1067 - Nowe gry na konsole w Mediatece Start-Meta

22.01.2018 02:08
awatar Librarian_Noah
autor projektu

Stan realizacji projektu

Oddane głosy

193

Zakup nowych tytułów gier na konsole do Mediateki Start-Meta, filii Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany, która znajduje się na ul. Szegedyńskiej 13a. Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 19.00, a w soboty od 10.00 do 16.00. Z dostępnych zasobów mogą skorzystać bezpłatnie wszyscy zarejestrowani mieszkańcy Polski.

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura

Koszt całkowity projektu

21 800,00 zł

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny, Wrzeciono, Młociny


Lokalizacja projektu

ul. Szegedyńska 13a

Istotne informacje o lokalizacji

Mediateka Start-Meta, filia Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Możliwość wypożyczenia gier w godzinach otwarcia biblioteki (obecnie pon-pt 9.00-19.00, soboty 10.00-16.00), bezpłatnie, z możliwością skorzystania zarówno na miejscu (na tych konsolach, które są zakupione do biblioteki), jak do domu. Gry będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Warszawy, po uprzednim zarejestrowaniu się w bibliotece.

Pełny opis projektu

W bibliotece tej można już wypożyczać bezpłatnie gry na konsole Wii, Xbox 360, Xbox One, Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogą na miejscu skorzystać z konsoli XBOX 360 lub XBOX One.
(tu dodać trzeba, iż kontrolery czyli pady są już wysłużone i potrzebny jest zakup nowych co ten projekt także obejmuje) Jako, iż gry na konsole są drogie - koszt jednej waha się między 100-300 zł - to liczba dostępnych tytułów jest niewielka. Projekt zakłada poszerzenie oferty Mediateki. Zakupione gry będą miały pozytywny wpływ na kształtowanie logicznego myślenia wśród dzieci i młodzieży, a także postawy koleżeństwa i współpracy międzyludzkiej podczas wspólnego spędzania wolnego czasu. Projekt przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzięki darmowemu dostępowi. Zakupu dokona osoba odpowiedzialna za zakupy zbiorów bibliotecznych w Mediatece START-META.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Mieszkańcy dzielnicy z przyjemnością i ciekawością korzystają ze zbiorów Mediateki Start-Meta. Poszerzenie oferty placówki zachęci jeszcze więcej osób do spędzania w inny sposób wolnego czasu. Projekt pomoże kształtować postawy koleżeńskie (korzystanie na miejscu) oraz wdroży w nowe technologie informatyczne.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup gier na najpopularniejsze konsole XBOX 360, XBOX ONE, PLAYSTATION 3, PLAYSTATION 4 lub nowsze konsole (w zależności od dostępności tytułów - wiadomo, że na starsze konsole tych tytułów będzie mniej).

Średni koszt zakupu jednej gry to ok.100 zł - projekt zakłada zakup ok.100 gier
Zakup nowych padów do konsol dostępnych w mediatece 4 x pad do XBOX one 4 x ok. 250zł = ok. 1 000,00 zł
4 x pad do Xbox 360 4 x ok. 200 zł = 800zł czyli koszt całego projektu to 21 800,00 zł

Całkowity koszt projektu: 21 800,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.