Modernizacja oświetlenia drogowego ul. Borzymowskiej i ul. Trockiej

61
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu rogi_szatana
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
350 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Borzymowska, ul. Trocka na odcinku od ul. Św. Wincentego do ul. Pratulińskiej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada modernizację obecnego oświetlenia drogowego oraz doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu ulic Borzymowskiej i Trockiej, na odcinku Św. Wincentego - Metro Trocka. Konieczny jest demontaż istniejących, betonowych słupów oświetleniowych oraz montaż nowych, estetycznych konstrukcji i opraw LED, zgodnych z obecnymi standardami Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. Zgodnie z projektem należy również zbudować dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych w rejonie ulic: Gościeradowskiej, Kolonijnej, Dalanowskiej, Korzona.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ciąg ulic Borzymowska - Trocka cechuje duży ruch samochodów i pieszych. Niestety istniejące oświetlenie jest już mocno wyeksploatowane. Wiele opraw oświetleniowych jest uszkodzonych a betonowe słupy wyglądają nieestetycznie. Efektywność obecnego oświetlenia pozostawia wiele do życzenia, co przekłada się na bezpieczeństwo uczestników ruchu. W bliskim sąsiedztwie wspomnianych ulic znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa oraz centrum medyczne, stąd duży odsetek pieszych w tym rejonie stanowią dzieci, młodzież jak również osoby starsze. Ponieważ żadne z przejść dla pieszych przy ulicy Borzymowskiej nie posiada sygnalizacji świetlnej, ich doświetlenie znacząco poprawi bezpieczeństwo przechodniów. Istotne jest również zamontowanie nowoczesnego oświetlenia w technologii LED. Po otwarciu stacji metra Trocka prestiż wspomnianej okolicy znacząco wzroście, dlatego należy zadbać o tak ważny aspekt jak oświetlenie ulic.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Modernizacja oświetlenia na ul. Trockiej i Borzymowskiej na odcinku od ul. Radzymińskiej do ul. św. Wincentego jest objęta programem „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”. W ramach programu planowana jest modernizacja oświetlenia 13 ulic w Warszawie. W 2019 r. planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej, zaś w 2020 r. wykonanie prac w terenie. Inwestycja ta będzie się pokrywać z projektem zgłoszonym w budżecie obywatelskim.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany