1829 - Remont chodnika przy ulicy Cyraneczki, między Suchodolską a Międzyborską

22.01.2018 21:54 Niewybrany w głosowaniu
awatar Paweł Rybicki
autor projektu

Remont chodnika po północnej, nieparzystej stronie ulicy Cyraneczki, pomiędzy ulicami Międzyborską a Suchodolską. Uporządkowanie parkowania wzdłuż tej ulicy.

Oddane głosy

101

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Koszt całkowity projektu

75 700,00 zł

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny, Grochów Kinowa


Lokalizacja projektu

Północna, nieparzysta strona ulicy Cyraneczki, pomiędzy ulicami Międzyborską a Suchodolską, na działce nr 74.

Istotne informacje o lokalizacji

Teren publiczny, chodnik przylegający do ulicy Cyraneczki


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt dotyczy ogólnodostępnych chodników, ulokowanych wzdłuż ulic znajdujących się na działkach miejskich a więc jest całkowicie ogólnodostępny dla każdego.

Pełny opis projektu

Proponujemy wymianę ok 80m bieżących chodnika asfaltowego wzdłuż północnej, nieparzystej strony ulicy Cyraneczki, począwszy od wyremontowanego w 2016 roku chodnika wzdłuż ul. Międzyborskiej, a skończywszy na ul. Suchodolskiej. Nowy chodnik powinien być wykonany z płyt betonowych 50x50, jako kontynuuacja chodnika przy Międzyborskiej. Należy również zastąpić rozjeżdżone krawężniki nowymi, wysokimi na tyle, by uniemożliwiały parkującym wzdłuż ulicy Cyraneczki samochodom wjazd na chodnik, co obecnie jest notoryczne i powoduje dalsze zniszczenia jak i niemożność przejścia chodnikiem przez pieszych. Szczegóły lokalizacji zawiera załączona mapka: zakres tego projektu zaznaczono kolorem zielonym, kolor czerwony to zakres innego projektu do BP 2019, żółty to chodnik już wyremontowany a niebieski to zakres wygranego projektu do BP 2018 który będzie realizowany w roku bieżącym.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Część chodników w tej okolicy została w ostatnich 2-3 latach wyremontowana, z inicjatywy miasta bądź jako element zwycięskich projektów do kolejnych budzetów partycypacyjnych. NIestety nie zrobiono tego kompleksowo więc fragmenty wyremontowane są przeplatane fragmentami zdewastowanymi, pochodzącymi sprzed 60-ciu lat. Wnioskowany fragment, mimo że stanowi ważny ciąg komunikacyjny łączący ulice Grenadierów i Międzyborską, jakoś uległ zapomnieniu przez miasto, a projektowi dotyczącemu jego remontu zabrakło do akceptacji dosłownie kilku głosów w zeszłorocznym głosowaniu. Ponieważ od tamtej pory stan chodnika się tylko pogorszył, projekt ponawiam w BP 2019.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

rozebranie nawierzchni asfaltowej - 80 m X 3 m x 12 zł = 2880 zł
położenie nowej nawierzchni chodnika 50 x 50 - 240 m kw X 280 zł = 67 200 zł
wymiana krawężników drogowych 80 m X 70 zł = 5 600 zł
razem 75 680 zł

Całkowity koszt projektu: 75 700,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.