"Kulturalna Warszawa - poznaj jej legendy!" Cykl koncertów i gier miejskich z uwzględnieniem tematyki ekologicznej

554
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Autor pomysłu MoniWojt
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
146 950 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt odbywać się będzie w 6 dzielnicach Warszawy, ale skierowany jest do wszystkich rodzin z dziećmi z całej Warszawy. Proponowane lokalizacje to:
- Bemowo - Park Górczewska - Amfiteatr
- Rembertów – teren przed Domem Kultury „Wygoda”
- Śródmieście – Warszawska Strefa Rodziny (przy ul. Starej 4)
- Ursus – Park Czechowicki (amfiteatr w Ursusie)
- Wawer – Plaża Romantyczna
- Żoliborz – Kępa Potocka
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wydarzenia zaplanowane są na okres letni dlatego miejsca realizacji to tereny plenerowe. W przypadku złych warunków pogodowych wydarzenia zostaną przeniesione do domów kultury znajdujących się w danej dzielnicy.

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie w 6 dzielnicach Warszawy koncertów i gier miejskich o warszawskich legendach, m.in. o Warszawskiej Syrence czy Złotej Kaczce. Ma to być cykl nowoczesnych, kreatywnych oraz interaktywnych atrakcji dla całej rodziny. Koncerty oraz gra miejska mają przede wszystkim charakter edukacyjny i interaktywny, są okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy, dotyczące wartości, historii Stolicy i wartości ekologicznych oraz poszerzania wiedzy dotyczącej zanieczyszczeń środowiska (Wisły).
Gra miejska będzie składała się z 5 zadań, które nawiązują do danego tematu. Drużyny będą mogły poznać legendę o Warszawskiej Syrence, wykonać pracę plastyczną, dzieci będą mogły dowiedzieć się ciekawostek na temat Wisły, poznać gatunki drzew i krzewów rosnących wzdłuż rzeki, dowiedzieć się jak dbać o czystość rzeki. Celem projektu jest m.in. zaoferowanie najmłodszym wiedzy (edukacja) na temat ekologii i historii m.st. Warszawy, podanej w przystępny i ciekawy sposób oraz integracja lokalna.
Koncerty mają za zadanie integrować lokalną społeczność i pobudzić mieszkańców do wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym, ale też przybliżyć najmłodszym eko-problemy w ich najbliższym otoczeniu. Mają charakter interaktywny – zakładają interakcję wykonawców z publicznością, m.in. naukę piosenek, naukę krótkich układów choreograficznych, rozdanie śpiewników itp.
Uczestnictwo tych wydarzeniach jest bezpłatne, co powoduje zwiększenie dostępności kultury i rozrywki dla biedniejszych rodzin. W przypadku gry miejskiej przewidziana jest rekrutacja – zgłoszenia będzie można nadsyłać drogą mailową (decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Projekt będzie realizowany od marca do końca grudnia, przy założeniu, że koncerty i gry miejskie będą realizowane w od czerwca do sierpnia (po 2 wydarzenia w miesiącu).
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie różnych grup mieszkańców m.st. Warszawy. Wszystkie spotkania będą wpływać pozytywnie na integrację rodzin, osób dorosłych oraz międzypokoleniową w różnych dzielnicach m.st. Warszawy. Projekt ma charakter edukacyjny - przekazuje wiedzę najmłodszym na temat historii, legend Stolicy.
Projekt „Kulturalna Warszawa - poznaj jej legendy!" Cykl koncertów i gier miejskich z uwzględnieniem tematyki ekologicznej" jest bardzo potrzebny ze względu na urozmaicenie oferty: kulturalnej – koncerty dla małych dzieci, rodzin, młodzieży i osób dorosłych oraz edukacyjnej - gry miejskie. Bardzo ważne jest również by w ciekawy sposób przekazać najmłodszym wiele informacji dotyczących miasta, w którym żyją. Projekt zakłada wielopokoleniowość - tak by móc spędzić czas rodzinnie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt organizacji koncertu: 6 x 15 000 = 90 000 zł
Koszt organizacji gry miejskiej: 6 x 4900 = 29 400 zł
Koordynacja projektu: 15 000 zł
Promocja: 5 650 zł
Prowadzenie strony internetowej projektu: 1 800 zł
usługa księgowa, dokumentacja fotograficzna i ubezpieczenie: 5 100 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
146 950,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Projekt będzie wpływać pozytywnie na integrację rodzin, osób dorosłych oraz międzypokoleniową. Projekt ma również walor edukacyjny, proekologiczny, wpłynie też na urozmaicenie oferty kulturalnej Warszawy.

Modyfikacje

27.08.2019 13:06
Koordynator w Biurze Kultury
27.08.2019 13:19
Koordynator w Biurze Kultury

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany