Wejście na wał wiślany z chodnikiem i ścieżką rowerową na wysokości piaskarni/skateparku - ul. Łącząca.

646
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Dariusz Staciwa
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
249 500 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Łącząca (wejście na wał) - działka nr 1/7, obręb 40123
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wejście/zejście na/z wału wiślanego na wysokości piaskarni (ul. Odkryta/ul. Łącząca).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt przewiduje budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż wejścia na wał wiślany na wysokości piaskarni (wzdłuż obecnie istniejących płyt betonowych).
Wejście/zejście na wysokości piaskarni jest jednym z najbardziej popularnych na całej długości wału. Budowa chodnika i ścieżki rowerowej ucywilizuje to miejsce i ułatwi poruszanie się i podniesie bezpieczeństwo tego miejsca (ograniczenie mijania się z samochodami z piaskiem).

Kosztorys realizacji projektu:
koszt projektu - 8 tys. zł
koszt budowy chodnika i ścieżki rowerowej - 188 tys. zł
koszt oświetlenia - 40 tys. zł
koszt oznakowania - 1,5 tys. zł
eksploatacja roczna - 12 tys. zł
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki budowie chodnika i ścieżki rowerowej wejście na wał zostanie ucywilizowane, podniesie się poziom bezpieczeństwa spacerowiczów i rowerzystów.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
-
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
249 500,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt został zweryfikowany negatywnie z uwagi na brak możliwości realizacji zadania w skali jednego roku budżetowego, ze względu na konieczność uzyskania wymaganych do realizacji projektu decyzji administracyjnych, pozwoleń, zezwoleń i opinii. Zakres prac do wykonania; uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (brak planu zagospodarowania przestrzennego) z Wydziału Architektury i Budownictwa dla Dzielnicy Białołęka, wydzielenie działki pod chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie wraz z opracowaniem map podziałowych, dokonanie zmian klasyfikacji gruntów z R na dr, uzyskanie opinii komunikacyjnej ,opracowanie mapy do celów projektowych, opracowanie projektu drogowego chodnika i ścieżki rowerowej (ze wszelkimi uzgodnieniami) wraz z projektem stałej organizacji ruchu i czasowym, opracowanie i uzgodnienie projektu budowy oświetlenia, uzyskanie z Wydziału Architektury i Budownictwa pozwolenia na budowę. Budowa oświetlenia wymaga uzyskania warunków przyłączenia oświetlenia do sieci elektroenergetycznej. Termin umowny realizacji przyłączenia do sieci elektroenergetycznej określa innogy Stoen Operator Sp. z o.o. i wynosi 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Ponadto należy uwzględnić czas na pozyskanie w drodze przetargu Biura Projektów na opracowanie i uzgodnienie dokumentacji projektowej oraz wykonawcy na realizację inwestycji.

Modyfikacje

07.08.2019 09:43
Koordynator w dzielnicy Białołęka
08.08.2019 08:31
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W ten sposób nigdy nie będzie można zrobić nic sensownego poza posadzeniem krzaka. Ciekawe czy dzielnica zamierza jakoś inaczej zaadresować problem małej ilości wejść na wał. Problem jest istotny gdyż w naszej okolicy wał jest jednym z niewielu miejsc gdzie można w spokoju pójść na spacer. Niestety licząc od wejścia do wejścia, jest to zawsze bardzo długi spacer a czasem człowiek nie ma na to czasu.
    JacekJackowski  06.09.2019 10:37
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany