Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy

672
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Beata Wrześniak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
67 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 923 głosów za tym projektem

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.04.2020 12:08

Realizacja projektu będzie trwała od stycznia do grudnia 2020. Projekt zakłada 150 godzin zajęć kulturalno-edukacyjnych w trzech blokach wiekowych: dla dzieci 102 lata, 35 lat oraz 6-8 lat. Pod koniec grudnia w procesie zamówień publicznych został wyłoniony realizator tego zadania i w dniu 3 stycznia została podpisana umowa z Fundacją RoRo. Zajęcia odbywały się regularnie w każdy wtorek aż do chwili zamknięcia placówek bibliotecznych w zwiazku z COVID-19.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Punkt Biblioteczny "Odolanka" przy ul. J.K. Ordona 12 F
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Odolany i Ulrychów. Miejsce powinno być blisko ulicy Jana Kazimierza, aby rodzice nie ponosili dodatkowych kosztów transportu i nie tracili dodatkowo czasu na zawożenie i odbieranie dzieci.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Cykl cotygodniowych spotkań - 50 w roku dla dzieci 1-2 lata, 3-5 lat oraz 6-8 lat (razem 150 godzin zajęć) odbywających się w Punkcie Bibliotecznym "Odolanka" przy ul. J.K. Ordona. Projekt zajęć/warsztatów obejmuje działania ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia u dzieci oraz współpracę z rówieśnikami. Dzięki zajęciom dzieci nabywałyby nowych umiejętności oraz rozwijałyby swoją kreatywność. Ponadto zajęcia te rozwijałyby talent manualny, pomagały w wyrażaniu emocji poprzez twórcze działanie przy wykorzystaniu wszelkich możliwych technik plastycznych i dostarczonych materiałów.
Każde spotkanie dostosowane będzie do wieku uczestników, na początku kilka minut zajmie, opowiadanie o tematyce prac, następnie przedstawione zostaną materiały z jakich praca może zostać wykonana. Efektem zajęć będą własnoręcznie wykonane prace. Wszystkie prace będą uwieczniane na zdjęciach, z którego pod koniec projektu zostanie stworzona praca.
Wybieranie dzieci, które będą uczestniczyć w zajęciach będzie podlegało kontrolowanej przez koordynatora projektu rekrutacji. Zapisy będą poprzez maila lub na dedykowanej stronie na stronie urzędu dzielnicy. Z jednego adresu mailowego można zapisać jedno dziecko ( oczywiście rodzice z większą ilością dzieci będą mogły zgłosić większą ilość swoich dzieci). Będzie lista rezerwowa, w przypadku, gdyby, ktoś kto otrzymał miejsce zrezygnował. Każdy rodzic może próbować zapisać swoje dziecko na każde zajęcia jednak pierwszeństwo będą mieć dzieci wcześniej nie uczestniczące w zajęciach. Uczestnictwo będzie na zasadzie losowania i przyznawania miejsc.

Uzasadnienie realizacji projektu
Na Odolanach mieszka bardzo dużo dzieci, brak jest jednak jakiejkolwiek ośrodka kulturalnego, gdzie rodzice mogliby bezpłatnie spędzić czas z dziećmi pod okiem osób pomagających w rozwoju dzieci. Nie ma też żadnych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, ponieważ na Odolanach jest tylko jednak szkoła, która działa już na dwie zmiany. Dzieci, potrzebuje stymulujących zajęć, podwalinami których byłoby kreatywne, twórcze myślenie zwieńczone realizacją indywidualnych prac. Nie bez znaczenia też jest fakt, że dostępność tego typu bezpłatnych zajęć jest bardzo ograniczona, a płatne są obciążeniem dla rodzin. Dlatego przystępując do tego projektu należy pamiętać, że kreatywność jest kluczem do sukcesu i dlatego trzeba ją ćwiczyć już od najmłodszych lat. Działania edukacyjne ujęte w projekcie przyczynią się do rozwijania zdolności, twórczego myślenia i wyobraźni. Wzmocnią wiarę we własne możliwości twórcze.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
67 500,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
67 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
- rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia u dzieci
- nabycie nowych umiejętności przez dzieci
- bezpłatny dostęp do nowej formy spędzania czasu
- wyrównywanie sans uboższych mieszkańców Woli
- poszerzenie oferty Biblioteki

Modyfikacje

08.08.2019 17:18
Koordynator w Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • czyli 585 zł/h?
    lucky777  12.06.2019 13:31
  • Dzień dobry, niestety ceny wynajęcia lokali prywatnych ( niestety w rejonie Odolan żadnych lokali miasto nie ma dla dzieci na organizacje zajęć) tyle kosztuje, animatorzy tez za darmo nie przyjdą. Cena ustalona jest na podstawie udostępnionych przez miasto cen za poszczególne elementy. Zakup materiałów również jest w to wliczony. Koszt projektu i tak zawsze ulega zmianie, ponieważ jest to tylko szacunkowa kwota. 583.33 zł za godzinę zajęć dla dzieci. W to wliczona jest cena za wynajem sali opłata za animatora oraz materiały plastyczne ( dzieci wszystko dostaną do wykonywania pracy) zakładając 20 uczestników na zajęciach wychodzi 29.17 zł za dziecko. Jeżeli dzielnica udostępni swoje pomieszczenia i dodatkowo będą wyposażone w podstawowe wyposażenie plastyczne będzie taniej.
    Beata Wola  13.06.2019 09:50 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany