Piknik- Żyjmy zdrowo na sportowo

2232
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Włochy
Włochy
Autor pomysłu Halina Berłowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
18 500 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Piknik rodzinny planowany jest w jedna z sobót czerwca na terenie boiska i siłowni, na terenie Osiedla Chrobry, gdzie instruktorzy doradzą i pomogą wykonywać istniejący sprzęt i proste przyrządy do poprawy naszej kondycji i zdrowego trybu życia.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Włochy
Obszar objęty pomysłem:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Osiedle Chrobry - ulice Fasolowa i Tynkarska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren Spółdzielni Budowlano- Mieszkaniowej " Dom "- siłownia napowietrzna oraz działka miejska - nr 95 i 97 z obrębu 2-08-29
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Piknik rodzinny planowany jest w jedna z sobót czerwca na terenie boiska i siłowni, na terenie Osiedla Chrobry, gdzie instruktorzy doradzą i pomogą wykonywać istniejący sprzęt i proste przyrządy do poprawy naszej kondycji i zdrowego trybu życia.
Opis projektu
Piknik rodzinny- Żyjmy zdrowo na sportowo ma za zadanie integrować mieszkańców Osiedla Chrobry ze wspólnotami mieszkaniowymi przy ul. Fasolowej oraz mieszkańców okolicznych domków jednorodzinnych. Do wykorzystania jest teren boiska oraz siłownia napowietrzna do ćwiczeń. Należy zorganizować warsztaty kulinarne, które mają na celu uświadomienie jak ważny wpływ ma dieta na nasze życie, do tego odpowiedni dobór ćwiczeń przez instruktorów sportowych do wykonania na siłowni napowietrznej.
Młodsi uczestnicy mogą uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych na terenie boiska. Piknikowi może towarzyszyć oprawa muzyczna. Przewidziane też są drobne nagrody i dyplomy oraz promocja imprezy.
Projekt zaplanowałam od 11.00 do 16.00 około 5 h. skierowany on jest do różnych grup wiekowych.
Dla najmłodszych planuję się gry i zabawy ruchowe, typu rzut do celu, przeciąganie liny, czy tor przeszkód i basen z piłeczkami. Malowanie twarzy czy wykonywanie prostych, ale ozdobnych fryzur.
Warsztaty kulinarne to 3-4 stoiska, prezentujące informacje o zdrowym jedzeniu, ale też w krótkim czasie przyrządzające piknikowe posiłki, którymi można poczęstować zgromadzonych uczestników. Można w oparciu o zakupione wcześniej produkty ogłosić konkurs na włochowską kanapkę czy lokalną sałatkę włochowską.
Instruktorzy w tym czasie będą pracować z dorosłymi na terenie siłowni plenerowej, pokazując jak powinno się ćwiczyć na zgromadzonych przyrządach bądź wykorzystując proste sprzęty typu skakanki czy gumy. Także wykorzystanie terenu na proste gry jak bocce, czy zośka.
Oprawa muzyczna.
Przewidywana liczba uczestników około 100 – 150 osób.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki piknikowi mieszkańcy mogą się poznać a co najważniejsze poznać sposoby wykorzystania sprzętu siłowni napowietrznej do codziennego użytkowania.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Organizacja warsztatów kulinarnych, zatrudnienie instruktorów sportowych, instruktora dietetyka, zakup produktów spożywczych, artykułów jednorazowych, wody, koszty wynajęcia namiotów, oprawa muzyczna , materiały do zajęć z dziećmi, drobne przyrządy ( piłeczki, skakanki) dyplomy i nagrody oraz promocja projektu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
18 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

23.01.2018 11:07
Koordynator w Dzielnicy Włochy
29.01.2018 10:21
Koordynator w Dzielnicy Włochy
29.01.2018 10:33
Koordynator w Dzielnicy Włochy
21.03.2018 12:52
WSW_Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany