Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Nowe multimedia dla dzieci i młodzieży w Dzielnicy Wawer w 2020 r.

93
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Jolanta Komar
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 600 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka dla dzieci i młodzieży znajduje się przy ul. Trawiastej 10 w Aninie, w centrum dzielnicy Wawer. Dojazd zapewniają autobusy ZTM oraz kolejka KM i SKM a także linie prywatne. Istnieje możliwość zaparkowania pojazdów (rowerów, samochodów, hulajnóg itp.) na terenie biblioteki.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Obecny Zbiór Multimediów w Bibliotece dla dzieci i młodzeży w Aninie liczy około 1200 płyt CD I DVD. W roku 2020 zostaną zakupione multimedia, filmy animowane oraz familijne, fabularne, w 3 D oraz audiobooki dla dzieci i młodzieży. Będą one wypożyczane według Regulaminu biblioteki- harmonogramu: film na 7 dni, audiobook na 14 dni.
Zakup filmów powinien zapewnić dzieciom i młodzieży czynny udział w kulturze światowej którą będziemy rozpowszechniać i poznawać poprzez nieodpłatne wypożyczenia. Audiobooki do których znani i lubiani aktorzy użyczyli swojego głosu przyczynią się do znajomości najnowszych trendów literatury polskiej i zagranicznej, a ich interpretacja głosowa będzie wzorem godnym naśladowania w dykcji i intonacji. Planowany jest zakup filmów i audiobooków takich wydawnictw jak "Media Rodzina", "Bis", "Nasza Księgarnia" oraz wielu innych debiutujących na rynku elektronicznych mediów. Czytelnicy będą mogli zgłaszać propozycję zakupu konkretnego tytuły do planowanej listu zakupów. Mieszkańcy osiedla Anin i pobliskich osiedli będą nieodpłatnie korzystali w godzinach otwarcia biblioteki , od poniedziałku do soboty. Projekt jest skierowany do nieograniczonej grupy dzieci młodszych, a także do młodzieży starszej poszukującej ekranizacji lektur.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zbiór Multimediów istnieje od 2010 r. i w chwili wiele osób z niego korzysta. Nowa oferta wydawnicza będzie super rozrywką dla całej rodziny. Atrakcyjne filmy w 3 D pozwolą dzieciom poznać „ikony popkultury” np. Batmana, Spidermena oraz najnowsze ekranizacje kinowe niejednokrotnie powstające przez długie lata tj. „Hobbit” czy „Alladyn” czy też serie filmów animowanych np. Toy Story”.
Międzynarodowe koprodukcje powstające na podstawie książek mogą wzruszyć do łez, rozbawić, wstrząsnąć i "zawładnąć wyobraźnią" dziecka.
Audiobooki będą umilały czas w podróży, a także pozwolą lepiej zapamiętać i wyobrazić sobie wydarzenia z książek, składające się na całość fabuły.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Za wnioskowaną kwotę 14 600,00 zostaną zakupione 490 multimedia, 350 szt. filmy animowane oraz familijne, fabularne, w 3D oraz 140 szt. audiobooki dla dzieci i młodzieży. Wnioskowana kwota obejmuje również oznakowanie w formie naklejek z logo Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 600,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zakup nowych multimediów będzie na pewno super rozrywka dla całej rodziny. Audiobooki będą umilały czas w podróży, a także pozwolą lepiej zapamiętać i wyobrazić sobie wydarzenia z książek.

Modyfikacje

05.08.2019 09:51
Koordynator w Dzielnicy Wawer
05.08.2019 14:24
Koordynator w Dzielnicy Wawer
27.08.2019 13:39
Koordynator w dzielnicy Wawer
27.08.2019 13:43
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany