821 - Łącznik rowerowy na skrzyżowaniu Powązkowska/Tatarska

21.01.2018 15:50
awatar autor_58860a1f03671
autor projektu

Stan realizacji projektu

Oddane głosy

489

projekt przewiduje budowę łącznika drogi rowerowej na skrzyżowaniu ulicy Powązkowskiej z ul.Tatarską. Dzięki niemu rowerzyści będą mogli wjechać i zjechać z drogi rowerowej na dalszym odcinku ul. Powązkowskiej.

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Koszt całkowity projektu

550 000,00 zł

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Lokalny, Rejon Północno-Wschodni


Lokalizacja projektu

ulica Powązkowska - skrzyżowanie z ul. Tatarską.

Istotne informacje o lokalizacji

ulica Powązkowska - skrzyżowanie z ul. Tatarską.Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

inwestycja będzie dostępna dla wszystkich, przez 24 godziny na dobę przez cały rok, inwestycja nie ograniczy liczby miejsc parkingowych w rejonie

Pełny opis projektu

projekt przewiduje wyznaczenie dogodnego wjazdu i zjazdu z istniejącej drogi dla rowerów poprzez wyznaczenie przejazdów dla rowerów na skrzyżowaniu Tatarska/Powązkowska (przy obu przejściach dla pieszych) oraz dobudowę łączników drogi dla rowerów (łącznik po północnej stronie umożliwiający osobom jadącym w stronę Żoliborza wjazd na przejazd dla rowerów; łącznik w narożniku południowo-wschodnim umożliwiający zjazd na jezdnię jadącym do centrum oraz łącznik przejazdu rowerowego z drogą rowerową na wiadukcie).

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Wielu rowerzystów korzysta z ulicy Powązkowskiej w celu przejechania z Bemowa do Śródmieścia. Wzdłuż tej ulicy droga rowerowa istnieje tylko na środkowym odcinku (od ul Krasińskiego do ul. Tatarskiej). Na pozostałym odcinku rowerzyści poruszają się po jezdni albo po chodniku. Wydzielona droga dla rowerów poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy rowerem ale będzie też korzystna dla pieszych i kierowców samochodów. Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Powązkowskiej poprawi też ciągłość infrastruktury rowerowej w tej okolicy. Wydzielenie drogi rowerowej z chodnika nie pogorszy komfortu pieszych, ponieważ chodnik jest w tym miejscu szeroki

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

100 000 zł (roboty drogowe – budowa łączników) i 450 000 zł (przebudowa sygnalizacji – wyznaczenie przejazdów dla rowerów). Łączny koszt projektu – 550 000 zł.

Całkowity koszt projektu: 550 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

koszty sprzątania, bieżących remontów i konserwacji


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 5 000,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.