Letni basen odkryty na Targówku, miejsce na wypoczynek i sport dla wszystkich mieszkańców.

207
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu basen dla Targówka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 200 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dz. 2 i dz. 6 w połowie powierzchni jest objęta roszczeniem, dz. 10, 40/4 objęta roszczeniem dekretowym jak również dz. 29. Przy ul. Pratulińskiej dz. 18/1 i 57 obr. 4-10-13 objęte roszczeniem
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt polega na wybudowaniu, i utrzymywaniu w Parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha” odkrytego basenu, w którym mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie, w godzinach największych upałów (przynajmniej od 11:00 do 19:30, a w weekendy od 9:00 do 20:00 ) cieszyć się wypoczynkiem w gronie najbliższych i sąsiadów. Z basenu najbardziej ucieszą się dzieci z okolicznych szkół, które do tej pory nie miały możliwości doskonalenia pływania w swojej okolicy, oraz seniorzy, ale możliwość zrelaksowania się w wodzie po pracy na pewno sprawi też dużą przyjemność osobom pracującym.

Basen będzie odkryty, czynny tylko w sezonie letnim, ale za to bardzo tani w wybudowaniu i eksploatacji. Podobne projekty powstają ostatnio w całej Polsce, choćby w Toruniu, ale też w wielu regionach wiejskich, na przykład w podlaskiej Płonce Kościelnej, gdzie całkowity koszt wraz z gruntem, przebieralniami, łazienkami nie przekroczył 690 tys. zł. na Targówku kosztu mogą być nieznacznie wyższe, ale nadal będą mieścić się w budżecie, jaki dzielnica jest w stanie wydelegować na działania mające na celu poprawienie atrakcyjności obiektów sportowych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Odkryty basen byłby doskonałym remedium na ogromne upały panujące w mieście w lecie. dodatkowo poprawiłby kondycję fizyczną mieszkańców Targówka, zwłaszcza seniorów i młodzieży, którzy do tej pory nie mieli możliwości nieodpłatnego korzystania z Basenu. Obok planowanej lokalizacji znajduje się metro i aż pięć szkół. Tak dobrane miejsce będzie dogodne dla wszystkich mieszkańców, i dodatkowo podniesie atrakcyjność dzielnicy, stając się jej wizytówką.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Opracowanie planu wraz wybudowaniem basenu i oczyszczalnią, podłączeniem do inst. elektr, wodociągowej wynosić będzie ok. 1.200.000,00 zł Koszt przekracza limit realizacji projektu w ramach budżetu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 200 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Dz.ew. 2 i działka 6 w połowie swojej powierzchni objęte roszczeniem, działka 10, 40/4 w większości objęta roszczeniem dekretowym podobnie działka 29
Działki 18/1 i 57 z obrębu 4-10-13 przy ul. Pratulińskiej objęte roszczeniem. W przypadku realizacji uzyskanie warunków zasilania w media oraz odbiory przez gestorów przekroczyłyby rok budżetowy.
Koszt realizacji szacowany na ok. 1 000 000,00 zł – 1 200 000,00 zł przekracza maksymalny koszt realizacji projektu w ramach budżetu.

Modyfikacje

08.06.2019 13:18
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • A zimą? Będzie stał nieużywany?
    Ignaczewskq  06.06.2019 16:14
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany