Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Legalne miejsce do parkowania dla karetek, MPO i kurierów na Ordona

83
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Magda_Odolany
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • zdrowie
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Ordona pod blokiem z klatką 12F, 2 miejsca ukośne z ok 10 tam utworzonych
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Niestety przy realizacji budowy osiedla Intenso nie uwzględniono miejsca do parkowania dla kurierów, dostawców, MPO czy karetek. Uruchomiono dodatkowe miejsca parkingowe pod blokiem 12F, i wnosiliśmy pisemnie do Inżyniera Ruchu o przekształcenie 2 z tych ukośnych miejsc na specjalnie oznaczone miejsce dla ww. podmiotów. Szczególnie jest to istotne w przypadku karetek, które nie mają gdzie się zatrzymać i stoją zawsze na Ordona na zakazie zatrzymywania się, utrudniając przejazd innym pojazdom. To samo tyczy się MPO, które parkuje na wyjeździe z garażu blokując wyjeżdżającym autom możliwość wydostania się z garażu na ul. Ordona. Jest to niedopuszczalne i chcemy to zmienić. Najważniejsze jest by karetka mogła zaparkować przy furtce, która prowadzi od zjazdu dla osób niepełnosprawnych, którą ratownicy mogą zwieźć bezpiecznie osobę na noszach - alternatywą jest znoszenie noszy po schodach recepcji.
W kosztorysie uwzględniłam jedynie ustawienie oznaczenia pionowego oraz zamalowanie miejsc krzyżakiem, więc zakładam że kwota jest adekwatna. Miejsca już są i wymagają jedynie oznaczenia.
Uzasadnienie realizacji projektu
Myślę, że w opisie zostało już w wystarczającym stopniu zawarte uzasadnienie i wyjaśnienie potrzeby uregulowania sposobu parkowania służb specjalnych i kurierów przy tym osiedlu.
Na ul. Ordona jest mnóstwo miejsc tuż za osiedlem Intenso i wyodrębnienie tych 2 miejsc nie spowoduje nagłego braku miejsca do parkowania dla gości odwiedzających rodziny przy Ordona 12. Każdy z właścicieli mieszkania przy Ordona 12 musiał wykupić miejsce w garażu podziemnym więc parkujące pod osiedlem auta nie należą do właścicieli i mogą spokojnie zatrzymać się 30m dalej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt uzyskał negatywną opinię organu zarządzającego ruchem (Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy). Brak pozytywnej opinii oznacza brak możliwości późniejszego zatwierdzenia projektu organizacji ruchu i w konsekwencji realizacji postulowanych zmian.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany