CHODNIK ZAMIAST BŁOTA - bezpieczna ul. Ostródzka na Targówku

53
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu kks_1976
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
350 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Ostródzka na odcinku od ul. Tokarza do Trasy Toruńskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
w załączeniu wycinek z planu Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt polega na budowie jednostronnego chodnika o długości ok. 700 m wzdłuż ul. Ostródzkiej na odcinku od ul. Tokarza do Trasy Toruńskiej. Obecnie ulica nie posiada chodnika i nie jest dostosowana do ruchu pieszych, którzy przemieszczają się poboczem, jeśli nie jest zastawione parkującymi samochodami i nie jest zalane wodą. Po deszczu, kiedy na drodze tworzą się ogromne kałuże i błoto, piesi poruszają się środkiem jezdni, co, przy wzrastającej licznie pojazdów, jest niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci udających się samodzielnie do okolicznych szkół i na przystanek autobusowy.
Na ul. Ostródzkiej od kilku lat dynamicznie rozwija się niska zabudowa jedno- i wielorodzinna, przybyło wielu nowych mieszkańców z małymi dziećmi, zwiększyła się liczba jeżdżących tamtędy pojazdów. W weekendy zielona ulica Ostródzka jest miejscem spacerów mieszkańców okolicznych osiedli z dziećmi i czworonogami oraz miejscem przejażdżek rowerzystów i rolkarzy. Chodnik pozwoliłby im na bezpieczniejszy i bardziej komfortowy wypoczynek. Dodatkowo, wyznaczenie chodnika zapobiegnie bezładnemu parkowaniu samochodów wzdłuż ulicy, co zdecydowaniu poprawi bezpieczeństwo, zwłaszcza przy ostrym wyjeździe z ul. Ostródzkiej w ul. Tokarza, gdzie widoczność jest słaba, a zagrożenie dla pieszych - bardzo duże. Z inwestycji skorzystają również kierowcy, ponieważ chodnik wyznaczy strefę, po której będą się poruszać piesi, co zmniejszy ryzyko potraceń na drodze. Ulica Ostródzka jest jedyną drogą dojścia mieszkańców do szkół, przedszkoli, szpitala, d Urzędu Dzielnicy, na przystanek autobusowy, a wkrótce - do stacji metra na Bródnie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Chodnik wzdłuż ul. Ostródzkiej umożliwi bezpieczne i wygodne przemieszczanie się pieszych, w tym mieszkańców i osób wybierających ten teren jako miejsce rowerowych przejażdżek i spacerów.
W XXI wieku, w europejskiej stolicy, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, w bliskim sąsiedztwie osiedla, szkół, szpitala, Urzędu Dzielnicy, komunikacji miejskiej, w tym - wkrótce - stacji metra, mieszkańcy mają prawo poruszać się bezpiecznie po ulicy, bez brodzenia w kałużach i błocie. Chodnik uczyni ulicę bezpieczniejszą, bardziej dostępną i bardziej przyjazną. Jest to niezwykle oczekiwana inwestycja, która przybliży mieszkańców do świata i da im poczucie bezpiecznego funkcjonowania na drodze.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
350000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Dz.45/7 obr.4-08-01 – główna działka ul. Ostródzkiej nie jest własnością m.st. Warszawy.
W pasie drogowym ul. Ostródzkiej będzie budowana kanalizacja sanitarna. Budowa chodnika w ulicy Ostródzkiej wymaga przebudowy całej ulicy
wraz z przebudową jezdni i wykonaniem odwodnienia. Powyższe wiąże się z wcześniejszym opracowaniem dokumentacji technicznej.
W związku z ww. informacją jest to zadanie inwestycyjne - dwu letnie co nie jest zgodne z wymogiem realizacji projektu w ciągu jednego roku budżetowego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany