Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Bezpieczeństwo pieszych na ul. Pułku Baszta

847
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Wierzbno Wyględów
Autor pomysłu Magdalena_T
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
12 200 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt służy poprawie bezpieczeństwa pieszych na ul. Pułku Baszta poprzez zamontowanie słupków ograniczających parkowanie oraz lustra przy wyjeździe od strony parkingu szkolnego.
Samochody parkują w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych, co w znacznący sposób ogranicza widoczność kierowcom oraz pieszym.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Wierzbno Wyględów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dwa przejścia dla pieszych na ul. Pułku Baszta w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 119
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Oba przejścia dla pieszych znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 119 jak i sąsiadującego z nią Przedszkola nr 228, w obrębie tego obszaru znajdują się dodatkowo dwie inne szkoły. Jest to wygodny dla mieszkańców ciąg komunikacyjny [chodnik] prowadzący od ul. Wołoskiej poprzez Marzanny aż do ul. Malczewskiego czy al. Niepodległości.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt służy poprawie bezpieczeństwa pieszych na ul. Pułku Baszta poprzez zamontowanie słupków ograniczających parkowanie oraz lustra przy wyjeździe od strony parkingu szkolnego.
Samochody parkują w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych, co w znacznący sposób ogranicza widoczność kierowcom oraz pieszym.

Opis projektu
Na ulicy Pułku Baszta liczba miejsc parkingowych jest bardzo ograniczona, w wyniku tego kierowcy parkują samochody w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych lub nawet w ich obszarze.
Parkowanie w ten sposób nie tylko jest sprzeczne z przepisami ruchu drogowego, ale przede wszystkim zagraża życiu pieszych, gdyż kierujący pojazdem poruszającym się po ul. Pułku Baszty ma w znaczący sposób ograniczoną widocznośc poprzez źle zaparkowane samochody.
W obrębie obu wskazanych przejść dla pieszych miałyby zostać postawione słupki ograniczające pakowanie oraz przy przejściu od strony przedszkola - lustra [przy wyjezdzie z parkigu szkoły/drogi pożarowej dla przedszkol].

Przed przejściem dla pieszych [od ul. Joliot-Curie] ma stanąć 5 słupków po prawej stronie oraz 3 słupki po lewej stronie [między latarnią a przejściem].
Przy przejściu dla pieszych od strony przedszkola miałyby stanąć 3 słupki przed i 3 słupki za przejściem po prawej stronie, oraz 3 słupki za przejściem po lewej strony [między wyjazdem z parkingu a latarnią].
Dodatkowo na wprost wyjazdu od strony parkingu szkoły miałoby stanąć lustro poprawiające widoczność kierowców.
[projekt w załaczniku].

Jestem mamą dowożącą mojego syna do szkoły i codziennie widzę pojazdy zaparkowane w taki sposób, iż nie mam żadnej pewności czy zza nich za chwilę nie wychyli się dorosły, czy dziecko.
Nie jestem temu obojętna - kiedy widzę, iż samochody stoją bezpośrednio w obrębie pasów, proszę o interwencję Policję lub Straż Miejską.
Staram sie zrozumieć również kierowców parkujących samochodów - jednakże bezpieczeństwo pieszych jest dla mnie najważniejsze.

Uzasadnienie realizacji projektu
Oba przejścia dla pieszych znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 119 oraz sąsiadującego z nim Przedszkola nr 228.
Przejście dla pieszych od strony ul. Joliet Curie jest chodnikowym ciągiem komunikacyjnym dla okolicznych mieszkańców pozwalającym swobodnie się przemieszczać "między blokami" od ul. Wołoskiej aż po ul. Malczewskiego.
Ustawienie słupków ograniczającyh oraz lustra zwiększy poziom bezpieczeństwa na terenie dzielnicy.
Z ciągu komunikacyjnego, przy którym proponowane jest zamontowanie słupków i lustra korzystają, dzieci, rodzice, pracownicy szkoły, ale przede wszystkim okoliczni mieszkańcy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt słupków "syrenek": 300zł/szt. - 17słupków * 400zł = 6 800zł
Koszt projketu: 1 700zł /przejście = 2 przejścia * 1 700zł = 3 400zł
koszt lustra: 2 000zł - 1 lustro * 2 000zł - 2 000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
100zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
100,00 zł

Modyfikacje

21.01.2018 17:32
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (7)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Okolica ta jest bezpieczna, czego wynikiem jest brak wypadków. Słupki nie dość, że zabiorą i tak niewystarczającą ilość miejsc parkingowych, to nie zapewnią bezpieczeństwa.
  Są przeprowadzone testy, że bezpieczniej jest przy zaparkowanych autach niż przy słupkach, które nie wytrzymają naporu wpadającego na nie auta.
  Rodzice i tak będą wysadzali swoje dzieci na pasach, ponieważ nie będą mieli gdzie zaparkować. Najpierw wypada zainwestować w miejsca postojowe.
  Pieniądze wyrzucone w błoto!
  Nina Terka  29.01.2018 12:54
  • Pani Nino, ma Pani racje, iż w tym obszarze jest deficyt miejsc parkingowych.
   Proszę jednak zwrócić uwagę, iż słupki wyegzekwują tylko przepisy Prawa o ruchu drogowym. Parkowanie i zatrzymywanie się w odległości 10m przed i za przejściem dla pieszych jest zabronione.
   Słupki poprawią bezpieczeństwo i komfort, tak kierujących jak i pieszych, którzy będą mieć większą widoczność.
   Zapraszam do skorzystania z formy budżetu partypacyjnego lub iniciatywy lokalnej i złożenia wniosku o wyznaczenie [ zwiększenie] ilości miejsc parkingowych w tej okolicy.
   Magdalena_T  01.02.2018 08:53 Autor projektu
  • Straż miejska i tak tutaj skrupulatnie egzekwuje parkowanie przy pasach.
   Fizycznie niemożliwe jest zwiększenie liczby miejsc parkingowych.
   Jest bardzo dużo zdarzeń, gdzie słupki nie chronią bezpieczeństwa pieszych. Auto zaparkowane przy pasach bardziej uchroni pieszego niż taki słupek.
   Trudno, może projekt nie przejdzie..
   Nina Terka  01.02.2018 09:17
  • Nieprawda. Po pierwsze SM nie może odholować takiego pojazdu parkującego na pasach. Po drugie dzięki słupkom rodzic z wózkiem czy osoba niepełnosprawna mogą swobodnie przejść, a nie fruwać nad samochodem. Problem znany z autopsji - ulica Malczewskiego, skrzyżowanie z Kaczmarskiego (d. Modzelewskiego). Słupki zdecydowanie uporządkowały parkowanie, a bezpieczeństwo pieszych zwiększyły wysepki.
   Wierzbno218#  03.02.2018 21:19
  • Zacznijmy od tego, że przejście na pasach bliżej szkoły jest nie dostosowane dla niepełnosprawnych, więc słupki tu nic nie pomogą. Trzeba by zacząć od przebudowy przejścia.
   Osobiście nie mam problemów z przechodzeniem z wózkiem w tym miejscu.
   Nina Terka  05.02.2018 08:56
  • SM nie może odholować, ale wlepić mandat już tak ;P
   Nina Terka  05.02.2018 08:56
  • Mandat kierowcy mają głęboko gdzieś, poza tym mandat nie usunie samochodu. Tylko holowanie potrafi przemówić do rozumu, ale w tym przypadku straż miejska niestety nie odholuje. tym bardzie policja. Jak najbardziej jest za dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Dobrze, że Pani się udaje przechodzić z wózkiem, ale nie każdy ma tyle szczęścia nie trafić na zaparkowany samochód centralnie na pasach.
   Wierzbno218#  05.02.2018 13:19
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany