Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Oświetlenie wału wiślanego ekologicznymi latarniami led

2344
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Białołęka
Obszar 1 - Tarchomin, Nowodwory, Kępa Tarchomińska
Autor pomysłu Patryk Król
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
225 500 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 764 głosów za tym projektem
Nie ma chyba osoby, która by nie korzystała z wału wiślanego. Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany x 11, na odcinku od granicy miasta z Jabłonną do mostu Skłodowskiej-Curie, ekologicznymi, solarnymi latarniami LED, nie zużywającymi energii i nie potrzebującymi kosztownych przyłączy.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.03.2020 12:11

Wykonawca dokumentacji projektowej przeprowadził inwentaryzację terenu, na którym będą ustawiane latarnie. W siedzibie ZZW odbyło się spotkanie z wykonawcą dokumentacji projektowej oraz na podstawie przeprowadzonych wizji lokalnych zweryfikowane zostały zaproponowane przez Zamawiającego lokalizacje latarń. Na podstawie podjętych ustaleń lokalizacja latarń zostanie naniesiona przez geodetów na mapy do celów projektowych. Wykonawca przygotowuje dokumentację  niezbędną do pozyskania zgód właścicielskich, stosownych opinii i uzgodnień, decyzje administracyjnych i zgłoszeń.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 1 - Tarchomin, Nowodwory, Kępa Tarchomińska
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wał wiślany na wysokości: ul. Grzymalitów (w pobliżu Baru Wodnik Szuwarek - betonowy podjazd), ul. Łączącej (betonowy podjazd przy piaskarni), ul. Mehoffera (podjazd, schody przy seminarium), ul. Maciejewskiego (podjazd, schody przy osiedlu), Parku Picassa (schody), zejścia na plażę (podjazd).
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany, na odcinku od granicy miasta z Jabłonną do mostu Skłodowskiej-Curie, montowanych u podnóża wału.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Nie ma chyba osoby, która by nie korzystała z wału wiślanego. Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany x 11, na odcinku od granicy miasta z Jabłonną do mostu Skłodowskiej-Curie, ekologicznymi, solarnymi latarniami LED, nie zużywającymi energii i nie potrzebującymi kosztownych przyłączy.
Opis projektu
Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/ zejść na wał Wiślany w najbardziej uczęszczanych miejscach. Solarne lampy uliczne LED używane są w wielu krajach w tym w Polsce. Jest to rodzaj innowacyjnych i energooszczędnych produktów oświetleniowych, które wykorzystują diody LED o wysokiej mocy, które są zasilane wyłącznie z zestawu paneli fotowoltaicznych. Wytwarzane światło nie zawiera promieni ultrafioletowych, podczerwonych, ciepła czy promieniowania - działa bez zasilania sieciowego.
W ciągu dnia, kiedy jest słońce, panel fotowoltaiczny konwertuje energię słoneczną na energię elektryczną i przechowuje ją w akumulatorze. W nocy lub w czasie pochmurnych i deszczowych dni kontroler przy pomocy czujników może obliczać jasność światła dziennego i automatycznie włącza światło. Akumulator dostarcza energii na oświetlenie LED nawet przez kilka godzin dziennie przez kilka dni przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (brak słońca). Ok. 1,5 m fundament.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt przy wykorzystaniu innowacyjnych na skalę światową najnowocześniejszych technologii, nie wymagających skomplikowanej dokumentacji technicznej, wielkich nakładów finansowych na przyłącza czy dużych opłat za korzystanie. Projekt sam w sobie jest ogólnodostępny, poprawiający bezpieczeństwo, mieszkańców licznie korzystających z wału Nadwiślańskiego przez cały rok (spacery, bieganie, rowerzyści). W okolicy wału nie biegnie żadna ulica, która posiadałaby chodnik lub oświetlenie, wyjątkiem jest Kępa Tarchomińska, ale tam także nie ma chodnika, ani oświetlenia a na ulicy panuje spory ruch samochodowy, a mieszkańcy licznie z niej korzystają a po zmroku są tam kompletnie niewidoczni, oświetlenie z wału pozwoliłoby choć w niewielkiej mierze doświetlić drogę.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
11 x latarnia 2-wu lampowa, solarna LED, dostosowanymi do wysokości położenia terenu, aby oświetlić jak największą powierzchnię dookoła, skierowanymi jedna na wał, druga na dojście/dojazd, cena 1 szt. latarni wraz z montażem - 20000 zł
Oznakowanie projektu: 5 500,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
225 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
co 4 lata koszt jednego akumulatora 800,00 zł = 8800zł /4 lata=2-3 latarnie rocznie= 2400zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 200,00 zł

Modyfikacje

13.02.2018 10:53
Koordynator w dzielnicy Białołęka
23.04.2018 10:40
Koordynator w Zarządzie Zieleni
30.05.2018 11:36
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Świetny projekt, ALE nic SIE NIE DZIEJE W KWESTII REALIZACJI !!!!!!
    AniaMaja  30.05.2019 16:18
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany