Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Lodowisko - Rembertów 2019

1202
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Agnieszka Sobótka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
420 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt zakłada popularyzację zimowych dyscyplin sportowych takich jak łyżwiarstwo i hokej poprzez udostępnienie lodowiska wraz z jego pełnym zapleczem w okresie styczeń-marzec 2019 r. Z lodowiska będą mogli korzystać mieszkańcy Rembertowa, w tym uczniowie rembertowskich szkół w ramach lekcji W-F, zajęć dodatkowych, zajęć podczas akcji "Zima w mieście".

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 376 przy ul. gen. Ziemskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wskazana lokalizacja zapewnia wystarczające parametry techniczne (m.in. odpowiednią moc przyłączeniową energii elektrycznej), do jakich nie ma dostępu w innych lokalizacjach (np. przy innych szkołach).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada popularyzację zimowych dyscyplin sportowych takich jak łyżwiarstwo i hokej poprzez udostępnienie lodowiska wraz z jego pełnym zapleczem w okresie styczeń-marzec 2019 r. Z lodowiska będą mogli korzystać mieszkańcy Rembertowa, w tym uczniowie rembertowskich szkół w ramach lekcji W-F, zajęć dodatkowych, zajęć podczas akcji "Zima w mieście".
Opis projektu
Projekt zakłada wynajęcie i rozstawienie na boisku przy ul. gen. Ziemskiego lodowiska z pokrywą lodową o powierzchni 600 m2 wraz z niezbędnym wyposażeniem (opisane poniżej).
Lodowisko będzie udostępnione w okresie styczeń-marzec 2019 dla wszystkich mieszkańców Rembertowa. W określonych godzinach pierwszeństwo korzystania będą miały zorganizowane grupy uczniów z rembertowskich szkół realizując zajęcia W-F, zajęcia dodatkowe oraz zajęcia w czasie ferii zimowych w ramach programu "Zima w mieście".
Opiekę nad lodowiskiem będą sprawowały kompetentne osoby, do zadań których będzie należało zapewnienie sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania obiektu m.in.: otwieranie/zamykanie lodowiska; czyszczenie tafli; udostępnianie kasków i łyżew; ostrzenie łyżew; ustalanie grafiku; przestrzeganie regulaminu.
Części składowe oraz niezbędne wyposażenie lodowiska:
1. Powierzchnia lodowa o łącznej powierzchni 600 m2, przeznaczone do każdej formy jazdy na łyżwach.
2. Bandy lodowiska o wysokości 1,2 m wykonane na spawanej ramie stalowej ocynkowanej ogniowo z zabudowaniem płyt polietylenowych PE HD. Bandy wyposażone w dwie bramki o szerokości 1 m otwierane na zewnątrz.
3. System wypożyczenia łyżew, tj. kontener, szafki, min. 120 par łyżew różnego rozmiaru, maszyna do ostrzenia łyżew, kaski ochronne.
4. Gumowy chodnik o gr. min 8mm umożliwiający bezpieczne przejście od miejsca zmiany obuwia do bramki lodowiska.
5. Maszyna do utrzymania lodowiska.
6. Podbudowa lodowiska.
7. Ławki do zmiany obuwia, wieszaki.
8. Przenośna toaleta z umywalką.
Projekt zakłada wykorzystanie bezpiecznych rozwiązań, spełniających dopuszczalne normy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Lodowisko zorganizowane w 2018 roku cieszyło się dużą popularnością. Lodowisko będzie przestrzenią, która wzbogaci i uatrakcyjni ofertę Dzielnicy o zajęcia sprzyjające rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, pomoże mieszkańcom w nabyciu nowych umiejętności, doskonaleniu już posiadanych, da szansę samorealizacji, próbę oceny własnych możliwości.
Dla uczniów będzie znakomitą alternatywą miejsca prowadzenia lekcji W-F w okresie zimy.
Lodowisko będzie również miejscem spotkań i aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców Rembertowa, których z roku na rok przybywa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kompleksowa usługa (dostawa i obsługa) lodowisko o pow. 600 m2 tafli lodowej na 3 miesiące – 420 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
420 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z tego roku, należy koniecznie uwzględnić w opisie projektu czas na przygotowanie lodowiska przed jego otwarciem dla mieszkańców każdego dnia. Żeby się przypadkiem nie okazało, jak w tym roku podczas "Zimy w mieście", że dzieci nie mogły korzystać z lodowiska, bo nie było przygotowane.
    Kalina_Wisnie  03.03.2018 16:02
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany