu mogą korzystać rodzice z dziećmi w wieku 1-2 lata oraz 3-4 lata, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju swojego dziecka. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, każda po 15 dzieci, co tydzień w godzinach porannych i trwają 45 minut.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy w bibliotece.

Pełny opis projektu

Projekt zakłada przeprowadzenie regularnych, nieodpłatnych zajęć muzyczno-literackich w bibliotece dzielnicy Wilanów. Uczestnikami zajęć będą zarówno dzieci jak i rodzice, którzy pomogą dzieciom w zabawach. Zajęcia będą odbywać się co tydzień i zostaną podzielone na dwie grupy wiekowe: 1-2 lat i 3-4 lat. Proponuję, by prowadzący zajęcia byli wykwalifikowanymi muzykami-pedagogami. Rekomenduję też prowadzenie zajęć znaną w Skandynawii i Wielkiej Brytanii metodą Colourstrings. Regularne uczestnictwo w zajęciach będzie sprzyjać rozwijaniu pamięci dziecka poprzez powtarzanie stałych muzycznych zabaw. Ważnym elementem programu jest słuchanie muzyki klasycznej. Wybrane utwory różnią się tempem i nastrojem (smutny, wesoły), co wpływa na wzbudzenie różnych emocji w dziecku, a przez to rozwoju jego inteligencji. Zabawy zachęcające do ruchu podczas słuchania muzyki lub śpiewania doskonale odprężają małe dzieci.

Celem zajęć jest wzbudzenie w dziecku kreatywności i wrażliwości na muzykę i literaturę, a także wzmocnienie więzi między dzieckiem a rodzicem poprzez wspólne zabawy.

Projekt będzie realizowany w lokalnej bibliotece przystosowanej do prowadzenia zajęć. Przyjazne środowisko pozwoli na zbudowanie lokalnych więzi społecznych między rodzicami dzieci w tym samym wieku. Dodatkowym atutem projektu jest promowanie wśród rodziców biblioteki jako miejsca z bogatą ofertą kulturalną, w którym nie tylko można wypożyczać książki dla siebie i dziecka, ale także aktywnie spędzić czas z pociechą wśród innych rodziców.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Zajęcia muzyczno-literackie są idealnym sposobem na wprowadzenia dziecka w magiczny świat muzyki i literatury. Dzięki aktywnemu uczestnictwu rodzica, dziecko uczy się poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej. Uczenie się rymowanek i wierszyków, pomoże dzieciom w nauce mówienia, a starszym w nauce czytania. Dzięki zapoznaniu dziecka z literaturą, będzie można obudzić w nim miłość i szacunek do książek. Dodatkowo dzieci uczą się pracy w grupie i przygotowują się do życia przedszkolnego. Regularne spotkania w lokalnej bibliotece są idealnym sposobem na wzmocnienie więzi społecznych między rodzicami - głownie mieszkańcami dzielnicy.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Poniższy koszt zapewnia przeprowadzenie dwóch zajęć tygodniowo w bibliotece przez 36 tygodnie (styczeń – czerwiec; wrzesień – listopad).
7 200 zł – koszt prowadzenia zajęć przez 36 tygodnie dla dwóch grup (100 zł – koszt wynagrodzenia muzyka za jedną grupę, czyli 200 zł tygodniowo)
300 zł – koszt zakupu zabawek niezbędnych do prowadzenia zajęć (Król Ciszy – kukiełka na patyku, Wiewiórka – pluszowy miś, Zając Zenek – pluszowy miś, Osiołek – pluszowy miś, Sroka – pluszowy miś, drewniany pociąg,
100 zł – koszt zakupu chust animacyjnych
610 zł - koszt zakupu instrumentów: 100 zł (10 x drewniane klawesy), 100 zł (12x shakery), 150 zł (11x janczary), 100 zł (3x bębenek), 60 zł (3 x trójkąt), 100 zł (2x dzwonki).
100 zł – koszt zakupu książek niezbędnych do prowadzenia zajęć.

Całkowity koszt projektu: 8 310,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.