Ochrona terenu zielonego i wyznaczenie miejsc parkingowych przy ul. Instalatorów.

78
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Kinga Karczewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
160 500 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • ochrona środowiska
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt obejmuje odcinek 500 m - od istniejącej bariery trawnikowej w okolicach przystanku autobusowego PKP Rakowiec do okolic skrzyżowania z ul. Rakowską (do końca terenu należącego do m.st.Warszawa wg strony mapa.um.warszawa.pl.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren należy do m.st. Warszawy, Skarbu Państwa lub ma własność mieszaną.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Między ul. Instalatorów i linią kolejową znajduje się jeden z nielicznych w okolicy terenów zielonych, które jest popularnym miejscem spacerów okolicznych mieszkańców. Jednak teren ten jest traktowany jako parking - parkujące samochody żłobią dziury w ziemi i niszczą drzewa. Przedmiotem tego projektu jest wyznaczenie 15 miejsc postojowych w parkowaniu równoległym przy krawędzi ulicy (na kostce brukowej) oraz odgrodzenie terenu zielonego od ulicy i miejsc postojowych za pomocą żywopłotu, barier trawnikowych lub słupków umożliwiającym przejście pieszym i rowerzystom.
Uzasadnienie realizacji projektu
Drzewa rosnące przy linii kolejowej są niszczone przez parkujące auta (w tym roku wycięto sporą z nich z powodu złego stanu). Projekt pomoże i kierowcom, którzy będą mieli wyznaczone miejsca parkingowe i spacerowiczom, którzy bez przeszkód będą mogli cieszyć się zielenią. W okolicy ponadto brakuje terenów zielonych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
160 500,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Realizacja wnioskowanego projektu wiąże się z przebudową drogi i wymaga opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 7 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 3 do kilkunastu miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2020 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany