Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Ursynowski CzteroPark Muzyczny

1644
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Piotr Karczewski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
252 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Stworzenie programu cyklicznych, plenerowych koncertów muzyki klasycznej w czterech głównych ursynowskich parkach, podczas których publiczność może wypocząć w piknikowej atmosferze, a jednocześnie posłuchać młodych, obiecujących muzyków.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park im. Jana Pawła II
Park im. Romana Kozłowskiego
Park Lasek Brzozowy
Park przy Bażantarni
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W konkretnym parku musi to być zaciszne, a jednocześnie przestronne miejsce, w którym może przebywać więcej niż 100 osób bez zagrożenia dla okolicznej zieleni, a jednocześnie jest możliwe w tym miejscu ustawienie namiotu chroniącego przed deszczem.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Stworzenie programu cyklicznych, plenerowych koncertów muzyki klasycznej w czterech głównych ursynowskich parkach, podczas których publiczność może wypocząć w piknikowej atmosferze, a jednocześnie posłuchać młodych, obiecujących muzyków.
Opis projektu
Ursynowski CzteroPark Muzyczny to unikalna próba wpisania kultury wyższej w sferę publiczną tak, aby stanowiła przyczynek do relaksu i interakcji międzyludzkich. W okresie maj-sierpień w czerech reprezentacyjnych parkach Ursynowa, w każdą niedzielę, odbywałyby się ok. 1-1,5 godzinne koncerty muzyki klasycznej. Kalendarz byłby skonstruowany w ten sposób, aby udało się przeprowadzić łącznie 12 koncertów, czyli 3 tury po cztery koncerty. W każdej turze byłyby to kolejno koncerty: skrzypcowy, fortepianowy, wiolonczelowy, kameralny/trio/duo. Koncerty rozpoczynałyby się w samo południe. Zaproszeni zostaliby młodzi muzycy, posiadający rekomendacje wykładowców UMFCH lub Filharmonii Narodowej.
Patronem honorowym CzteroParku mógłby zostać Burmistrz Dzielnicy Ursynów lub osoba zajmująca istotną pozycję w świecie kultury. Repertuar uwzględniałby warunki koncertu i oczekiwaną, jednak luźną, atmosferę, a więc bardziej Czajkowski niż Rachmaninow i bardziej nokturny Chopina niż etiuda rewolucyjna. Zakładamy, że w przypadku złej pogody rozstawiony zostałby namiot chroniący muzyka i większą część publiczności. Publiczność byłaby zachęcana do zabierania na koncert koszy piknikowych z prowiantem, co sprawi, że ludzie zrelaksują się, a nie będą siedzieć ciasno na krzesełkach słuchając muzyki. Odchodzimy od sztywności w kierunku swobody, bo tak kiedyś słuchano muzyki i dzięki temu tysiące ursynowian będą mogły teraz poznać i pokochać muzykę klasyczną.
Uzasadnienie realizacji projektu
Chcemy ożywić starą warszawską tradycję koncertów plenerowych i udowodnić, że w dużym, szybko żyjącym, nerwowym mieście jest czas i miejsce na wspaniały wypoczynek połączony ze „strawą duchową”. Ursynów jest częścią europejskiego miasta, a przecież Europa słynie z takich inicjatyw. Wystarczy wspomnieć starą tradycję wiedeńską polegającą na tym, że koncerty emituje się także poprzez głośniki na zewnątrz sal, a zgromadzona publiczność słucha jednocześnie piknikując. Wiedeń nie gorszy się widząc dymiące grille obok zabytkowych budynków opery. My możemy zrobić w tym kierunku całkiem spory krok. Chodzi także o to, aby zintegrować mieszkańców w kilku najpiękniejszych miejscach dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt honorariów na potrzeby 12 koncertów = 60 tys. zł
Koszt instalacji i transportu x 12 koncertów = 60 tys. zł
Koszt zabezpieczenia imprezy x 12 koncertów = 48 tys. zł
Koszt sprzątania terenu x 12 koncertów = 24 tys. zł
Kampania w mediach x 12 koncertów = 24 tys. zł
Funkcjonowanie biura x 12 = 36 tys. zł
Razem rocznie: 252 tys. zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
252 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

16.04.2018 18:14
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany