986 - Skatepark i pumptrack pod Kopą Cwila

21.01.2018 22:37
awatar Sławomir Boksz
autor projektu

Stan realizacji projektu

Oddane głosy

984

Połączenie skateparku i pumptracku (czyli rowerowego toru) dla dużych i małych. Miejsce dla miłośników deskorolek rowerów i rolek i hulajnóg. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kategoria projektu

 • przestrzeń publiczna
 • sport

Koszt całkowity projektu

593 400,00 zł

Dzielnica

Ursynów


Charakter projektu

Lokalny, Ursynów Północny


Lokalizacja projektu

Boisko o nawierzchni bitumicznej o pow. ok. 1200m2 pod Kopą Cwila w parku Kozłowskiego (na terenie działki nr 5/3, obr. 11001)

Istotne informacje o lokalizacji

Park R.Kozłowskiego, w miejscu dawnego betonowego boiska pod Kopą Cwila

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Obiekt ogólnodostępny do użytku w sprzyjających warunkach pogodowych. Posiada regulamin opisujący przeznaczenie i zasady użytkowania. Ponieważ jest to obiekt sportowy, zostaną określone granice wieku, w jakim można z niego korzystać samodzielnie lub pod opieką osoby pełnoletniej.

Pełny opis projektu

Betonowo asfaltowy tor dla deskorolek, rowerów, rolek i hulajnóg. Technologia natryskowego betonu zapewnia cichą i bezpieczną jazdę na deskorolkach i rolkach. Głównym elementem dla deskorolek (jak i rowerów) jest "bowl" czyli wyprofilowane zagłębienie służące do jazdy i ewolucji oraz kilka niewielkich ramp. Pozostałą część parku stanowi tor tor pumptrackowy służący do płynnej i nieprzerwanej jazdy rowerem. Tor jest dostosowany zarówno do dużych jak i mniejszych dziecięcych rowerów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby z toru korzystały również osoby na deskorolkach lub hulajnogach. Nowoczesna nawierzchnia zapewnia cichą i bezpieczną jazdę.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na Północnym Ursynowie jest niewiele miejsc pozwalających na swobodną jazdę na rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Brakuje też miejsc do jazdy na rowerze. Młodzi organizują się sami jeżdżąc w starej fontannie pod Domem Sztuki lub nielegalnie stawiając rampy pod Kopą Cwila. Stwarza to zagrożenie dla samych uczestników jak i przechodniów. Wychodząc naprzeciw potrzebom możemy wybudować bezpieczny i profesjonalny plac do uprawiania tego typu sportu i rekreacji.

Takie miejsce daje możliwość rekreacji dzieciom, młodzieży i dorosłym. Obecnie nie ma gdzie pójść z dzieckiem na rolki czy hulajnogę. Park wzbogaci sportową ofertę dzielnicy i będzie sprzyjał zdrowemu trybowi życia jego mieszkańców.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

W zależności od ilości elementów i zastosowania rekomendowanych przez wykonawcę technologii cena obiektu powinna zamknąć się w 593 400,00 zł.

Elementy parku:
Część dla deskorolek wykonana z betonu metodą natryskową: 336 000,00 zł pow. ok. 400m2
Tor pumptrack pokryty asfaltową nawierzchnią: 199 500,00 zł pow. ok. 550m2
Opracowanie dokumentacji projektowej: 15 750,00 zł
dokumentacja do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia 15 750,00 zł
2 Ławki: 2 x 1575 zł szt. = 3 150,00 zł
2 Kosze na śmieci 2 x 630 zł = 1 260,00 zł
4 stojaki rowerowe 4 x 315 zł szt = 1 260,00 zł
Tablica z regulaminem 1 575,00 zł
Utwardzenie nawierzchni pod ławki/stojaki rowerowe np. 50 m2 – 13 125,00 zł
Oznakowanie graficzne zgodne z systemem opracowanym przez Centrum Komunikacji Społecznej - 1 050,00 zł
Promocja projektu i poinformowanie mieszkańców o regulaminie korzystania z obiektu - 5 000,00 zł

Całkowity koszt projektu: 593 400,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

bieżące utrzymanie, sprzątanie, pielęgnacja terenów zielonych, bieżące remonty i konserwacje


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 10 000,00 złKomentarze (4)

 • Tomasz Wałkuski  10.06.2018 13:55
  Pomysł świetny! Mam nadzieję, że Kopa Cwila znów będzie miejscem, gdzie mieszkańcy aktywnie i sportowo spędzą czas wolny.
 • Kicianostra  18.06.2018 16:46
  Z lat szkolnych i studenckich przypominam sobie tylko wariackie próby ominięcia pieszych na uliczkach, albo rozwalony asfalt w okolicach parku Kozłowskiego Pomysł dobry, na wyrównanie i remonty czekają tereny niedaleko Domu Kultury i w Parku Kozłowskiego, bo młodzież z rowerami i rolkami i tak, na łeb, na szyję korzysta z "asfaltowych wpadek". Żeby tylko za dużo zieleni nie zabrało, bo "wymienić siekierkę na kijek"ze strachu przed powtórną walką o przestrzeń publiczną i rekreację na tym terenie łatwo. Szkoda tylko,że już na rolkach "stary człowiek nie może", ale na rowerze OK. Może dobrze się zastanowić nad naprawą starego, zniszczonego "nibyboiska" i "michy" asfaltowej pod sklepem osiedlowym?
  • slawomir_boksz  26.06.2018 22:29 Autor projektu
   Zieleń na Ursynowie chronimy i nie chcemy jej zabierać. Pod skatepark planujemy przeznaczyć betonowy plac pod Kopą (dawny kort). Wszyscy skorzystamy, gdy dzieciaki będą miały gdzie bezpiecznie jeździć.
 • katarzynostwo  12.07.2018 21:11
  Wydaje mi się, że teren powinien być dobrze oświetlony, tak żeby można było korzystać z niego także po zmroku (patrz: Park przy Bażantarni). Nie widzę tej pozycji w budżecie, może da się to jeszcze zmienić. Bardzo cieszę się na ten pomysł!

Zaloguj się, aby komentować.