Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Bezpieczeństwo naszych dzieci dzisiaj i jutro – pikniki edukacyjne dla dzieci Targówka

1661
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu msolodki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
131 700 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu 9 edukacyjnych pikników dla dzieci w wybrane soboty od 4.05.2019 do 09.2019r. Adresatem pikników będą dzieci w wieku 5-12 lat z rodzicami i dziadkami.
Tematyka pikników: bezpieczeństwo dzieci korzystających z internetu i innych nowych technologii. Główne cele pikników to zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz edukacja przez zabawę.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ogródek Jordanowski przy ul. Wacława Tokarza, Ogródek Jordanowski przy ul. Suwalskiej, Park Bródnowski oraz tereny szkolne kilku szkół podstawowych na Targówku, o ile udałoby się przekonać dyrektorów do zorganizowania takiego pikniku na terenach szkół.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park i ogródki jordanowskie pozostają pod nadzorem Urzędu Dzielnicy Warszawa Targówek. Są to bezpieczne, oświetlone miejsca spotkań mieszkańców Targówka. Boiska przyszkolne są pod nadzorem dyrekcji szkół, które są pod nadzorem Urzędu Dzielnicy Targówek. Lokalizacje powinny być tak dobierane, aby choć 1-2 imprezy plenerowe odbyły się w każdym z obszarów Targówka: Bródno, Bródno Podgrodzie, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Elsnerów i Utrata, Zacisze. Są to obszary w dużej części zamieszkane przez rodziny z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi. Znaczna część ogródków, parków oraz cześć terenów przyszkolnych stanowi teren zielony, przystosowany do imprez plenerowych z możliwością rozstawienia namiotów na trawie. Wybetonowana część terenu, może zostać zaadoptowana na inne zajęcia (np. sportowe lub scenę).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu 9 edukacyjnych pikników dla dzieci w wybrane soboty od 4.05.2019 do 09.2019r. Adresatem pikników będą dzieci w wieku 5-12 lat z rodzicami i dziadkami.
Tematyka pikników: bezpieczeństwo dzieci korzystających z internetu i innych nowych technologii. Główne cele pikników to zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz edukacja przez zabawę.
Opis projektu
Projekt polegać będzie na przygotowaniu i przeprowadzeniu serii 9 edukacyjnych pikników dla dzieci realizowanych w wybrane soboty od maja do września 2019, zaczynając od 4.05.2019. Czas trwania każdego pikniku powinna być ok 4 godzin, Adresat: dzieci w wieku 5-12 lat z rodzinami.
Celem pikników powinna być edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie i innych nowoczesnych technologii, z którymi dzieci mają stałą styczność już od wczesnych lat życia.
Każdy piknik powinien składać się z kilku aktywności (stanowisk), każda z nich powinna podejmować inny temat dotyczący zagrożeń w sieci i kreatywnego korzystania z nowych technologii, m.in. cyberprzemoc, szukanie pomocy w sytuacjach zagrożenia, aplikacje mobilne, niebezpieczne treści, kreatywne spędzanie czasu z nowymi technologiami, programowanie, robotyka, wirtualna rzeczywistość.
Każda aktywność powinna być wyeksponowana na oddzielnym stanowisku. Dzieci odwiedzałyby stanowiska i zdobywałyby wiedzę.
Ponadto podczas pikniku odbywać się powinny konkursy z nagrodami dla dzieci.
Podczas każdego pikniku powinien też odbyć się ok. 30-minutowy wykład eksperta ds. zagrożeń dzieci w internecie dla chętnych dzieci. W trakcie trwania pikniku organizatorzy powinni zapewnić także dostęp do eksperta w zakresie zagrożeń online dla rodziców.
Dobrze by było zwrócić także uwagę na wady postawy dzieci podczas używania komputerów, tabletów i telefonów. W tym celu powinien być obecny na każdym pikniku rehabilitant, który doradzałby każdemu dziecku oraz rodzicom.
Ponadto uczestnicy pikników powinni otrzymać specjalną ulotkę z nadrukowanymi zasadami bezpiecznego korzystania z nowych technologii.
Uzasadnienie realizacji projektu
Jak wskazują badania, dzieci większość swojego wolnego czasu spędzają z tabletem czy smartfonem w ręku, bezmyślnie klikając w gry czy oglądając filmy na youtube. Rodzice chcąc mieć spokój i zająć się swoimi sprawami w domu, kupują telefony dzieciom już w 3 roku życia. Place zabaw pustoszeją. Celem pikników będzie promocja bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz pokazanie jak mądrze korzystać z nowych technologii, aby nie wpaść w uzależnienie.
Ponadto podczas pikników dzieci powinny dowiedzieć się jak reagować na zagrożenia: niebezpiecznych treści, hejtu, uwodzenia, mikropłatności, reklam.
Oprócz edukacji dzieci nie powinno na piknikach zabraknąć dobrej zabawy (roboty, aplikacje, programowanie, itp.).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
koordynacja projektu: 10000
infrastruktura (stoły, krzesła, maty, namioty): krzesła: 2900 + stoły: 2200 + maty: 2400 + namioty: 8000 suma: 15500
nagłośnienie: 13500
rekwizyty do 8 stanowisk: 16500
nagrody i upominki w konkursach: 2700
wynagrodzenie kierownika pikniku: 4500
wynagrodzenie animatorów: 21600
wynagrodzenie eksperta: 4500
rehabilitant z rekwizytami: 7200
ulotki z zasadami: 800
opieka medyczna: 3600
fotograf: 6300
ubezpieczenie: 4500
prąd: 4500
wynajem toalet: 6750
kosze na śmieci: 2250
sprzątanie terenu: 4500
promocja (plakaty, rollupy): 2500

Suma 131 700
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
131 700,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2018 21:27
Autor projektu
22.01.2018 21:46
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany