1119 - Remont chodnika przy ulicy Bodzanty

22.01.2018 09:43
awatar Marta Wójcicka
autor projektu

Stan realizacji projektu

Oddane głosy

530

Chodnik rozpoczynający się przy ulicy Karlińskiego i biegnący wzdłuż ulicy Bodzanty jest w opłakanym stanie. Niemal niemożliwe jest przejechanie tam wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim. Projekt zakłada położenie nowej nawierzchni chodnika na odcinku długości 120 metrów (od ulicy Karlińskiego do Wolskiej).

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Koszt całkowity projektu

52 500,00 zł

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Lokalny, Rejon Południowy


Lokalizacja projektu

ul. Bodzanty (na wysokości od Karlińskigo do Wolskiej)Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Chodnik dostępny dla wszystkich mieszkańców, bez ograniczeń.

Pełny opis projektu

Chodnik rozpoczynający się przy ulicy Karlińskiego i biegnący wzdłuż ulicy Bodzanty jest w opłakanym stanie. Niemal niemożliwe jest przejechanie tam wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim. Projekt zakłada położenie nowej nawierzchni chodnika na odcinku długości 120 metrów (od ulicy Karlińskiego do Wolskiej). Ułatwi to mieszkańcom Jana Kazimierza dojście do stacji benzynowej oraz ulicy Wolskiej. Dodatkowo teren przy ulicy Karlińskiego ma zostać zabudowany szkołą lub innym obiektem użyteczności publicznej. Ruch pieszy w tym rejonie ulegnie więc niedługo znacznej intensyfikacji. Niezbędne są więc choć podstawowe udogodnienia dla pieszych.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Propocja ruchu pieszego i komunikacji miejskiej jest szczególnie istotna na Odolanach, które borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza i ciągłych korków. Okolica rozwija się dynamicznie, przybywa rodzin z dziećmi, a w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Bodzanty ma powstać nowa placówka oświatowa. Tym bardziej remont chodnika staje się sprawą priorytetową dla usprawnienia komunikacji pieszej.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

240 metrów kwadratowych chodnika - 52 500,-

Całkowity koszt projektu: 52 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE
Komentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.