Bezpiecznie przejście do biblioteki i przychodni przy ul 1 Sierpnia.

73
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Anna Olej-Kobus
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
280 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ulic 1 Sierpnia i Radarowej

Dane projektu

Opis projektu
Dobudowanie pasów i sygnalizacji dla pieszych na ul. 1 Sierpnia, przed skrzyżowaniem z Radarową. Postawienie brakującego przejścia dla pieszych bardzo ułatwi dojścia do budynku. Jest szczególnie ważne dla osób starszych i mających problem z poruszaniem się.
Uzasadnienie realizacji projektu
W chwili obecnej to skrzyżowanie jest konstrukcyjnym bublem. Dojście do budynku przy ul. 1 Sierpnia 36a (gdzie mieści się przedszkole, Dom Kultury, przychodnia i biblioteka) od strony ul. Radarowej jest po lewej stronie (po prawej brak chodnika) – aby przejść trzeba przekroczyć trzy skrzyżowania (zamiast jednego). Najbliższe przejście jest kilkaset metrów dalej. Małgorzata Brzózka występowała już o utworzenie tu przejścia (pismo w 2018 r.), ale w odpowiedzi uzasadniono, że nie ma na to funduszy, tymczasem to przejście jest bardzo potrzebne mieszkańcom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
280 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Budowa lub przebudowa sygnalizacji świetlnej wymaga opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 6 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 2 do 6 miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2020 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego.

Ponadto, przebudowa sygnalizacji na wskazanym skrzyżowaniu prawdopodobnie kosztowałaby więcej, niż limit środków na projekt w dzielnicy Włochy (282 578,60 zł)

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany