Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Odkorkuj Odolany (2/2) - Goleszowska łączy się z Kasprzaka

120
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Odolanie
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
450 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ulicy Goleszowskiej z ulicą Kasprzaka.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Chcesz odkorkować Jana Kazimierza w kierunku Ordona? Tak? To jest projekt na który musisz oddać głos!:)

Proszę również zwrócić uwagę na bliźniaczy projekt połączenia ulicy Gizów z Kasprzaka zgłoszony oddzielnie.

Jakieś dwa lata temu przesiadłem się na rower i hulajnogę. Przez cały rok, nie patrząc na pogodę siadam na rower i codziennie dojeżdżam do pracy na dwóch kółkach. Dlaczego? Bo przerażają mnie korki. Niestety zauważyłem, że korki pojawiły się również na Jana Kazimierza. Różne są tego przyczyny, różne opinie. Było wiele dyskusji nt. organizacji pierwszeństwa na skrzyżowaniu Ordona i Jana Kazimierza. Wg mnie nie w tym problem, bo Ordona również stoi. Problem z przepustowością wjazdu na Kasprzaka. Dlatego aby temu zaradzić zgłosiłem projekt przebudowy infrastruktury drogowej, mający na celu połączenie ulicy Goleszowskiej z ulicą Kasprzaka. Dzięki temu powstałby dodatkowy korytarz komunikacyjny, który zmniejszy korek na Jana Kazimierza tworzący się od strony Ordona. Szczegóły projektu przedstawione są na załączonym zdjęciu.

Projekt zakłada przebudowę skrzyżowania ulicy Goleszowskiej z ulicą Kasprzaka umożliwiając autom ruch dwustronny – auta zarówno mogłyby wjechać z Gizów w Kasprzaka, jak i z Kasprzaka w Gizów. W chwili obecnej jest tam nieformalny przejazd przez parking przynależny do Citi Bank Handlowy jednak nie jest to wygodne oraz w każdej chwili może być zakazane przez Citi Bank.

Beneficjentami projektu są głównie mieszkańcy Odolan oraz goście ich odwiedzający.

Korzystanie z projektu jest nieodpłatne, dostępne całą dobę.
Uzasadnienie realizacji projektu
Szybki, niekontrolowany wzrost ilości budynków na Odolanach wzdłuż Jana Kazimierza spowodował, że Odolany duszą się w korkach. Jest to szczególne widoczne w godzinach szczytu jadąc z Jana Kazimierz w kierunku Kasprzaka przez ulice Ordona. Aby temu zapobiec jakiś czas uruchomiono autobus 225, jednak on tez utyka korku. Stworzenie dodatkowych łączników ulicy Jana Kazimierza z Kasprzaka jest jednym z pomysłów na zmniejszenie korka, który powstaje w kierunku Ordona.

Projekt ten adresuje potrzebę odkorkowania ulicy Jana Kazimierza w miejscu łączenia się z ulicą Ordona. Dzięki temu zwiększy się komfort życia mieszkańców oraz zmniejszą się opóźnienia autobusu nr 225.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
450 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Ulica Kasprzaka jest drogą główną ruchu przyspieszonego natomiast ul. Gizów i Goleszowska są drogami dojazdowymi. Połączenie drogi głównej ruchu przyspieszonego z drogą dojazdową jest niezgodne z „Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie”. Odstąpienie od warunków wymaga zgody Ministra i jest procesem wykraczającym poza 1 rok budżetowy.

Ponadto, realizacja wnioskowanego projektu wiązałaby się z przebudową drogi i wymagała opracowania wielobranżowej dokumentacji technicznej. Opracowanie takiej dokumentacji zajmuje od 7 do kilkunastu miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania i czasu oczekiwania na uzgodnienia (w tym od instytucji niezależnych od miasta). Dokumentację opracowuje na zlecenie ZDM firma wybrana w przetargu, którego przeprowadzenie (od ogłoszenia do podpisania umowy) zajmuje ok. 2 miesięcy. Po ukończeniu dokumentacji, konieczny jest przetarg na wykonawcę robót, który również trwa ok. 2 miesięcy. Następnie, od 3 do kilkunastu miesięcy zajmuje sama budowa. W związku z tym, nie jest możliwe zakończenie, odebranie i rozliczenie robót do 15 grudnia 2020 r., czyli w ciągu jednego roku budżetowego.

Modyfikacje

07.06.2019 10:48
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany