Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Książki w języku angielskim dla dzieci i młodzieży w Dzielnicy Wawer w 2020 r.

125
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Jolanta Komar
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie, ul. Trawiasta 10, Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie znajduje się w centrum dzielnicy Wawer, gdzie bezpośrednio można przyjechać autobusami ZTM lub linii prywatnych, kolejką KM lub SKM. Na terenie biblioteki istnieje możliwość parkowania pojazdów (rowerów, samochodów, hulajnóg)

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Współczesne książki dla dzieci i młodzieży w języku angielskim są wyjątkowo piękne i zachwycają bogatą szatą graficzną. Przeciętnie trzeba zapłacić około 50 zł za taką książkę. Nowe pokolenie dzieci powinno otrzymać duży wybór książek w języku angielskim, aby ćwiczyć czytanie. Dzieci powinny czytać literaturę obcojęzyczną w formie tradycyjnej, a także w wersji elektoronicznej. Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie posiada niewielki zbiór literatury obcojęzycznej uzupełniając w każdym miesiącu go poprzez zakup nowości w przystępnej cenie. W projekcie pojawią się kolorowe książki dla małych dzieci z prostymi, podstawowymi w komunikacji, krótkimi zdaniami. Na pewno uczniowie klas początkowych będą zadowoleniu ze "starterów" zakupionych w tym projekcie, a starsza młodzież z książek oryginalnych lub adaptacji potrzebnych do recenzji książki obcojęzycznej w szkole. Współpraca z brytyjską agendą Wydawnictwa Encyklopedia Britannica od kilku lat układa się pomyślnie. Dotychczas zbiory zostały poszerzone o książki z gramatyki i słownictwa. Lokalna biblioteka w Aninie powinna posiadać książki obcojęzyczne, gdyż mówić, czytać, śpiewać, rozumieć po angielsku to zadanie dla każdego dziecka na całe życie.
Przeczytanie jednej strony dziennie po angielsku już poprawia umiejętności językowe. Jeśli będziemy mieć dużą ofertę książek w języku angielskim to dzieci będą czytały jednocześnie ucząc się i bawiąc w przystępny sposób. Książki beletrystyczne, przygodowe, pamiętniki, to dodatkowy sposób na ćwiczenie rozumienia, myślenia w innym języku. Także angielska pisownia charakteryzuje się swoimi zasadami, a znajomość ich przydaje się przy pisaniu listów, e-maili, wiadomości po angielsku.
Ze zbiorów biblioteki można korzystać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia filii. Istnieje też możliwość przeglądania, wyboru i rezerwowania książek obcojęzycznych online.
Uzasadnienie realizacji projektu
Biblioteka dla dzieci i młodzieży w Aninie dostrzega ogromną potrzebę zaistnienia punktu wypożyczeń książek obcojęzycznych dla dzieci i młodzieży w dzielnicy Wawer. Język angielski jako język międzynarodowy jest preferowany przy zakupie nowości. Zainwestowanie w naukę języka poprzez czytanie książek w oryginale lub skrótów będzie miało duży wpływ na życie młodych mieszkańców dzielnicy Wawer, na pewno pomoże zdobyć w przyszłości dobrą pracę w międzynarodowych firmach czy też bezpośrednio przebywać wśród obcokrajowców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Budżet na 1 miesiąc 1000,00x12 miesięcy= 12 000,00 zł brutto
Obłożenie i sklejenie 1 egzemplarza 2 zl x 1 000 egzemplarzy zakupionych przez cały rok = 2000,00 zł
szacunkowa liczba zakupionych nowości 1000 szt
Koszt całkowity 14 000,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Biblioteka dla dzieci w Aninie dostrzega ogromna potrzebę zaistnienia punktu wypożyczania książek obcojęzycznych dla dzieci i młodzieży.

Modyfikacje

05.08.2019 09:58
Koordynator w Dzielnicy Wawer
27.08.2019 13:48
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Biblioteki ruszają do akcji, Pani Kierownik zgłasza projekt. Czy koniecznie trzeba korzystać z obywatelskiego źródła finansowania?
    Może motorniczy powinien zgłosić projekt zakupu tramwaju, wszak również mieszkańcom potrzebny?
    canis.lupus  03.06.2019 12:42
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany