Nowe przejście dla pieszych na Odolanach

817
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Tomasz Jantczak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 826 głosów za tym projektem

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
15.10.2020 10:37

Kwiecień – Maj 2020, podpisanie aneksu z firmą ADROG sp. j, sp. k. w ramach umowy nr  WOL/WID-B/I/2/1/1-96-2019-2020-2596 z  dnia 05.12.2019 r.
Maj 2020 zlecenie projekty stałej organizacji ruchu na wykonanie i przekazanie go do organu zarządzającego ruchem w m.st. Warszawie.
Wrzesień 2020 - przeakzanie projektu organizacji ruchu do zatwierdzenia.
Pażdziernik - projekt organizacji ruchu przedstawiony przez pomysłodawcę został odrzucony przez Biuro Polityki Mobilności i Polityki i Transportu. Obecnie trwają rozmowy z projektodawcą o zmianie realizacji projektu.
 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Odolany, ul. J. Sowińskiego, na wysokości zielonego skweru
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ul. Sowińskiego w jej środkowym odcinku.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt polega na budowie wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. J. Sowińskiego, w połowie długości pomiędzy ul. Wolską, a ul. Jana Kazimierza.
Uzasadnienie realizacji projektu
Odległość pomiędzy przejściami dla pieszych na ulicy J. Sowińskiego pomiędzy ul. Wolską, a ul. Jana Kazimierza to 300 metrów. Jest to rejon ze ścisłą zabudową mieszkaniową i dużym ruchem pieszym wynikającym z położenia arterii komunikacyjnej na ul. Wolskiej. Setki mieszkańców dziennie przemierza tę ulicę by dotrzeć do tramwaju lub autobusu, a przy tym przekraczają jezdnię w miejscach bez wyznaczonych pasów dla pieszych. Ulica ta charakteryzuje się znaczącym ruchem samochodowym w godzinach szczytu z dużym udziałem pojazdów ciężkich (wywrotki i betoniarki). Ulica ta położona jest w strefie ograniczonej prędkości Tempo 30, ale bez żadnych urządzeń wymuszających na kierowcach tę prędkość. W konsekwencji dopuszczalna prędkość jest nagminnie przekraczana stwarzając zagrożenie dla pieszych, którzy muszą przebiegać przed szybko zbliżającymi się samochodami. Budowa wyniesionych przejść dla pieszych jest zalecanym sposobem na spowolnienie ruchu w strefach Tempo 30. Projekt ma poprawić bezpieczeństwo i komfort zarówno pieszych jak i rowerzystów korzystających z tej ulicy poprzez uspokojeniu ruchu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt organizacji ruchu + projekt konstrukcji progu + opinie i uzgodnienia + wykonanie progu+wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu + oznakowanie symbolami budżetu obywatelskiego = 35 000zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Negatywne:
Likwidacja do 10 bezpłatnych ogólnodostępnych miejsc postojowych i zabrukowanie 12-15m2 trawnika. Na Odolanach występuje uciążliwy deficyt miejsc postojowych.
Projektodawca na piśmie potwierdził, że zdaje sobie sprawę z likwidacji 10-ciu miejsc postojowych oraz fragmentu trawnika i pomimo to podtrzymuje swój projekt.
Pozytywne:
Powstanie dodatkowe, wygodne przejście dla pieszych wymuszające zmniejszenie prędkości przez kierowców na ul. Sowińskiego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • To najlepszy projekt ze zgłoszonych ! Głosuję !
    Filip Seredyński  09.06.2019 21:53
  • Sowińskiego jest długa. Przyda się!
    adamskim  10.09.2019 23:18
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany