Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Nowe książki dla dzieci i młodzieży w Dzielnicy Wawer w 2020 r.

90
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Jolanta Komar
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
28 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie, ul. Trawiasta 10, 04-618 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie znajduje się w centrum dzielnicy Wawer z możliwością dojazdu autobusami oraz kolejką KM i SKM ma także liniami prywatnymi. Istnieje możliwość parkowania pojazdów (rowery, samochody, hulajnogi) na terenie biblioteki.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Podstawową działalnością Biblioteki dla dzieci w młodzieży w Aninie jest gromadzenie, zakup oraz rozpowszechnianie nowości wydawniczych z rynku polskiego a także innych krajów takich jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone, Szwecja, Niemcy czy Francja itp.. Czytelnicy nieodpłatnie korzystając z tak bogatego zródła książek mogą je niestannie wymieniać poprzez częste wypożyczenia i odowiedziny biblioteki. Godziny otwarcia od poniedziałku do soboty w wymiarz około 30 godzin tygodniowo pomiędzy 14 a 19 godziną wieczorem z uwzględnieniem soboty odpowiadają większej grupie mieszkańców dzielnicy Wawer. Treminy zakupy nowych książek będą uwzględniały życzenia małych i dużych czytelników, rodziców, pedagogów, artystów plastyków, humanistów, a także osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi. Podstawowym kryterium naboru konkretnej książki jest życzenie czytelnika oraz opis, recenzja książki podająca zalety narracji, fabuły czy określająca wiek potencjalnego czytelnika. Projekt jest skierowany do nieograniczonej grupy dzieci I młodzieży z dzielnicy Wawer, a także z dzielnic sąsiadujących takich jak Wesoła czy Praga Południe.
Zakup nowych książek dla dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie uzupełnieniem dotychczasowego, liczącego ponad 18 tys. książek księgozbioru Biblioteki dla dzieci i młodzieży w Aninie. Rodzice uczestnicząc w Festiwalach książek oraz Warszawskich Targach Książki doskonale znają polski rynek wydawniczy dlatego wybierają dobre książki dla swoich dzieci z mądrym przesłaniem lub zapewniające im radość czytania.
Uzasadnienie realizacji projektu
Treści nowych książek na pewno będą inspiracją do licznych konkursów czytelniczych, plastycznych czy też literackich, tematem do dyskusji w szerszym gronie czytelników. Dynamicznie zmieniająca się wiedza o świecie stwarza konieczność zakupy książek o zdrowiu czy też ukazujących, opisujących nowe dziedziny wiedzy np. fotografię cyfrową. Propozycje zakupów na ogół rozpatrywane są pozytywnie poprzez dokonanie zakupu danego egzemplarza. W księgozbiorze powinny znaleźć się także książki nagrodzone i wyróżnione przez Polską Sekcję IBBY oraz na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup , obłożenie, sklejenie, znakowanie min. 1000 egz. książek zakupionych przez cały rok 2020.
Całkowity koszt 28 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zakup nowych książek będzie na pewno inspiracja do licznych konkursów czytelniczych, plastycznych czy literackich.

Modyfikacje

05.08.2019 12:33
Koordynator w Dzielnicy Wawer
27.08.2019 13:30
Koordynator w Dzielnicy Wawer
27.08.2019 13:47
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany