Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Kulturalny Lelewel - jubileusz

116
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Kulturalny Lelewel
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
92 000 zł
Kategoria
 • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
XLI Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela
ul. Kiwerska 3
01-682 Warszawa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Kulturalny Lelewel – jubileusz to ciąg wydarzeń kulturalnych zbiegających się z jubileuszem XLI LO im. J. Lelewela w Warszawie. Nawiązując do edycji imprezy z 2018 zaplanowane zostały warsztaty (językowe, podróżnicze, kulinarne, psychologiczne i inne), spotkania z ciekawymi ludźmi, występ teatru, koncerty i inne wydarzenia towarzyszące.

Przez kilka dni szkoła stanie się miejscem, które zgodnie z ideą wszechstronnej edukacji otworzy przed uczniami i innymi uczestnikami nowe i z założenia inspirujące horyzonty. Dobór tematyki warsztatów jest nastawiony na wiele dziedzin tak, aby jak największa ilość uczestników mogła zetknąć się z różnorodnością tematów, które powinny być dla nich odkryciem i zachętą do dalszych poszukiwań.

Z racji na przypadającą setną rocznicę działalności szkoły część wydarzeń będzie miała charakter jubileuszowy. W takim duchu planowany jest główny koncert, ale też inne działania w ramach projektu. Przewidziane jest między innymi opracowanie i wydanie monografii dotyczącej zawiłych losów szkoły.

Zasady ogólnodostępności:

Kulturalny Lelewel – jubileusz to kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych w ciągu niecałego tygodnia. Z założenia każde z nich jest dostępne w pierwszej kolejności dla członków lelewelowskiej społeczności, a w miarę możliwości dla wszystkich chętnych osób. W zależności od charakteru konkretnego wydarzenia oraz warunków, w których ma się odbywać, ustalane są zasady uczestnictwa. Mogą to być zapisy (m.in. przez formularze internetowe), bezpłatne wejściówki (dystrybuowane przez szkołę) oraz inne formy kontrolowanego udziału w otwartych imprezach (np. bezpłatne bilety, zaproszenia itp.)
W załączeniu szczegółowe zasady ogólnodostępności.
Uzasadnienie realizacji projektu
Uczczenie ważnego jubileuszu XLI LO im. J. Lelewela w Warszawie powinno odbywać się w duchu bogatej tradycji kulturalnej szkoły. Przez wiele lat to właśnie tutaj organizowany był Tydzień Kultury Młodzieżowej – impreza, która wyprzedziła o epokę tak popularne obecnie szkolne festiwale. Kulturalny Lelewel jest odświeżoną formułą tego samego założenia – zaangażowanie młodzieży zarówno w przygotowania jak i realizację projektu, co ma istotny wpływ na pozytywny odbiór całego przedsięwzięcia. Celem projektu jest przede wszystkim rozwój młodych osób i otwarcie na nowe doznania. W tej edycji ważne jest również podkreślenie bogatej tradycji żoliborsko-bielańskiego liceum.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
W załączeniu kosztorys.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
92 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Integracja uczniów i mieszkańców poprzez szereg warsztatów, wydarzeń i aktywności związanych z XLI LO im. J. Lelewela.

Modyfikacje

29.05.2019 19:55
Autor projektu
30.05.2019 15:09
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Prosze upewnic się że kazdy bedzie mogl zapisac się na wybrane warsztaty, a nie odgornie przydzielone. Chodzenie na warsztaty ktore sa srednio interesujace troche zabiera przyjemnosci. Zamiast inwestoeac tyle w tydzien, lepiej pozyskajcie kase na ulepszanie i unowoczesnianie szkoly, na przyklad zakupienie zapasu papieru toaletowego i mydla, bo sa to produkty ktorych stale brakuje w naszej szkole.
  uczenlelewela01  06.09.2019 07:03
  • Szanowny ‘Uczniulelewela01’,

   Zapraszamy na spotkanie z autorem projektu, na którym będziesz miał okazję dowiedzieć się czym jest Budżet Obywatelski, jak w praktyce wygląda realizacja projektu (w tym wybór tematyki i przydział do konkretnych warsztatów) oraz otrzymasz wskazówki do kogo zwrócić się w pozostałych, poruszonych przez Ciebie kwestiach.

   Pozdrawiamy i liczymy na Twój głos.
   Kulturalny Lelewel  08.09.2019 18:56 Autor projektu
  • Nie rozumiem jak się ma do projektu brak papieru czy mydła. Są to rzeczy których finansowanie jest zupełnie inne i z pewnością nie pochodzi z pieniędzy z budżetu partycypacyjnego. O ile dobrze pamiętam każdy uczeń mógł się zaangażować w realizacje projektu czy zaproponować jakiś nowy pomysł. Co do warsztatów to jesli komuś bardzo zależało to mogł się z kimś zamienić i pójść na inne zajęcia, które są bliższe jego zainteresowaniom. Cześć wydarzeń odbywała się również popoludniami i była ogolnodostępna :) Brak możliwości udania się na poszczególne warsztaty nie wynikała ze złej woli organizatorów, lecz raczej z ograniczeń organizacyjnych, których czasami nie da się przeskoczyć organizując jakieś wydarzenie na terenie szkoły. Według mnie i wielu znajomych to był bardzo udany projekt i cieszymy się, że szkoła będzie miała szansę realizować go ponownie.
   Absolwentlelewela  08.09.2019 20:58
 • Kulturalny Lelewel to wydarzenie, które powstało w wyniku współpracy nauczycieli i uczniów, co sprawia, że jest bardzo wyjątkowe.
  Kilkadziesiąt warsztatów, dwa duże koncerty, wspaniały teatr. Działo się! Miałam przyjemność uczestniczyć w organizacji całego projektu i jestem bardzo dumna z tego co udało nam się stworzyć. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego nie mogę doczekać się kolejnej
  UczennicaLelewela00  09.09.2019 22:20
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany